Віщий бабак

Віщий бабак

...Густа завіса хмар над Гайдарами, що на Харківщині, і непримне мрячіння дрібного дощу принесли добру звістку. Новий український синоптик Тимко II не побачив учора власну тінь. Це означає, що весна в наших краях буде ранньою і теплою. Отже, зимі вже недовго залишилося...

Стипендія не привід для «трійки»

Стипендія не привід для «трійки»

На «гарячу» лінію Міносвіти надходять повідомлення про те, що в деяких вишах навмисне занижують оцінки на іспитах, аби «зрізати» кількість студентів, які отримують стипендії. А відтак — зекономити кошти, які осідають у студентських кишенях. Як розповів «УМ» президент Національного студентського союзу Анатолій Ігнатович, повідомлення про такі факти їм надходять регулярно. «Проте я не хотів би називати конкретні виші, оскільки не маю документальних доказів цьому, а студенти, які до нас звертаються, часто відмовляються називати свої прізвища, — каже Анатолій. — Правда, буває й навпаки, коли у ВНЗ після сесії всі сто відсотків студентів отримують стипендії, й тут теж слід говорити про проблеми з якістю оцінювання студентських знань. Одначе в приватній розмові один із начальників обласного управління освіти зізнався мені, що вони справді мають чітку вказівку — занижувати оцінки».

Усі за лопати!

У столичній мерії бідкаються, що катастрофічно не вистачає рук для прибирання вулиць. Відтак з’явилася думка залучити до цієї справи студентів. Мер міста Леонід Черновецький, як зазначає прес–служба КМДА, навіть мав намір розіслати листи до ректорів столичних ВНЗ із проханням поділитися робочою силою. Минулого тижня й справді відбулася акція, коли в різних районах міста залучали до прибирання снігу від 30 до 135 студентів. «Вони самі звернулися до ректорів, що мають намір попрацювати», — каже перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко. І запевняє, що в таких роботах беруть участь лише хлопці, яким виповнилося 18 років, і тільки за умови, що температура на вулиці буде не нижчою 20 градусів морозу.

Льодовиковий період

Ідучи в понеділок на роботу, побачила як із сусіднього двору вийшли дві тітоньки в помаранчевих тілогрійках та з... мітлами в руках. Їхнє знаряддя праці не могло не привернути увагу на 20–градусному морозі, серед неприбраних кучугур снігу й льоду. «Провівши» їх майже до зупинки, побачила, як тітки почали підмітати на обледенілих тротуарах недопалки та дрібне сміття. У мене забракло слів! Зате тепер я знаю, чим насправді займаються комунальні служби у той час, коли кияни, платники подаків, ламають на льоду руки та ноги...

Дід мороз не жартує

Мороз продовжує збирати по Україні данину. Тільки на Тернопільщині впродовж однієї доби від переохолодження померло двоє осіб — 83–річна жінка та 53–річний чоловік. Ще шестеро потрапили до лікарні з обмороженнями рук та ніг, повідомляє Центр пропаганди обласного управління МНС. У сусідній Івано–Франківській області, в Калуському районі, біля залізничного переїзду в селі Голинь, перехожі виявили непритомного чоловіка. 35–річного мешканця села Тужилів із відмороженими руками та ногами відправили до лікарні. Проте чоловік помер через дві години, так і не прийшовши до тями. Як з’ясувалося, покійний зловживав алкогольними напоями, зазначають в обласному управлінні МНС. А в Красногвардійському районі Дніпропетровська 33–річна жінка померла від переохолодження просто на подвір’ї власного будинку.

Такий мороз, аж зорі скачуть!

Такий мороз, аж зорі скачуть!

Жертвами нинішньої суворої зими стали вже 256 українців. Таку невтішну статистику наводить станом на вчорашній ранок Мінохорони здоров’я. Ще майже 3800 людей звернулися по допомогу до медиків з обмороженнями та переохолодженням.

Робота для мами

Робота для мами

У цьому містечку — всього одна вулиця, на якій розташовано шістнадцять будинків. Це навіть не вулиця у класичному розумінні: між «розкиданими» будиночками, схожими мов дві краплі води, — ніяких парканів, а біля них — жодних плантацій під капусту–картоплю. Натомість акуратні котеджі оточують височезні сосни, бо й містечко це розташоване майже в лісі — в тихому й спокійному місці Броварів, що під Києвом. Одразу кидається у вічі, що тут має мешкати багато дітей: на території містечка — кілька гральних майданчиків і стадіон. Власне, саме для малечі і був затіяний увесь цей проект.

Де вихід із Тверського тупика?

Де вихід із Тверського тупика?

Біда в родини киян, які мешкають у старій триповерхівці за адресою Тверський тупик, 7, прийшла 2 січня. Близько третьої години дня в квартирі на другому поверсі через замкнення електропроводки виникла пожежа. Вогонь так розгулявся, що на місце пригоди прибули аж вісім пожежних машин, які довгий час приборкували вогонь. Відтак більше 20 сімей серед зими залишилися без даху над головою…

Квота на пільги

Новий рік приніс чергові зміни до вступної кампанії–2010. В один із останніх днів грудня в Мін’юсті був зареєстрований, а відтак набув чинності наказ Міністерства освіти, який вносить певні зміни до раніше затверджених Умов прийому у вищі навчальні заклади.

Ап, і тигри біля ніг її сіли!

Ап, і тигри біля ніг її сіли!

«Тупий, ледачий, хитрий», — таку несподівану характеристику дала символу 2010 року всесвітньо відома дресирувальниця Людмила Шевченко, яка знає тигрів як ніхто інший. Адже більшу частину свого життя вона разом із чоловіком Володимиром дресирує хижаків. Через руки цієї пари пройшли близько 150 хижаків. Володимир Шевченко, відколи очолив Національний цирк України, вирішив «зав’язати» з роботою на манежі. Про це ж тепер подумує і пані Людмила, яка продовжує виступати, але намагається передати максимум досвіду своїм молодшим колегам Юлії та Миколі Козирєвим...