Гаряча Осетія

Протистояння доросло аж до того, що президент Грузії Михаїл Саакашвілі змушений був делікатно попередити, що взаємні звинувачення у підбурюваннi до насильства у Південній Осетії можуть поставити Росію та Грузію на межу війни. Сказано це було по-грузинськи різко, і до російського керівництва відряджено з відповідним месиджем секретаря Ради національної безпеки Грузії.

Шолом, багаторазова візо

Шолом, багаторазова візо

В Єрусалимі міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко та його ізраїльський колега Сільван Шалом обмінялися листами про взаємне надання бізнесменам обох країн багаторазових віз строком дії до трьох років. Це мусить створити більш сприятливі умови для економічної співпраці та спілкування бізнескіл обох держав, прокоментував речник МЗС Маркіян Лубківський. А міністр фінансів (більше відомий у нас як колишній голова уряду Ізраїлю) Беньямін Натаньягу на зустрічі з Костянтином Грищенком запропонував відкрити в Ізраїлі представництво провідних українських фірм і, відповідно, ізраїльських — в Україні.

Відгримів «трамвай бажань»

Відгримів «трамвай бажань»

Смерть застала кумира молоді буремних 60-х у Лос-Анджелесі. Славетний актор помер у дуже поважному віці — 81 рік.
Він був вибухонебезпечною людиною, поривчастою, щирою. Тому Марлону Брандо і вдавалися ролі з романтичним ореолом. Так, свою першу славу актор здобув у фільмі «Дикун», котрий побачив світ у 1953 році. Він створив на екрані образ «свого хлопця» — на мотоциклі, в чорних окулярах, у джинсах, заправлених у ковбойські чоботи, у шкіряній куртці (зараз би сказали — у куртці-«косухі»). А кінокар'єрі сприяли перші вдалі ролі у бродвейських театрах, насамперед роль Стенлі Ковальського у «Трамваї бажань». Коли цей твір було екранізовано, Брандо повторив свою роль, тільки на «простирадлі» кіноекрана.

Саддама — на поруки

Саддама — на поруки

«У своїй хаті — своя правда, і сила, і воля», а комусь — і своя тюрма. Так сталося з Саддамом Хусейном. Незадовго після того, як Надзвичайний та Повноважний посол США Джон Неграпонте передав вірчі грамоти новому президенту Іраку Газі Аль-Явару, чим було урочисто засвідчено відновлення розірваних ще 1990 року дипломатичних взаємин між країнами, американці вручили іракцям іще один важливий фетиш — Саддама Хусейна. Його в компанії з iще 11 помітними діячами правлячої за часів диктатора партії БААС було перевезено на батьківщину, відтак виноситиме їм покарання вже іракський суд. Як припускає Бі-Бі-Сі з посиланням на достовірні джерела, кривавий диктатор уже сьогодні може постати перед судом, але, ймовірніше, це буде коротке попереднє слухання, а сам процес набере сили десь за місяць. Йому, як припускають спостерiгачi, загрожує смертна кара.

У Росію «прорубали вікно»

Хуліганські інциденти в Російському культурному товаристві імені Пушкіна у Львові вже стали традицією. Минулого року було зафіксовано п'ять таких випадків, а цьогоріч тільки у червні на російський культурний центр нападали вже двічі. 6 червня невідомі зловмисники розбили вітрину та вікно концертної зали центру. А цієї середи троє хлопців розбили скло вхідних дверей, зірвали оголошення зі стенду у фойє, а коли на шум прибігли черговий адміністратор і голова молодіжної організації російського товариства, молодики втекли і знадвору один з них жбурнув каменюкою у двері центру, розбивши скло. За словами директора Російського культурного центру у Львові Олега Лютикова, нападники ображали працівників центру нецензурною лайкою. Він також вважає, що напади пов'язані з Днем Росії, який святкували 12 червня.

40 днів після вибухів

Для військовиків найзручніший, тобто найдешевший, варіант знищення зібраного боємотлоху після травневих вибухів на артскладах військової частини А-2985 — використання кар'єру між селами Терпіння і Троїцьке. Попри категоричний спротив місцевого люду минулих четверга і п'ятниці тут почали підривати смертоносні арсенали. Реакція знервованих людей на канонаду була миттєвою: телефони розривалися і в Новобогданівській сільраді, і в керівників районних служб у Мелітополі. Відтак у штабі з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації змушені були заспокоювати людей: експеримент, мовляв, це, не хвилюйтеся...

Наші люди в Голлівуді

84-річний американський актор Джек Паланс (за прізвищем батьків — Палагнюк) відмовився прийняти нагороду на фестивалі російських фільмів у Голлівуді, більше того — вийшов із урочистої зали на знак протесту проти етнічної помилки організаторів дійства. Як передає Бі-Бі-Сі, разом з Дастіном Хофманом Палагнюк був удостоєний звання народного артиста Росії. Однак піднявшись на сцену і обумовивши, що загалом вважає російське кіно цікавим, Джек Паланс виголосив: «Я українець, а не росіянин, отож я дуже вибачаюся, я просто трохи не у своїй тарілці. Тож буде краще, коли я та мої друзі підемо звідси». Контрастом до короткої промови американця українського походження став виступ Хофмана, котрий порадів нагороді, запевнивши, що предки його родом «з російського міста Київ».

Ромо, хильнемо рому

300 експертів з 15 країн світу (серед яких, на жаль, немає українців) дегустують у столиці Куби сотні сортів знаменитого кубинського рому. Фестиваль для алкоголестійких проходить у старовинній фортеці, яка залишилася ще з часів іспанських завойовників, — Морро-Кабанья. Найекзотичнішим видом ромових змагань агенція ІТАР-ТАКС, яка розповідає про фестиваль, вважає дегустацію наосліп. Місцеві виробники цьогоріч «прокатають» на конкурсі вісім нових сортів рому, які збираються випускати на експорт.

Повез­ло Мар­чу­ку — «зат­ну­ли­ся» на Шу­ля­ку

Пре­зи­дент Ле­о­нід Куч­ма по­зав­чо­ра вве­че­рі сво­їм ука­зом по­ка­рав ви­со­ко­по­са­до­вих вій­сь­ко­ви­ків за нед­ба­лість, що і ста­ла при­чи­ною ви­бу­хів на ар­ти­ле­рій­сь­ких скла­дах під Но­во­бог­да­нів­кою. «По­ле­ті­ли го­ло­ви» ке­рів­ни­ка Ген­ш­та­бу Олек­сан­д­ра За­ти­най­ка та го­лов­но­ко­ман­ду­ва­ча Су­хо­пут­них вiйськ ЗС Пет­ра Шу­ля­ка, що, на­пев­но, є спра­вед­ли­вим. Про­те «меч спра­вед­ли­вос­ті» не за­че­пив їх­ньо­го пат­ро­на — мі­ніс­т­ра обо­ро­ни Єв­ге­на Мар­чу­ка. Той від­був­ся «лег­ким пе­ре­ля­ком», бо са­ме так мож­на трак­тува­ти пре­зи­ден­т­сь­ку до­га­ну Мар­чу­ку з поперед­жен­ням «про пер­со­наль­ну від­по­ві­даль­ність за стан ви­бу­хо-­по­же­жо­не­без­печ­них ар­се­на­лів, баз та скла­дів». Згід­но з ука­зом Пре­зи­ден­та Ук­ра­ї­ни ви­хо­дить так, що мі­ністр обо­ро­ни до ме­лі­то­поль­сь­кої ка­тас­т­ро­фи пер­со­наль­ної від­по­ві­даль­нос­ті за стан ар­се­на­лів не ніс. Гро­мад­сь­кість обу­ре­на та­ким рі­шен­ням Вер­хов­но­го Го­лов­но­ко­ман­ду­ва­ча, ад­же, за ло­гі­кою ре­чей, мі­ністр обо­ро­ни теж мав би бу­ти «від­с­тав­ле­ним» ра­зом із Шу­ля­ком та За­ти­най­ком, бо чим йо­го від­по­ві­даль­ність є мен­шою, ніж у під­лег­лих?

Українці в «горлі» Слонової Кістки

Нашого солдатського цвіту — по всьому світу, скоро буде і в африканській країні Кот-д'Івуар (що в перекладі означає Берег Слонової Кістки). Відповідний указ про направлення туди 20 українських вояків для участі в операції ООН з підтримання миру підписав Президент України Леонід Кучма, про що сповістила інформагенціям його прес-секретарка Олена Громницька. Підставою для такого президентського документа стало рішення Ради національної безпеки та оборони.