Хід конем

Львівська обласна шахова федерація виступила з заявою, в якій висловлює своє ставлення до подій у країні та до позиції деяких російських шахістів щодо анексії Криму. У своїй заяві, опублікованій на сайті, львівські шахісти подякували Гаррі Каспарову за його підтримку України. Натомість львівських шахістів позиція інших російських спортсменів, м’яко кажучи, здивувала.

Тричі по двоє за чотири роки

Тричі по двоє за чотири роки

Багатодітність, особливо у наш непростий час, — це вже само по собі майже як подвиг. Але в Тернополі проживає багатодітна мама, яка однозначно заслуговує номінації у Книзі рекордів Гіннесса і всіх їм подібних. Адже, окрім того, що 33–річна Віра Буцер має восьмеро діток, шестеро з них — двійнята, до того ж народжені протягом чотирьох років! Як правило, така багатоплідність трапляється внаслідок штучного запліднення, однак, як сама жартує пані Віра, у неї всі — «натурпродукт».

Книги з Майдану

Книги з Майдану

Несподіваним чином вирішили вшанувати активісти і волонтери Майдану пам’ять Небесної сотні. У кожен населений пункт, звідки родом герої, була відправлена посилка із книгами, на кожній з яких стоїть штамп «Бібліотека Майдану».

Квиток для Небесної сотні

Свій внесок у цю добру справу зробили і актори Черкаського обласного драматичного театру імені Тараса Шевченка. У законний вихідний вони вийшли на сцену і зіграли благодійну виставу «Дума про братів неазовських» за однойменним твором Ліни Костенко, присвятивши її загиблим героям Євромайдану.

АRT–мами? Це — про вас!

«АRТ–мама» — це назва конкурсу, який ініціювали сумські жінки — мами прийомних родин. Їх підтримав Центр підтримки і розвитку родини «Калинове гроно». Відтак почалася творча робота в сім’ях, причому сім’ях різних: звичайних, багатодітних, замісних. Напередодні Великодня вироби учасників конкурсу будуть виставлені в одному з сумських залів, аби всі побачили, наскільки талановиті українські мами, особливо — якщо вони творять разом із дітьми.

Ворота до Криму

Ворота до Криму

Минулого тижня довелося двічі перетинати пункт пропуску в Чонгарі, який нині розділяє материкову Україну та Кримський півострів. На цю дворазову процедуру перетину мілітаризованого кордону згаяли щонайменше годин шість. Враження, зауважу, не з приємних. До того ж виникає відчуття, що потрапив не в «Контрольований прикордонний район», на що вказував придорожній попереджувальний знак, а в такий собі район типових військових навчань.

І вишите моє життя на ньому…

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького знову відчинив свої двері для відвідувачів Музей українського рушника. Нагадаємо, кілька місяців тому тут розгорівся скандал: професор Світлана Китова, яка опікувалася музеєм, забрала звідти власноруч зібрані експонати (про що «УМ» розповідала). Але викладачі та студенти зуміли відновити цей осередок культури. Зараз експозиція нараховує близько 700 експонатів. Цей полотняний літопис України, в основному датований початком минулого століття.

Зброю — на гальма

Під наглядом спеціальної технічної комісії у ливарному цеху Івано–Франківського локомотиво–ремонтного заводу відбулася утилізація добровільно зданої, знайденої та вилученої на території області лише впродовж четвертого кварталу минулого року зброї. Після завершення судових розглядів кримінальних справ арсенал речових доказів — вогнепальна та холодна зброя, за чинним законодавством, підлягає знищенню.

Останнім шляхом Кобзаря

Останнім шляхом Кобзаря

Далекого травня 1991 року на 130–річчя перепоховання останків Тараса Шевченка майже півсотні українців пройшли шляхом, яким везли Кобзаря до Канева. Учасники походу взяли з собою освячену землю, посмертну маску Тараса Шевченка та портрет поета. На маршруті встановили 12 пам’ятних стел, капличок і бронзових дощок.