Секрет «чупакабри» розкрито
Тварина, яка за останній місяць знищила понад сотню кролів, курей та індиків, потрапила в пастку. Нарешті рівненські ветеринари заспокоїли мешканців: тутешня «чупакабра» — це здичавілий собака.
Тварина, яка за останній місяць знищила понад сотню кролів, курей та індиків, потрапила в пастку. Нарешті рівненські ветеринари заспокоїли мешканців: тутешня «чупакабра» — це здичавілий собака.
У полі поблизу Дубно не звучать військові салюти, а вдячні нащадки не приносять квітів. Тут немає ні насипу, не встановлено обеліска, лишень поблизу дороги закопаний залізний хрест, на якому вказано, що на Дубенщині відбувався найбільший танковий бій часів Другої світової війни. Та ще живі очевидці тих вікопомних подій, які пам’ятають, що саме в цьому місці лежать останки понад 200 радянських солдатів, які в перші дні війни вступили в бій із німецько–фашистськими загарбниками. Місцеві мешканці найбільше хочуть, щоб була віддана належна шана загиблим. І хоча члени Рівненської організації Українського вільного козацтва імені Северина Наливайка намагаються добитися дозволів Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни і політичних репресій на проведення перепоховань на колишньому полі битви під Дубно, але їхні прагнення поки що безрезультатні.
Незважаючи на те, що понад тисяча мешканців Рівного поставила свої підписи проти підвищення тарифів на проїзд у тролейбусах, Рівненський міськвиконком таки ухвалив рішення про подорожчання послуг «рогатого» транспорту. Отож із 1 травня вартість проїзду в рівненських тролейбусах становитиме не 80 копійок, а одну гривню.
Поки міліція разом із мисливцями продовжує шукати загадкового звіра, який налякав місцевих жителів у Здолбунівському районі, той, здається, перебрався за кількадесят кілометрів. Минулими вихідними невідома тварина внадилась до кількох обійсть у селі Зоря Рівненського району. Вісім мертвих кролиць зранку знайшла біля розчинених кліток місцева жителька Марія Гелешко. А в її сусіда нічний гість задавив кілька індиків та курей. З іншої вулиці міліціонерам поскаржились мешканці ще трьох господарств. «На місце події виїхала слідчо–оперативна група міліції, — розповідає Інна Березовська з ВЗГ УМВСУ. — Загалом того дня у селі було зафіксовано тринадцять мертвих кролів, сім курей та чотири індики».
В авіакатастрофі під Смоленськом разом із президентом Польщі Лехом Качинським, його дружиною, представниками найвищої державної влади загинула ще одна знакова для Польщі постать — Ганна Валентинович. Вона, як і покійний президент Польщі, свого часу була найближчим соратником Леха Валенси, безпосередньо причетна до формування профспілкового руху «Солідарність», що зіграв визначальну роль в сучасній польській історії. Однак мало кому відомо, що жінка, нагороджена вищою нагородою Польщі — Орденом Білого Орла — українка, уродженка Рівненщини.
Останні півтора десятка років Ганна Валентинович щороку приїжджала в Україну — гостювала в Рівному та в рідному селі Садове. Востаннє телефонувала в Рівне до рідної сестри Ольги Любчик, щоб повідомити: летить до Катині. Тож коли українська рідня довідалась про катастрофу під Смоленськом — майже не сумнівалася: там була й Ганна. На телефонний дзвінок до Польщі відповів її син Януш: «Мами більше немає...»
Спорудити виставковий центр оптово–роздрібної торгівлі пропонують владі Рівненщини китайські бізнесмени. Щоправда, реалізувати масштабний проект, «де буде представлено близько двох тисяч китайських підприємств і створено до тисячі робочих місць», пропонується не в обласному центрі, а в Дубровицькому районі, прикордонному з Білоруссю.
Зовсім недавно рівнянин Максим Кідрук круто змінив своє життя: із зразкового студента–аспіранта перетворився на подорожуючого письменника. Спочатку він здійснив свою приголомшливу мрію, відвідавши Мексику («УМ» писала про цю подорож) і все побачене виклав на папері. Минулого року книга мандрівної прози Максима Кідрука «Мексиканські хроніки. Історія однієї Мрії» отримала премію на конкурсі «Коронація слова–2009». Ця перемога остаточно переконала хлопця у тому, що він — на правильному шляху... Нещодавно Максим повернувся з мандрівки Бразилією, відчувши контрасти безмежних джунглів та океанських курортів, екстрим дикої природи та безмір місцевого криміналу. Адже для поїздки вибрав найвіддаленішу місцину цієї країни.
Понад 30 мисливців разом із міліціонерами, рятувальниками та ветеринарами минулих вихідних вчинили облаву на загадкового чупакабру в одному з лісів у Здолбунівському районі на Рівненщині. Однак, як зазначає УНІАН, лови не дали очікуваних результатів.
По Рівному повзуть чутки про вкрадене «золото партії»: пограбовано офіс обласної організації Блоку Тимошенко, а в сейфі нібито зберігалася партійна каса місцевих БЮТівців — майже два мільйони доларів готівкою.
Біг на наддовгі дистанції так захопив рівненця Олександра Харвата, що він став... професійним фотографом. Перший марафон «Париж—Москва—Сідней», у якому брав участь, був присвячений Олімпійським іграм. Тоді Олександр Харват побував у Франції, Німеччині, Казахстані, Австралії та інших країнах. Від усього побаченого перехоплювало подих, а фотоапарат фіксував найцікавіше. Персональна виставка світлин під назвою «Від Парижа до Сіднея. Подорожні нотатки» стала своєрідним підсумком того марафону. Після цього Олександр уже не вагався, який обрати шлях у житті.