Палиш? На укол!

Палиш? На укол!

Поки українські борці з тютюнопалінням закликають державу підняти ціни на цигарки, суворіше карати торговців за продаж такої продукції неповнолітнім і, нарешті, втілити в життя норми бозна–коли ухваленого антитютюнового закону, американські дослідники міркують, як уберегти курців від неминучих захворювань легенів. Науковці вирішили: якщо відмовити людей від згубної звички ніяк не вдається, треба хоч би зменшити шкоду від вдихання неповторного хімічного «коктейлю». За інформацією «Медновин», авторитетна експертна комісія США визнала за необхідне рекомендувати тамтешнім курцям спеціальне щеплення проти пневмокока. А от українські спеціалісти вважають таке рішення недоцільним і навіть небезпечним.

Більше — не значить краще

Більше — не значить краще

Останніми роками в Україні багато говорять про необхідність реформування первинної медичної допомоги. МОЗ гарантуєобіцяє, що невдовзі «швидка» приїжджатиме на виклик упродовж 15 хвилин (у містах — взагалі 5—7 хвилин), що кожен із нас матиме свого сімейного лікаря (тямущого не лише в лікуванні, а головне — у профілактиці різних болячок), що у сільських ФАПах працюватимуть випускники медуніверситетів тощо. Але вторинна ланка медичної допомоги теж має неабияке значення: пацієнти звертаються до лікарень із найскладнішими випадками, і саме в лікарнях осідає найбільша частина «медичних» бюджетних коштів, хоч українці не задоволені роботою більшості цих установ. МОЗ зазначає: ми змінимо ситуацію, запровадивши досвід сусідів­європейців. Яким саме шляхом — стане зрозуміло після закінчення пілотного проекту, який фінансується Європейським Союзом.

Зубки, рівняйсь!

Зубки, рівняйсь!

Коли батькам треба вперше задуматися про стоматологічне здоров’я своєї дитини? Лікарі кажуть: ще в період вагітності. Формування зубів і мінералізації емалі починається на 6—8 тижні внутрішньоутробного розвитку дитини. Тому дуже важливо, щоб під час вагітності жінка правильно харчувалася: вживала молоко, сир, інші продукти, які містять кальцій і фосфор. Окрім того, стоматологи дуже просять батьків дбати про гігієну рота дітей від самого народження. Нехай вас не бентежить той факт, що в немовляти немає зубів. Будуть! Якщо постараєтесь, то здорові й рівні.

Ми не психи!

Українські спеціалісти галузі «психо» переконані — до Всесвітнього дня психічного здоров’я, який відзначався минулого тижня, так чи інакше має відношення кожен мешканець нашої країни. Це не значить, що 46 із лишком мільйонів людей усі як один потерпають від психічних розладів. Просто в кожного з нас є психіка, за станом якої треба слідкувати. І в житті абсолютно кожного чоловіка чи жінки хоча б один раз траплялася ситуація, для розв’язання якої була необхідна допомога психолога, психотерапевта, а часом і психіатра. Ось тільки наш народ, опинившись у кризовому стані, віддає перевагу не візитам до лікаря, а посиденькам за пляшкою горілки, душевним розмовам із друзями та... зверненням до «чарівників». І мало хто здогадується, чим це може обернутися для психіки, змученої нескінченними виборами–перевиборами, доларовою «акробатикою» та кредитними путами.

Устигнути за 72 години

Устигнути за 72 години

Чому за три роки в Україні може подвоїтися кількість сліпих дітей? Яке обладнання може врятувати наших малят від утрати зору? Про що сьогодні, у Всесвітній день зору, мріють дитячі окулісти? Відповідь на ці та інші питання «УМ» давав головний дитячий офтальмолог МОЗ України, завідувач офтальмологічного відділення Національної дитячої спеціалізованої лікарні ОХМАТДИТ, керівник Центру діагностики й лікування ретинопатії недоношених, кандидат медичних наук Юрій Барінов.

Погляд без «туману»

Завтра хлопчики й дівчатка віком від 3 до 18 років, які мешкають у Києві або приїхали до столиці з інших міст, зможуть безкоштовно перевірити гостроту зору й отримати консультацію провідних спеціалістів Центру мікрохірургії ока. Офтальмологи чекатимуть маленьких пацієнтів та їхніх батьків у приміщенні магазину «Казка Нова», розташованого за адресою: Київ, вулиця Червоноармійська, 54.

Добре бути греком в Україні

Добре бути греком в Україні

До кінця тижня мешканці Маріуполя матимуть унікальний шанс потрапити на прийом до справжніх «світил» американської онкології. Провідний онкохірург однієї з лікарень Чикаго, професор хірургії в медичній школі Північно–Західного університету Сіма Хан та керівник відділення рентгенології в Лютеранській державній лікарні, що в штаті Іллінойс, Джон Анастос надають консультації хворим в онкоцентрі Маріуполя, проводять операції та обмінюються з українськими колегами досвідом роботи. Фахівці зі США приїхали в Україну в рамках програми, започаткованої грецьким гуманітарним фондом Hellenicare. У результаті такої співпраці в області має покращитися скрінинг раку молочної залози. Але цим допомога грецьких благодійників не обмежується.

Дощова «спадщина»

Дощова «спадщина»

Після двотижневого «сезону дощів», коли з неба майже безперестанку падала вода, над Україною знову засяяло сонце. Відступила осіння хандра, яка захопила багатьох моїх друзів. У розмовах оточуючих більше не фігурує слово «депресія». У транспорті стало менше «кислих» облич. А знайома студентка, яка упродовж десяти дощових днів виходила з гуртожитку тільки до найближчого гастроному, нарешті пішла на пари. Утім українські лікарі застерігають — затяжна мокра сірість лишила відбиток на здоров’ї людей. «УМ» з’ясувала, які саме неприємності тягне за собою така погода і як найкраще з ними боротися. Тим паче що в найближчі два місяці небесна канцелярія ще не раз «пропише» нам і дощу, і холоду.

Відлуння стихії

Відлуння стихії

Через п’ять днів українські лікарі та медсестри, чиї будинки підтопило «великою водою», а також родини, в яких серед загиблих є медпрацівники, отримають перший транш адресної допомоги від Українського медичного союзу (УМС). Починаючи з першого жовтня, постраждалі медики (а їх нараховується 1361) зможуть поповнити родинний бюджет на 500 гривень, обмінявши спеціальні сертифікати на готівку в місцевих осередках всеукраїнської громадської організації. А в листопаді, як прогнозує голова Президії УМС Юрій Поляченко, люди отримають другий транш у розмірі 500 гривень.

Вибий хворобу ногами!

Вибий хворобу ногами!

Медики недарма називають хребет стовбуром життя. Варто лишень фігурним кісточкам затиснути нервові закінчення, які виходять зі спинного мозку, і людині стає світ не милий. Хворий скаржиться на сильний біль у серці, «вибухи в голові», на «віднімання» руки, дискомфорт у гомілці (часом такий, що спати неможливо) й не здогадується, що причина нездужання насправді приховується в хребті. Про це «УМ» розповіла президент Міжнародного центру плантотерапії Мерієм Іілдірим, яка приїхала до України з кількаденним візитом. Ось уже понад 17 років вона лікує міжхребцеві грижі, артрози та інші захворювання без операції — за допомогою спеціального масажу ногами. Народившись в Україні, об’їздивши півсвіту в пошуках знань, лікар отримала визнання на турецькій землі. А сьогодні вона шукає учнів серед наших співвітчизників — щоб поділитися з ними величезним досвідом. Хтозна, може, саме ви проведете наступний рік у стамбульському центрі?