Український інститут національної пам'яті подасть апеляцію на рішення Окружного адміністративного суду Києва про скасування перейменування низки вулиць Києва.
"..Я кажу – як то, якщо ми чесно не будемо називати речі своїми іменами, то вороги України першими на це вкажуть: дивіться, вони брешуть, вони так само інструменталізують історію, як Радянський Союз. Цього ми не можемо допустити",- сказав Дробович.
Степан Бакунець більше 70-ти років прожив під вигаданим прізвищем. Народився Олександр Шмалюк (саме таким було його справжнє ім'я та прізвище) у 1925-му році на Поліссі в сільській родині, де було п'ятеро дітей.
"Ми маємо пам’ятати, що антисемітизм – зло, що звинувачувати поляків у створені таборів смерті неприпустимо, що і українці , і поляки і євреї – жертви Сталіна і Гітлера у Другій світовій",- написав Микола Княжицький.
"Ні на що не здадуться навіть найкращі нагоди й готовність допомогти, якщо сама нація не виборює й не кує своєї долі власною боротьбою", - написала Уляна Супрун.
На запитання, чи буде інститут займатися і говорити про таких українських історичних постатей, як Степан Бандера та Роман Шухевич, Дробович відповів, що потрібно розібратися, чому ці люди важливі для однієї частини суспільства та чому вони токсичні для іншої.