Стефан Роллан: У мене немало клієнток в Україні, але я не можу назвати їхні імена

Стефан Роллан: У мене немало клієнток в Україні, але я не можу назвати їхні імена

Haute couture (висока мода) — це прерогатива французьких дизайнерів, визнають італійці, британці, американці. Haute couture — це таємниці за сімома замками, це 200–300 клієнток на планеті, це престиж і збитки, червоні доріжки. Сукні haute couture, як правило, мають одноразову долю і музейну перспективу. За допомогою телебачення можна побачити всі покази всіх кутюр’є, роздивитися front row і попліткувати про це з подружкою по телефону, але побачити кутюрні наряди наживо в ієрархії модного дозвілля — вартує багато. З тих пір, як Олександр Онищенко, засновник Міжнародної меценатської організації TOP Ukraine, вирішив зайнятися благодійністю, залучаючи світових знаменитостей, український бомонд зміг долучитися до високого паризького мистецтва — haute couture. Восени минулого року TOP Ukraine спільно з UFW організували показ у Києві кутюрної колекції Елі Сааба, в цьому — наймолодшого французького кутюр’є Стефана Роллана. У 20 років Роллан уже став креативним директором бренду Balenciaga, де відповідав за чоловічу лінію одягу та аксесуарів, у 24 випустив власну колекцію прет–а–порте, невдовзі його запросили очолити Дім Scherrer, а в 2007–му на авеню Георга V в Парижі він відкрив свій власний Дім. Клієнтками Стефана Роллана є Мірей Матьє, Кароль Буке, Ріана, Джекі Колінз, Лайза Мінеллі, Шеріл Кроу. «Є клієнтки, яких потрібно одягати відповідним чином — це дружини політиків, знаменитості, мільярдери, королівські особи, — сказав Стефан Роллан. — Вони мають певний статус, громадські обов’язки, які вимагають від них відповідного вигляду. Вони не можуть виглядати смішно або носити клоунський одяг. Якщо ставитись до моди як до гри або забави, це вбиває високу моду».

Думай модно

Думай модно

Події накочують одна на одну так стрімко, що суботнє відкриття «Молодості» змило емоції від закінчення 27–го українського Тижня моди, а показ колекції Федора Возіанова — від фільму–відкриття «Молодості» «Картахена», а вранішній затор на Південному мосту змив усі хороші сни, які наснилися в ніч із неділі на понеділок. Але якщо виключити довгу пам’ять, залишиться один тільки калейдоскоп, тож пропоную «відмотати» на тиждень назад і розібратися з колекціями українських дизайнерів сезону весна–літо 2011.

Бал дебютанток

Бал дебютанток

Сьогодні на українському тижні моди — останній, чоловічий, день, після якого експерти модної премії Best Fashion Award вип’ють по келиху шампанського з вітчизняними дизайнерами та попліткують про те, хто, що і як показав на 27–му UFW. Показ колекції haute couture французького дизайнера Стефано Роллана у п’ятницю в «Мистецькому Арсеналі» буде фінальним акордом модного марафону.

Кіно і мафія

Кіно і мафія

27–й Український тиждень моди розпочався в четвер показом Лілії Пустовіт. На колекцію сезону весна–літо 2011 «Le Traversie del Destino\Повороти долі» дизайнерку надихнув старий фільм Федеріко Фелліні «Ночі Кабірії» і графіка Павла Макова. Світловий екран, на який проектувалися картини Макова, був ніби магічною стіною, через яку проходили з того, кіношного, світу дівчата–моделі в наш, сучасний. Тема отвору, проходу в інший світ виражена також у кокетках iз дірками — на спині в парках або спереду на сукні. Такий прийом у своїх колекціях Лілія використовує вперше і дуже ефектно — очевидно, ці парки і стануть must have наступного сезону.

Кольоровий Мілан

Кольоровий Мілан

Три світові тижні моди вже відбушували, тепер за діло взялися європейські байєри. І якщо у Нью–Йорку весну–літо–2011 прогнозують як комерційну моду і білий total–look, то в Мілані дизайнери вдарили по кольору.

Очікуємо літо в жовтні

Очікуємо літо в жовтні

Український тиждень моди оприлюднив графік показів дизайнерських колекцій одягу сезону весна–літо 2011. Відкриває осінню фешн–сесію традиційно Лілія Пустовіт, а на закриття — 22 жовтня — знову обіцяють французького кутюр’є: цього разу Ukrainian Fashion Week спільно з меценатською організацією Олександра Онищенка TOP Ukraine запрошують Стефана Роллана з його колекцією Haute Couture.

Модні люди в модному місті

Модні люди в модному місті

В останні вихідні червня модна тусовка переміщається в Одесу — там в Luxury gallery «Сады Победы» гастролює київський фешн. Формат Holiday Fashion Week не суворий — круїзні колекції і все–все–все, купальники, білизна, капелюшки, сюди ж підключаються торгові марки і дитячі бренди, а оскільки захід не ідейний, а комерційний, у графік легше потрапити людям, які «тест–драйв» на великий київський подіум зазвичай не проходять.

Є каліграфія, немає почерку?

Щорічний конкурс молодих дизайнерів одягу «Сезони моди — погляд у майбутнє» у рамках Holiday Fashion Week — це данина мистецтву для мистецтва. Заради 17 колекцій «майбутнього української моди» в Одесу спеціально приїхали метри цієї моди, члени журі — Лілія Пустовіт, Ірина Каравай, дизайнерський дует Земськова—Ворожбит, а Олексій Залевський заснував іменну премію і 1000 у.о. віддав Валерії Шафігуліній із Павлограда з умовою створення колекції в рамках проекту «Нові імена» на UFW.

Перша модна українська

Перша модна українська

У вівторок у Мистецький Арсенал не пропускали в джинсах. Продюсер українського тижня моди Володимир Нечипорук періодично сам завертав гостей церемонії вручення першої премії в галузі моди Best Fashion Award. У запрошеннях було чорним по білому написано: дрес код — black tie creative, тобто вечірнє, парадне вбрання з модними експериментами, але голова оргкомітету UFW Ірина Данилевська особисто обдзвонила ледь не всіх 340 запрошених і наголосила, що має бути саме сукня «в підлогу». А оскільки нормальна температура для Мистецького Арсеналу +8, то бажано ще й хутро. З єдиною метою — не змерзнути. Усе ж організатори Best Fashion Award — Ukrainian Fashion Week та сім’я ресторанів «Козирна карта» — знайшли можливість «надмухати» тепла, і в приміщенні було, за словами працівників Арсеналу, +24. Місце для проведення такого пафосного заходу було вибране дуже правильне — старі цегляні стіни Арсеналу, високі склепіння, гігантські арки нейтралізували блиск і гламурність світської акції (єдиний недолік — на голови й сукні час від часу від гучних звуків падало вапно зі стелі). Скажімо, в Палаці «Україна» така тусовка неминуче виглядала б вульгарною.