Жіночна весна
Жіноче свято у Качанівській колонії №54 відбудеться: квітку і набір солодощів тут отримує кожна пані. Вручатимуть їх представники адміністрації під час вранішнього шикування на плацу. Меню цього дня теж буде святковим. Як повідомив «УМ» прес–секретар Харківського обласного управління державного департаменту України з питань виконання покарань Юрій Чумак, спочатку жінок порадують салатом «Мімоза» та солодкими булочками, а ввечері — холодцем.
Дебати нижче пояса
«Вважаю, що нам треба дотримуватися вчення Платона, який виходив iз того, що люди вільні у своїх правах та можливостях, маючи на увазі чоловіка та жінку. Правда, домінувати почав і домінує ще досі у світі принцип, який сповідував Аристотель, що жінка — це нижча істота», — так говорив Голова ВР Володимир Литвин в інтерв’ю телеканалу «Рада». Як на гріх, спікер вирішив розширити тезу мислителів античності сьогоднішніми реаліями. Мовляв, є 30 законопроектів у парламенті щодо представництва жінок в органах влади, але вони нічого не змінять, допоки суспільство не позбудеться «того, що в нас є традицією, в принципі, воно входить у християнську ментальність, згідно з якою чоловік — вища істота, оскільки жінка створена з ребра Адама, відповідно вона стоїть на нижчому щаблі...». Сильно сказано. Добре, що кандидат історичних наук не встиг зацитувати Ніцше, який радив іти до жінки, взявши батіг.
Футболу і борщу!
Боротьба з «дідом морозом»
Морози такі, що про погоду в країні розповідає вже не Гідрометцентр, а Міністерство з питань надзвичайних ситуацій. Учора міністр Вiктор Балога повідомив змерзлим співвітчизникам: до 15 лютого потепління не ждіть. «До п’ятого числа йде тільки похолодання. Тобто пік морозів тільки буде. Потім 2–3 дні — незначне потепління, градусів на сім, а потім — знову похолодання», — сповістив Балога.
Музей Стуса шукає притулку
Знову в зоні досяжності
Новий рік. Дубль другий, китайський
Ні, не одні лише українці вміють довго віддаватися новорічним святам і проводити в гулянках майже місяць — від «католицького» Різдва до Водохреща. Китайці, народ трудолюбивий і дисциплінований, безоглядно гуляють свій Новий рік два тижні. Почали позачора, а закінчать через 15 днів. Фінальним спалахом стане Свято ліхтарів. Цього разу новоріччя особливе, адже дракон вважається у країні «твариною» священною, це символ мудрості, а не зла (як уявляється ця істота у західній ментальності), він зверхник над усіма іншими символами місячного календаря. Рік Дракона приносить успіх, вважають забобонні китайці, але водночас і пророчить катаклізми.
Тур під воду
Більшість громадян України, які врятувалися під час катастрофи судна Costa Concordia, дісталися рідних домівок. Учора прилетіли на Батьківщину двоє туристів, а у вихідні — найчисельніша група, 27 осіб. В аеропорту «Бориспіль» українців, що прибували кількома рейсами, зустрічали дипломати, представники МНС, а також лікарі, зокрема й психологи. Туристи прилетіли без речей та документів: консульство нашої країни в Італії видало їм свідоцтва про повернення в Україну, оскільки у врятованих не було ніяких документів. За словами речника МЗС Олександра Дікусарова, за сприяння посольства в Італії 14 січня (надвечір того дня, коли сталася трагедія) всі українці були розміщені у готелі.
Не тільки Мауглі
Український культклуб шанувальників Кіплінга — назвемо його так — вирішив заявити про себе першим Кіплінг–фестом, який 20 січня відбудеться у Вінниці. Головним організатором та спонсором виступає видавництво «Навчальна книга — Богдан», яке випустило вже три книжки перекладів цього тонкого англійського поета та письменника і планує надрукувати ще одну.