Словенська несподіванка

Абсолютно неочікуваний і шокуючий результат дострокових парламентських виборів у Словенії: перемогу здобули лівоцентристи на чолі з мером Любляни Зораном Янковичем. За всіма передвиборчими опитуваннями та прогнозами, лідирувала правоцентристська партія Янеза Янши, який очолював уряд у 2004—2008 роках. Лівоцентристське угруповання Янковича «Позитивна Словенія», створене лише за два місяці до виборів спеціально для участі у них, здобуло 28,53 відсотка голосів виборців, повідомила вчора ЦВК Словенії. На другому місці — правоцентристська Словенська демократична партія екс–прем’єра Янши — 26,24 відсотка голосів виборців. А правляча партія «Соціальні демократи» дотеперішнього глави уряду Пахора — лише на третьому місці з 10,48 відсотка. До Національних зборів (парламенту) також пройшли «Громадянський список Грегора Віранта» (8,42%), Демократична партія пенсіонерів Словенії (6,97%), Словенська народна партія (6,89%) та Нова Словенія (4,8%).

«Єдина Росія»: гра з відрізаним пальцем

«Єдина Росія»: гра з відрізаним пальцем

У попередньому складі Державної Думи партія Путіна–Медведєва «Єдина Росія» мала 315 iз 450 мандатів, у нинішньому, помітно втративши, вона отримує лише 238. Для прийняття законів конституційного значення «єдиноросам» доведеться входити в коаліцію з кимось з інших переможців недільних виборів — тих партій, що й дотепер були представлені у нижній палаті парламенту: КПРФ, «ліберальних демократів» Жириновського та «Справедливої Росії». Втрата кількадесяти мандатів є внутрішньо важливою, та не більше. Владний моноліт Росії похитнувся хіба що на міліметр, а для глиби таких колосальних розмірів це нічого не значить.

535 днів без уряду

535 днів без уряду

Починаючи з 13 червня минулого року, коли відбулися парламентські вибори, Бельгія жила без повноцінного уряду, побивши за цим показником абсолютний світовий рекорд. І ось, через 535 днів коаліційних переговорів, країна нарешті де–факто отримала нового прем’єр–міністра. Ним, як і очікувалося, став 60–річний фламандський соціаліст Еліо Ді Рупо — перший з 1974 року соціаліст і перший за останні 30 років франкомовний політик на цій посаді.

Бояться всі

У тому, що репресивна машина судової системи лукашенківської Білорусі засудить обвинувачених у теракті в мінському метро до розстрілу, сумнівався мало хто. Як і в тому, що Дмитро Коновалов і Владислав Ковальов навряд чи скоювали цей злочин. І якщо до нього й причетні, то були (тобто Коновалов був, а Ковальов, схоже, взагалі винний тільки у своєму з ним знайомстві) лише пішаками у великій грі когось сильного і все­владного... Тепер єдина надія у хлопців — на помилування від президента Олександра Лукашенка. У такому випадку страту їм можуть замінити на довічне ув’язнення.

Добре у Відні, де нас нема

Міжнародна консалтингова фірма Mercer оприлюднила свій щорічний рейтинг якості життя в різних містах світу. Фахівці «Мерсера» оцінили за 39 критеріями (охорона здоров’я, освіта, транспорт, житловий фонд, клімат, рівень злочинності тощо) 420 міст світу, але до остаточного списку внесли тільки 221 iз них. Київ, хоча й посідає досить низьке 161–ше місце, опинився на найвищій позиції з усіх міст СНД. А Москва, скотившись порівняно з минулим роком одразу на 29 позицій, ледве не вилетіла з другої сотні, «загальмувавши» на 199–й сходинці.

Боролися — побороли

Страйки і протести болгарського народу проти пенсійної реформи таки змусили владу піти на поступки. Після багатотисячного мітингу, який позавчора відбувся в столиці країни Софії, депутати правлячої правоцентристської партії ГЕРБ відкликали з парламенту суперечливий законопроект про підвищення пенсійного віку.

Південна Осетія на межі революції

Південна Осетія на межі революції

Генпрокуратура Південної Осетії звинуватила опозиційну кандидатку Аллу Джиоєву, яка перемогла в другому турі президентських виборів, визнаному недійсним Верховним судом, у підготовці «кольо­рової революції». Нагадаємо, Джиоєва набрала більше голосів, ніж прокремлівський кандидат Анатолій Бібілов, проте суд виявив «численні порушення у ході виборів». І призначив повторне голосування на виборах президента невизнаної республіки на 25 березня 2012 року, заборонивши опозиціонерці брати в ньому участь. У відповідь Джиоєва проголосила себе президентом і заявила про формування Держради, до складу якої увійшли десять представників її штабу.

Страйкуй, Британіє!

Страйкуй, Британіє!

У Великій Британії вчора відбувся найбільший за кілька останніх десятиліть страйк працівників бюджетного сектору. Організатори акції стверджують, що вивели на вулиці британських міст близько двох мільйонів людей. Не працювали школи, загальнодержавні й муніципальні установи та медичні заклади (окрім лікарень швидкої допомоги), припинили роботу деякі аеропорти.

За Азарова заплатили канадці

«Відомий журналіст поїхав до України на платне інтерв’ю. Був висміяний». Під таким заголовком польська «Газета виборча» подала новину про візит колишньої зірки американського телебачення Ларрі Кінга до Києва та його інтерв’ю з Прем’єр–міністром Миколою Азаровим. Як стверджує видання, за так званим інтерв’ю стояли великі гроші. Спонсором поїздки була фірма, у якій Кінг є радником і яка хоче розширити свою діяльність на український ринок. Тож, очевидно, невипадково вирішила «підлеститися» до Прем’єра. Нагадаємо, на прес–конференції після спілкування з Азаровим американець розповів, що Миколі Яновичу «подобається місіс Тимошенко і він їй співчуває», чим викликав сміх у присутніх журналістів.