Діагностичний центр на колесах

Щороку в Україні від раку молочної залози помирає 8 тисяч жінок. Рак молочної залози вважається хворобою розвинутих країн. Чому саме, розповідає Іван Смоланка, головний онкохірург Міністерства охорони здоров'я України, керівник відділу пухлин молочної залози Інституту онкології АМН України: «Найчастіше від цієї недуги страждають жінки з порушеною репродуктивною функцією, які роблять багато абортів та неправильно використовують контрацептивні гормональні препарати.

Що в тарілці?

Що в тарілці?

Сьогодні в Україні починається Тиждень здорового харчування, запланований у рамках Всенародного фестивалю здоров'я. За словами представниці оргкомітету фестивалю Ірини Гриненко, особливо цікавою для українців буде Міжнародна виставка-презентація «Мудрість природи», яка проходитиме з 29 жовтня до 1 листопада в Київському планетарії.

Майбутнє без хвороб

Майбутнє без хвороб

Полтава стала п'ятим містом у маршруті промоційного туру «Дитяча лікарня майбутнього в Києві». Відкрився тур у Львові, далі організатори - представники Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» побували у Сумах, Тернополі та Івано-Франківську. Презентаційні заходи охоплять решту регіонів України, наступним у маршруті благодійного фонду буде Донецьк.

Кислі ліки - випий не скривившись

Кислі ліки - випий не скривившись

Алергійну (нетипову) реакцію людського організму може викликати як квітковий пилок чи котяча шерсть, так і шматочок апельсина чи кілька суничних ягідок. При цьому людина найчастіше дізнається про хворобливу чутливість власних клітин до того чи іншого подразника на власному досвіді. Якщо поїдання кількох мандаринів призводить до того, що все обличчя вкривається прищами, значить, у вас - алергія на цитрусові.

Втекти від «мозкового удару»

Втекти від «мозкового удару»

Можливість стати «жертвою» лікарів і волонтерів, «озброєних» тонометрами та... кравецькими сантиметрами, мали всі кияни та гості міста, які минулої суботи гуляли на майдані Незалежності. Черги пацієнтів постійно поповнювалися та не давали лікарям нудьгувати ані хвилини. У волонтерських наметах можна було проконсультуватися з професіоналами медичної галузі, виміряти власний тиск і об'єм талії та отримати анонімну картку, до якої записувалися ці дані.

Досить психувати!

Досить психувати!

Жодна країна світу не захищена від проблем, пов'язаних із психічними розладами. У кожній державі створюється психіатрична служба, яка допомагає громадянам боротися з різноманітними фобіями й нав'язливими станами, виходити з депресії та повертатись до нормального життя. В Україні також існує потужна служба, яка намагається працювати незгірш від європейських чи американських.

Не кашляйте на нас!

Медики б'ють на сполох: епідемія сухот в різних країнах невдовзі може набути ще більш загрозливих масштабів. Міжнародний Червоний Хрест оцінює епідеміологічну ситуацію щодо туберкульозу в Європі як найнебезпечнішу від часу закінчення Другої світової війни.

Янгол сяде край вікна...

Янгол сяде край вікна...

...Коли чую слово «онкологія», мені пригадується особисте. Далеке перше травня, у чотирирічного сина височезна температура, й доводиться викликати «швидку». Лікар без настрою, я її розумію - кому хочеться працювати в свято! Оглядаючи малого, вона, здається, стає ще більш невдоволеною.

Не прикладайся до пляшечки

Не прикладайся до пляшечки

Відомо, що імунітет людини починає формуватися з її перших днів і визначається харчуванням. Чим харчується дитина в перші роки свого життя, які поживні речовини отримує її організм та у якій кількості — все це фактори, які впливають на розвиток дитини і стан її здоров'я протягом усього життя. З першими краплями молозива дитина отримує не лише висококалорійну їжу, а передусім «перші дози» пасивної імунотерапії, і якщо з першого дня життя замінити грудне вигодовування штучним, дитина матиме значно менші шанси вирости здоровою, ніж малюк, який до року смоктатиме материнські груди. Водночас науковці всього світу працюють над створенням таких препаратів та продуктів, які за своїм впливом на дитячий організм наближалися б до жіночого молока. І досягнення, як стверджують фахівці, вже є, особливо в царині препаратів, які зменшують ризик алергізації організму та підвищують рівень імунітету.

Цибулина підвела

Цибулина підвела

Двадцятирічна мешканка села Бобрик Роменського району ніби цілком правильно взялася до приготування грибів: добре промила, двічі проварила, при третьому, найтривалішому варінні, вкинула, як водиться, цибулину. Остання мала б, за народною прикметою, просигналізувати про недоброякісність грибів, але вона не почорніла. Тож гриби відправилися на сковорідку. Вечеряли пізно ввечерi вп'ятьох — сама дівчина, її мати, тітка, молодша сестра та наречений.