Чорно–червоне Різдво

Кривавим стало свято Різдва в Нігерії — одразу в чотирьох містах країни пролунали вибухи, в результаті яких загинуло 40 людей. Теракти в столиці країни Абуджі, а також у Гадаці, Даматуру та Джосі були спрямовані проти християнських храмів. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, найбільше жертв приніс вибух бомби, закладеної в костелі святої Терези у столичному передмісті Мадалія: 36 загиблих та 52 поранених.

Що то було? Мабуть, «Союз»...

Що то було? Мабуть, «Союз»...

Неопізнаний літаючий об’єкт, який спостерігали перед Різдвом мешканці Німеччини, Голландії, Бельгії та Франції, виявився уламком російської ракети–носія «Союз», яка вивела на розрахункову орбіту пілотований корабель «Союз ТМА–03М» із трьома космонавтами на борту, повідомила вчора Королівська обсерваторія Бельгії.

Придністровський облизень для Кремля

Придністровський облизень для Кремля

У Придністров’ї відучора — новий президент. Як офіційно повідомив голова ЦВК невизнаної Придністровської Молдавської Республіки Петро Денисенко, у другому турі президентських виборів, що відбувся в неділю, перемогу здобув екс–спікер парламенту Євген Шевчук — він набрав 73,9% голосів. За його головного суперника, спікера парламенту Анатолія Камінського, якого підтриммувала Росія,проголосували 19,7% виборців. Проти всіх проголосували 4,45%.

Пуу–революція

Московський мітинг опозиції 24 грудня став іще велелюднішим, ніж аналогічна акція за два тижні до того. Проте якщо на Болотній площі протестувальники вимагали передусім нових парламентських виборів, то на проспекті Сахарова зазирали вже далі — на вибори президентські.

«Діма, покажи пінгвіна»

«Діма, покажи пінгвіна»

З наближенням Нового року в російському сегменті інтернету активно обговорюють інтригу: що скаже у своєму останньому привітанні народу президент Медведєв і чи не почують росіяни одразу два привітання, як це було в новорічну ніч 1999—2000. Тоді, нагадаємо, хворий Борис Єльцин шокував теле­аудиторію повідомленням «Я устал. Я ухожу» — про дострокову передачу влади прем’єр–міністрові, Володимиру Путіну. Не встигли росіяни відкашлятися, подавившись шампанським, як в ефірі з’явився й сам щасливий «прєємнік». Скромно зізнавшись, що аж ніяк не очікував такого повороту, ВВП (сидячи трохи боком до столу — мовляв, «я ж іще не хазяїн, а лише вчуся») виголосив по суті президентське привітання й залишився в головному кріслі до 2008 року.

В Іраку знову гримить

Ранок четверга у Багдаді видався кривавим: у столиці Іраку прогриміла ціла серія вибу­хів. Це — перші скоординовані теракти з моменту виведення з Іраку коаліційних військ, після якого виникла серйозна криза між урядом під проводом шиїтів та лідерами сунітської меншості.

Коли «весна» не тішить

Рік, який у міжнародній політиці чи не найбільше запам’ятався хвилею революцій у країнах Північної Африки та Близького Сходу, добігає кінця. Проте «Арабська весна» завершилася не для всіх: у Сирії та Ємені повстання народу проти президентів–диктаторів досі триває. Особливо складною залишається ситуація в Сирії, яка фактично ізольована від світу. Минулі кілька днів стали найкривавішими з початку народних виступів проти президента Башара Асада. Як повідомляє Бі–Бі–Сі з посиланням на представників сирійської опозиції, лише впродовж 20–21 грудня внаслідок дій силовиків загинуло близько 200 осіб. Серед них — до ста військовослужбовців, які дезертирували з армії, щоб не стріляти у свій народ. За даними правозахисників, сутички повстанців (серед яких багато беззбройних, звичайних людей) з бійцями армії Асада стають дедалі жорстокішими. А офіційний Дамаск стверджує, що бореться не з опозицією, а зі «збройними терористичними бандами».