«А Санта Клаус та Пасхальний Кролик дружать?»

«А Санта Клаус та Пасхальний Кролик дружать?»

Поява нового тематичного мультика (а то й кількох!) у прокаті є однією з ознак наближення Нового року. Останнім часом цей факт трансформувався у дуже симпатичну традицію. Напередодні 2012–го ми дивилися «Місію «Різдвяний порятунок»», дуже симпатичну, зворушливу і смішну анімаційну пародію на кінохіт «Місія нездійсненна». Цього року новорічні свята відзначатимемо у компанії героїв мультфільму «Вартові легенд», знятого за книгою Вільяма Джойса.

Потрійний ювілей, озвучений Гварнері

Міжнародний конкурс­ імені Лисенка цього року буде присвячено ­трьом ювілеям: 50–річчю заснування самого Конкурсу (1962 р.), 170–річчю з дня народження класика українського музичного мистецтва Миколи Лисенка та 100–річчю з дня його смерті. Такий «ювілей у кубі» організатори вирішили відзначити унікальною імпрезою: у Колонній залі Національної філармонії, де проходитимуть конкурсні прослуховування, звучатиме скрипка легендарного італійського майстра Джузеппе Гварнері. Інструмент, виготовлений у Кремоні у 1727 році, привезе до Києва всесвітньо відомий скрипковий майстер, професор Королівської академії музики в Лондоні Флоріан Леонард, який цього року увійшов до складу журі конкурсу. Завтра, під час відкриття форуму , на цій скрипці гратиме лауреат І Міжнародного конкурсу ім. Лисенка Дмитро Ткаченко, а в останній день скрипку візьме до рук уже цьогорічний переможець. Хто б ним не став, можна стверджувати напевне, що цей день буде одним із найвідповідальніших у кар’єрі молодого музиканта. «На скрипках Гварнері можна навіть прогарчати або гавкнути, в той же самий час вони володіють неймовірними магічними звуковими якостями і при цьому дають більше можливості розкритися особистості скрипаля», — таку характеристику дав цьому інструменту відомий російський скрипаль Вадим Рєпін.

Побачити мистецтво з–за лаштунків

На посаді завідувача літературною частиною Харківського театру опери і балету імені Миколи Лисенка доктор мистецтвознавства Олександр Чепалов працює майже сорок років. Отож замахнутися на книгу, в якій би були зафіксовані найцікавіші моменти історії цього жанру в Харкові, він не лише мав повне право, а й зобов’язаний був це зробити. Свою монографію Олександр Чепалов назвав «Записки «привиду опери». Де «привид опери», треба розуміти, — це сам автор... Своя людина в театрі, яка водночас стоїть ніби трішки осторонь, за лаштунками, і ретельно занотовує все, що відбувається на сцені.

«Темно–лілові» проти попси

«Темно–лілові» проти попси

За свою майже со­рока­п’ятирічну історію команда Deep Purple зуміла обзавестися трьома поколіннями відданих шанувальників. Кілька десятків років тому на концерти групи приходили меломани–бунтарі, яким смакувала нова музика сміливих початківців. Згодом на Deep Purple, що на той час уже здобув статус аксакала світового року, вони приходили разом iз дітьми. А сьогодні ведуть на концерти улюбленців уже своїх онуків. Заснований у 1968 році в Англії, гурт, що спершу називався Roundabout, переживав різні часи, в історії Deep Purple достатньо і злетів, і падінь. Але за цей час у світі було продано понад 150 мільйонів копій їхніх альбомів, а Fireball, Deep Purple in Rock, Machine Head, Live in Japan — це ті взірці, на яких виховувалися всі наступні покоління хард–рок–музикантів.

У кадрі — Німеччина... і цілий світ

У кадрі — Німеччина... і цілий світ

Першим з найцікавішими новинками німецького кінематографа традиційно познайомиться Київ. Церемонія відкриття «Нового німецького кіно» за участю посла Німеччини в Україні доктора Крістофа Вайля відбудеться завтра в кінотеатрі «Київ».

Концерт для осені ... з оркестром

У суботу в столиці розпочалася декада музичного мистецтва, що на культурній мапі країни позначена як «Київ Музик Фест». Один із наймасштабніших і найповажніших фестивалів в Україні дебютував 1990 року, нині він відбувається 23–й раз і обіцяє чимало приємних емоцій для шанувальників класичної музики. Протягом десяти днів, з 29 вересня до 8 жовтня, на фестивальних майданчика виступатимуть музиканти та музичні колективи з 20 країн світу.

Інфаркт після овацій

Інфаркт після овацій

Довгоочікувані й надуспішні гастролі «Ленкому» у Києвi завершилися сумною звісткою — до реанімації потрапив корифей театру, народний артист СРСР Леонід Бронєвой. 83–рiчного актора, який у виставі «Вишневий сад» виконує роль Фірса, позавчора було госпіталізовано до Київського міського центру серця з підозрою на інфаркт міокарда.

Франківці. Перезавантаження

За інформацією ZN.UA, яке посилається на джерело у Київському управлінні культури, обов’язки художнього керівника Національного театру імені Франка виконуватиме Станіслав Мойсеєв. До цього режисер Мойсеєв упродовж п’ятнадцяти років очолював київський Молодий театр. Під час прощання з Богданом Ступкою, який помер 22 липня, стало відомо про лист Президенту, в якому Богдан Сильвестрович нібито виклав свої рекомендації щодо наступника. І хоча ця інформація наразі не була озвучена, цілком можливо, що йшлося саме про Мойсеєва. Мойсеєв та Богдан Сильвестрович товаришували, а ще режисер зробив кілька цікавих вистав із Богданом Сильвестровичем та Остапом Ступкою («Лев і Левиця», «Московіада»)... Наказ міністра Михайла Кулиняка про це призначення має з’явитися сьогодні.

Літня спека спадає: насувається «Льодовиковий період–4»

Літня спека спадає: насувається «Льодовиковий період–4»

Мета життя для білки Скрат — маленька і майже непомітна. Це — жолудь. Звичайнісінький жолудь, на який кожен із нас неодноразово наступав у лісі і крокував далі, навіть не помітивши його. Але ж у кіно, як ви розумієте, все зовсім не так, як у житті. І жолудь «Льодовикового періоду» має гігантську силу, що здатна не лише розломити землю навпіл, а й здетонувати карколомну історію, яка триває вже кілька років.

Майже Елла Фіцджеральд

Позавчора в «Артеку» пройшов фінал національного відбору конкурсу «Дитячого Євробачення». За право представляти Україну на пісенному Євро змагалися двадцять один співак віком від 10 до 15 років. Після кількагодинного концерту, який, варто зауважити, особливо високим рівнем учасників цього року не вирізнявся, журі та глядачі постановили: на європейський фінал до Амстердама поїде десятирічна Анастасія Петрик з Одещини, яка в «Артеку» виконувала пісню «Небо». Цікаво, що цим шляхом пройшла і сестра Насті, Вікторія Петрик: на «Дитячому Євробаченні» 2008 року вона посіла друге місце. А вперше про сестер Петрик заговорили після шоу «Україна має талант» — дівчата стали улюбленицями не лише численних телеглядачів, а й вимогливого журі.