«Наша Україна» та Ірина
Прес–секретар Президента Віктора Ющенка Ірина Ванникова стала головою політради партії «Наша Україна». Пропозицію президії одностайно підтримали 46 присутніх із 68 членів політичної ради.
Прес–секретар Президента Віктора Ющенка Ірина Ванникова стала головою політради партії «Наша Україна». Пропозицію президії одностайно підтримали 46 присутніх із 68 членів політичної ради.
Десята зустріч лідерів у рамках «Ялтинської європейської стратегії», яку щороку збирає на ПБК зять Леоніда Кучми, олігарх Віктор Пінчук, стала цікавішою і жвавішою, ніж попередня. Час зараз такий: Україна опинилася в центрі уваги Європи з огляду на «торговельну війну» з Росією та близькість підписання Угоди про асоціацію.
Якими б юридичними причинами не прикривалася влада, кожен день зволікання з проведенням виборів мера та міськради в Києві обертається для «регіоналів» втратою рейтингових очок.
Окружний адміністративний суд Києва ухвалив рішення не позбавляти депутатського мандата лідера партії «Родіна», члена фракції Партії регіонів у Верховній Раді Ігоря Маркова. Проти нього позивався заступник голови Одеської міськради і найближчий конкурент по 133–му округу під час парламентських виборів 28 жовтня минулого року Олексій Гончаренко.
Колишній народний депутат від «НУНС» Юрій Кармазін, за позовом якого у лютому безпрецедентно позбавили мандатів позафракційних парламентаріїв Олександра Домбровського й Павла Балогу, збирається подавати аналогічні позови щодо бездіяльності ЦВК ще проти шістьох чинних нардепів–мажоритарників, обраних із фальсифікаціями в округах Херсонської, Одеської, Вінницької, Черкаської, Донецької і Харківської областей.
Якби в Україні, як у США, існувало визначення «батьки–засновники держави», то до кола цих історичних осіб, напевно, входив би й Іван Заєць. Один із фундаторів Народного руху України, у 1990–х роках цей висуванець Святошинського виборчого округу був активною та яскравою постаттю націонал–демократичного середовища, брав безпосередню участь у проголошенні незалежності, створенні перших інституцій суверенної держави.
Під егідою боротьби з угорським шовінізмом закарпатські активісти ВО «Свобода» домагаються знесення пам’ятного знаку, встановленого на честь 1100–річчя переходу угорців через Карпати для поселення на українських землях, які у 1896 році входили до складу Австро–Угорщини.