Цілителі в овечій шкурі

Цілителі в овечій шкурі

Гуцули споконвіку вважали овець ледь не культовими тваринами. І хоча, на відміну від індусів, українські горяни не зарахували їх до касти священних, проте завжди ставилися до них із не меншою шаною. Тож занепад вівчарства в Карпатах упродовж останніх двох десятиліть — не вина гуцулів.

Мед із Совиного Яру

Мед із Совиного Яру

Минулих вихідних у черкаському селі Водяники Звенигородського району, у якому туристи влітку люблять відвідувати тамтешній мальовничий Совин Яр, а взимку — гірськолижний курорт, звучав Гімн України. Його заспівали місцеві жителі та гості з Черкас і Києва, котрих зібрала біля церкви Вознесіння Господнього добра й патріотична справа — з ініціативи митрополита Черкаського та Чигиринського Іоанна тамтешній люд відправляв продукти харчування воїнам-прикордонникам, котрі нині охороняють Вітчизну від «брата»-агресора.

Адаптація зі свічками

У місті Золочів, що на Львівщині, відкрили майстерню для неповносправних дітей. Тут хлопчики та дівчатка, які мають серйозні діагнози, виготовляють свічки. Майстерня запрацювала у катехитичному центрі при греко-католицькому храмі блаженного Миколая Чарнецького.

За знання — гроші

У Черкасах міська влада оголосила, що гарні знання підростаючого покоління мають заохочуватися і вирішила нагородити «найрозумніших» грошовими преміями. Відповідно виконком ухвалив рішення, що ті школярі, котрі доклали чимало зусиль і перемогли цього року у міжнародних та всеукраїнських учнівських олімпіадах, конкурсах і турнірах, одержать не лише традиційні грамоти, а й гривневі винагороди.

З пензлем та у вишиванці

З пензлем та у вишиванці

У селищі міського типу Вільшана Городищенського району в рамках проведення на Черкащині Шевченківських днів, приурочених до 153-ї річниці з дня перепоховання праху Кобзаря у Каневі на Чернечій горі, встановлено скульптуру молодого Шевченка. Вона тут з’явилася не випадково. Адже саме у Вільшану в 1828 році малий Тарас, який так хотів навчитися малювати, прийшов до управителя маєтком поміщика Енгельгардта по дозвіл навчатися у маляра.

Рятівний євростандарт

Аби полегшити життя людям, які користуються інвалідними візками, бордюри по вулиці Сумській у Харкові невдовзі обладнають спеціальними спусками. «Цей проект розробили фахівці Харківського національного університету міського господарства, — повідомила віце-президент громадської організації «Креавіта» Олена Шингарьова.

Дім на голову

Дім на голову

У вівторок ввечері на Тернопіль обрушилася стіна води з досить сильним вітром. Через суттєві недоліки в проектуванні дощової каналізації в радянські часи місто постійно потерпає під час потужних злив, однак ця, остання, призвела до небувалої раніше руйнації — обрушився один зі старих будинків у центрі міста, споруджений майже століття тому.

«Останнім шляхом Кобзаря»

«Останнім шляхом Кобзаря»

Відучора на черкаській землі, на якій у Моринцях 200 років тому народився великий Кобзар, розпочалися Шевченківські дні. Вони триватимуть до 22 травня — 153-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі у Каневі.

Гетьман змінив прописку

До Харкова вже привезли пам’ятник гетьману Сагайдачному і стелу, присвячену 10-річчю Військово-Морських Сил України, які наприкінці минулого місяця були демонтовані у Севастополі. Рішення позбутися обох монументів тамтешній, призначений Путіним, мер Сергій Міняйло пояснив тим, що вони перестали відповідати духу та історії міста.

Ванна стала пасткою

47-річний житель Черкас подзвонив у міліцію i тривожно повідомив, що два дні поспіль сусід зверху заливає його квартиру водою. Коли ж люди стукають до нього, він чомусь не відчиняє двері, хоча чути його голос. За вказаною адресою виїхали оперативники, аби з’ясувати, що за біда сталося з людиною.