Україна без рибного дня

Будівництво росіянами дамби в районі Тузли таки може призвести до екологічної катастрофи у Керченській протоці — це висновок наших фахівців з Мінекології та інших профільних наукових інститутів. Експертиза екологів доводить, що будівництво дамби призведе насамперед до зниження температури взимку в Керченській протоці, а наслідком таких температурних змін стане цвітіння води, а відтак — загибель риби.

«Заворот кишок» у подробицях

«Заворот кишок» у подробицях

Хвороба, з якою Президент України нагло потрапив під ніж хірургів, у простонародді називається грубо і зрозуміліше — заворот кишок. Розтлумачуючи це журналістам, позавчора президент Академії медичних наук Олександр Возіанов — головний консультант і, відповідно, впродовж останніх 13 років знавець усіх хвороб перших осіб держави — сказав, щo такий діагноз, як у Леоніда Кучми, не рідкість у нашій країні. А членкор Академії медичних наук України Петро Фомін, котрий разом із п.Возіановим оперував Леоніда Даниловича, навів статистику: щорічно з такою хворобою, яка спіткала Кучму, лягають у лікарні приблизно 12 тисяч українців, з них 5—10 відсотків оперуються. Головне, що операція, яка тривала 50 хвилин, пройшла успішно. «Все обійшлося без ускладнень, і пацієнт почувається цілком задовільно», — відзвітував Олександр Возіанов.

Операція на Президенті

Операція на Президенті

У понеділок під вечір після раптового нападу медики змушені були негайно госпіталізувати Президента Кучму в урядову лікарню «Феофанія». І о дев'ятій вечора Леоніда Даниловича вже прооперували. Сам факт госпіталізації не знайшов відображення ні у вечірніх новинах телеканалів, ні в інформаційних стрічках. Тільки вчора вранці цю інформацію оприлюднила прес-служба керівника держави. Президенту було поставлено діагноз «гостра тонкокишкова непрохідність на тлі спаєчної хвороби очеревини», сповістила через вітчизняні інформагенції Олена Громницька, прес-секретар Кучми. Операція, за її повідомленням, тривала годину, впродовж якої хірурги розсікали фіброзні спайки очеревини сановного пацієнта. Загальний стан Леоніда Кучми після операції лікарі називають задовільним.

ЦВК температурить, опозиція страйкує

На 13-ту годину сьогоднішнього дня грузинська опозиція, незгодна з результатами парламентських виборів, оголосила грандіозну акцію протесту по всій країні. В ці ж години спливає термін на роздуми, який опозиція дала президентові Едуардові Шеварднадзе, перш ніж позавчора під вечір розпустити велетенський мітинг перед приміщенням його адміністрації.

Наша марка — наш голодомор

Наша марка — наш голодомор

Перша марка незалежної України, присвячена голодомору 1932—1933 років, після всіх дизайнерських страждань уже побачила світ. Нагадаємо, створена у співпраці українців та діаспори в США, вона вже була готова до випуску, однак хтось із небайдужих помітив, що зображені на ній люди виявилися цілком конкретними росіянами. Тепер же, повідомляє «Київ Пост», цю грубу недоречність ліквідовано, і марка (її ви бачите на знімку) встигне побачити світ до відзначення 70-річчя трагічних роковин.

Ген президентської спадковості Ілхам Алієв перейняв у батька

Учора Центрвиборчком Азербайджану офіційно оголосив, що перемогу в президентських виборах, які відбулися цієї середи, здобув Ілхам Алієв, син керівника держави і президент державної нафтової корпорації.

Кавалер Великої Вересневої революції

Лівія, де побував з офіційним візитом український Президент Леонід Кучма, справді вважається дуже перспективною країною Північної Африки, однією з небагатьох на континенті, які успішно розвиваються в економічному сенсі. Долучитися до одного з дорогих проектів, які планує втілювати Лівія, хотіла б і Україна. «Ми готові залучитися до процесу реалізації економічних проектів державного значення в Лівії, зокрема таких, як продовження будівництва Великої штучної річки, розбудова мережі залізниць, освоєння і меліорація сільськогосподарських угідь та вирощування зернових», — переказала інформагенціям слова Леоніда Кучми його прес-секретарка Олена Громницька. Муаммар Каддафі теж, як свідчить УНІАН, заявив про цікавість до нашого транспортного літака АН-70, до співпраці у нафтогазовій сфері, до створення українсько-лівійських СП з вирощування зернових.

Не пройшло і два роки,

Дні німецької культури в Україні, які стартували вчора, триватимуть до 19 грудня. Увага, яку Берлін надає цій широкомасштабній акції, велика, адже відкривати Дні прибув до Києва міністр закордонних справ країни Йошка Фішер. Першою, нагадаємо, провела свої «культурні» Дні Україна — в Німеччині вони пройшли ще у 2000 році.