На Лукашенка вже заведено справу

Британська юридична контора McCue&Partners підготувала пакет слідчих документів проти Олександра Лукашенка, який готова надати кожному, хто забажає розпочати за кордоном судовий процес проти президента Білорусі за порушення прав людини. Тепер питання лише в тому, чи знайдеться такий охочий. Адвокати фірми «Макк’ю і партнери» зібрали свідчення людей, що постраждали від репресій у Білорусі, зокрема трьох опозиційних конкурентів Лукашенка на президентських виборах у грудні минулого року — Андрія Санникова, Володимира Некляєва та Олеся Міхалевича. На 68 сторінках обвинувального акту викладено свідчення жертв про знущання над ними, побиття та шантаж ув’язнених репресіями проти їхніх родин.

Що лікар приписав

Що лікар приписав

У Лос–Анджелесі розпочався судовий процес над лікарем–кардіологом Конрадом Мюрреєм, якого звинувачують у ненавмисному вбивстві Майкла Джексона. Особистий лікар поп–короля, який помер 25 червня 2009 року, своєї вини не визнає. А захист підсудного наполягає, що Джексон сам прийняв занадто велику дозу ліків, мимохіть скоївши самогубство.

Краще синя птаха в руці...

Краще синя птаха в руці...

У прав людини тепер є свій логотип. Конкурс на графічний символ, який символізуватиме боротьбу за дотримання прав людини, організувало міністерство закордонних справ Німеччини. Переможця загальним голосуванням в інтернеті обирали користувачі з усього світу. Найбільше голосів здобув проект 33–річного сербського графіка Предрага Стакича.

«Нобель» за революцію

Сьомого жовтня в Осло Нобелівський комітет оголосить лауреата цьогорічної премії миру. Доти ім’я (чи імена) переможця засекречене, проте експерти дедалі впевненіше пророкують перемогу... блогерам. Адже, визначаючи лауреата Нобелівської премії миру, комітет прагне відобразити найбільш визначні події, які цього року змінили світ. Навряд чи щось цього року схвилювало міжнародну спільноту більше, ніж хвиля революцій у країнах Північної Африки та Близького Сходу. А запустили цю хвилю саме блогери — і в Тунісі, і в Єгипті, й навіть частково в Лівії революції починалися із соціальних мереж в інтернеті.

Гостинність без паранджі

Гостинність без паранджі

Саудівська Аравія — одна з найбільш консервативних ісламських держав у світі. Особливо це впадає в око у ставленні до жінок: приїжджаючи в цю країну, навіть іноземки (а це переважно дружини спеціалістів з інших країн, що працюють у Саудівській Аравії) ще в літаку одягають абайю — широкий чорний халат–накидку, який приховує обриси фігури. Аравійки не мають права керувати авто, подорожувати без чоловіка і ще багато чого. А донедавна не могли й брати участь у виборах. Але за останні роки в Саудівській Аравії відбулося багато змін. Не відступаючи від суворих мусульманських традицій, країна поступово і, можливо, не помітно для західного ока модернізується. Запорукою цього процесу стало правління 87–річного короля Абдалли ібн Абделя Азіза аль–Сауда, який був коронований у 2005–му.

Екскурсія на небо

Хоча дорожньо–транспортні пригоди на розбитих дорогах Пакистану — не рідкість, трагедія, що сталася вчора у провінції Пенджаб, вразила навіть звичних до всього місцевих «даїшників». У шкільного автобуса, в якому поверталися з екскурсії 105 дітей та дорослих, приблизно за сто кілометрів на схід від міста Ісламабад відмовили гальма. Машину занесло на гірській дорозі, після чого вона перевернулася і впала у прірву. Загинуло щонайменше 38 людей, серед яких принаймні 24 дитини, решта пасажирів отримали тяжкі травми. Кількість жертв аварії може зрости, адже багато поранених — у критичному стані.

«Я вирішую, і я ще президент!»

Заанонсована рокіровка на чолі Росії — Путін замість Медведєва — вже призвела до першого публічного прояву несприйняття Дмитра Анатолійовича як реального глави держави. Однак високопоставлений чиновник таки поплатився за це посадою.

Не переходь дорогу циганському барону!

У Болгарії розгорається серйозний міжетнічний конфлікт. Позавчора увечері в багатьох містах країни — Софії, Варні, Бургасі, Пловдиві, Враці, Старій Загорі, Перніку, Благоєвграді, Плевені та Пазарджику — відбулися багатотисячні мітинги на підтримку мешканців села Катуніца. Як повідомляє болгарська газета «Труд», почалося все минулої суботи, коли в цьому розташованому неподалік Пловдива населеному пункті автомобіль, який належить родині місцевого циганського барона, переїхав молодого болгарина. Від отриманих поранень чоловік помер.

Каталонські бики житимуть довше

Каталонські бики житимуть довше

Позавчора 20 тисяч глядачів арени «Монументал» у Барселоні назавжди розпрощалися з багатовіковою традицією кориди. Квитки на це останнє в Каталонії криваве видовище розійшлися миттєво, а їх ціна на чорному ринку сягала 1500 євро. Каталонія стала першим регіоном континентальної Іспанії, в якому запроваджено заборону на бої з биками. Першими на такий радикальний крок ще 1991 року наважилися Канарські острови, де корида не була настільки популярною, як у континентальній частині Іспанії.

Нова французька революція

Уперше з часу запровадження 1958 року Конституції П’ятої Республіки в Сенаті Франції більшість здобула Соціалістична партія. Про свій тріумф опозиційні соціалісти оголосили після недільних виборів половини складу Верхньої палати французького парламенту. Такий блискучий результат лівих є серйозним ударом для правого президента Франції Ніколя Саркозі.