Дитяче меню

Дитяче меню

Мамине молоко не тiльки життєво важливий продукт —воно захищає малюка від хвороб та алергії, поки його імунна система не навчилася самостійно боротися з інфекціями, і, на відміну від коров'ячого чи козячого, містить речовини, які сприяють розвиткові людського мозку. Проте в Україні лише близько 10 відсотків дітей вигодовують грудним молоком до року.

«Завтра буде, як і сьогодні. Але краще!» —

«Завтра буде, як і сьогодні. Але краще!» —

Ознайомившись у Донецьку з роботою опікового центру Інституту невідкладної та відновлювальної хірургії імені Гусака, міністр охорони здоров'я Юрій Поляченко назвав заклад з унікальними технологіями найкращим в Україні. А досвід, напрацьований донецькими медиками, за рішенням виїзного засідання Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства, буде врахований у подальшій роботі міністерства. За словами Юрія Поляченка, практика, коли якісь рішення «нагорі» приймалися без попереднього обговорення з медичною елітою, практикуючими лікарями та менеджерами, вже позаду. «Я вам доповідаю: завтра буде те, що було сьогодні. Але краще!» — пообiцяв мiнiстр.

Болячкам — бій!

Українські лікарі все частіше говорять про зростання темпів захворюваностi на рак, СНІД, туберкульоз у нашій державі. Президент України вирішив ситуацію змінити. Як запевнив глава держави в суботу у своєму радіозверненні до українського народу, відтепер він візьме під особистий контроль питання боротьби з цими смертельно небезпечними хворобами. Зокрема, як повідомляє прес-служба Президента, Віктор Ющенко доручив Міністерству фінансів разом із Міністерством охорони здоров'я реалізувати проект щодо посилення боротьби з ВІЛ/СНІДОМ.

Пастка для трудоголіка

Пастка для трудоголіка

Шалені темпи сучасного життя змушують нас крутитися наче білка в колесі, щоб заробляти не гірше за інших і вважатися гарним спеціалістом у своїй галузі. При цьому все частіше люди скаржаться на дивну втому, яка триває кілька місяців, а то й років, не минає навіть після тижневого «залягання у сплячку» і не боїться потужної вітамінної атаки. Загадкова хвороба, яка в 1984 році отримала назву синдрому хронічної втомлюваності (СХВ), робить людей апатичними й безініціативними і може запросто перетворити молоду здорову особу на справжню руїну. Як стверджує позаштатний головний невролог МОЗ України, доктор медичних наук, професор Тамара Міщенко, кількість хворих на цю патологію прогресивно збільшується у всьому світі: епідеміологічні дослідження, проведені в країнах Західної Європи й Америки, свідчать, що від синдрому хронічної втомлюваності потерпає одна людина із двох тисяч.
За словами Тамари Міщенко, найчастіше СХВ виникає у молодих людей віком від 20 до 40 років, при цьому жінки хворіють майже утричі частіше за чоловіків. Останнім часом (ох уже цей комп'ютерний бум!) синдром усе більше поширюється серед дітей та підлітків.

Обережно: ноги!

Грибок на ногах — це дуже розповсюджене захворювання, при якому відбувається зараження стопи та нігтів паразитичними грибами. Мікроскопічні грибки, які літають у повітрі, зберігаються у грунті та затягують стіни у підвалі, стають причиною нездужань кожного п'ятого мешканця нашої планети, причому людина може і не здогадуватися, що в ній поселилися незвані гості. Потрапляючи до нігтьової пластини, гриб росте й розмножується дуже повільно: спочатку він захоплює сам ніготь, змінюючи його колір на білий, жовтий або коричневий, потім «перелазить» на шкіру, спричиняючи тріщинки, почервоніння й свербіж між пальцями ніг. Із часом ніготь стає настільки крихким, що може зовсім відвалитися від пальця. На жаль, нова пластина, яка виросте на тому місці, буде такою ж кривою та потворною — грибок же нікуди не подівся...

Райлікарня тепер з реанімацією

У черкаській глибинці — райцентрі Чорнобай — відкрили реанімаційне відділення. Дотепер його тут не мали зовсім: ця районна лікарня в області була єдиною без відділення реанімації. І хоча рішення про його створення було прийняте ще 5 років тому, втілити його вдалося вже за нової влади.

Надiя вiд Людмили

Надiя вiд Людмили

Про Людмилу Жукову ми вже не раз розповідали нашим читачам. Член Української федерації сприяння охороні здоров'я, лауреат міжнародних нагород «Золотий Меркурій», «Європейський знак якості», міжнародної нагороди імені Сократа, академік Української академії наук, професор, директор медценру «Енергетика», надзвичайні здібності якої визнано не лише в Україні, а й у Німеччині, Австрії, інших країнах світу. А нещодавно нашу землячку, єдину жінку з України й Європи, було відзначено Зіркою королеви Вікторїї «За честь, гідність і доблесть» — вищою Європейською нагородою Оксфорда. Працює пані Людмила вже багато років у тандемі зі своєю дочкою Аліною Войтенко, котра успадкувала від матері дар цілительства.

Бурштинове диво

Бурштинове диво

Якщо комусь спаде на думку підлікувати психіку, для цього зовсім не потрібно наймати добрих санітарів і платити купу грошей за гамівні сорочки та антидепресанти. Продукт, яким лікують душу і тіло, давно винайдено, тисячоліть шість тому... Це — пиво! Так, психіатри Бостонської клініки успішно провели незвичайний експеримент: деякі медикаменти замінили на пляшку пива щодня. І стан хворих значно покращився! І це не дивно, адже ще в середні віки лікарі взагалі рекомендували запивати пігулки пивом. Розширюючи капіляри шлунка, воно сприяє всмоктуванню медикаментів. Однак якщо зараз ви спробуєте відновити старовинний досвід, то використовуйте краще безалкогольне, яке не викликає небажаних реакцій організму.

Чи варто економити на дитячому харчуванні

За даними ООН, до 2050 року в Україні очікується найбільше скорочення населення у світі — на 18 мільйонів землян. Лише за 2004 рік воно скоротилося на 341,6 тисячі чоловік. За інформацією Державного комітету статистики, станом на 1 січня нинішнього року в Україні мешкало 47,28 мільйона чоловік. Якщо прогнози експертів ООН справдяться, до 2050 року в нашій країні залишиться менше 40 мільйонів жителів.

Нездорова ситуація

Єдиний в Україні заклад охорони здоров'я ІV рівня, який протягом останніх 6 місяців пережив 11 перевірок, знову потрапив «на мушку» прискіпливих членів комісії — Міністерство охорони здоров'я оголосило про початок службового розслідування щодо ситуації навколо «Охматдиту». Причиною, за словами міністра Миколи Поліщука, стали численні звернення матерів, які буквально до ночі сиділи під Кабміном, щоби дочекатись закінчення засідання уряду, знайти міністра і поскаржитись на «нехороших» працівників дитячої лікарні: «Президент сказав: сьогоднішній уряд повинен реагувати на звернення громадян.