Кримська кампанія

Триває нагнітання конфлікту навколо заяв мера Москви Юрія Лужкова щодо українських територій. В ефірі підконтрольного телеканалу «ТВ–Центр» він назвав Крим «споконвічно російською землею», а Севастополь — «російським містом». При цьому, додав Лужков, «Україна не має підстав привласнювати собі Крим і Севастополь». Нагадаємо, це вже третя серія одкровень Лужкова, починаючи з виступу на урочистостях з приводу 225–річчя Чорноморського флоту, за що МЗС України оголосила мера Москви персоною «нон ґрата».

Брудна «нон ґрата»

Брудна «нон ґрата»

Вибачень за словесне посягання на територіальну цілісність нашої держави з боку московського голови, очевидно, таки не буде. Більше того, якщо ще напередодні офіційний Київ сподівався, що заяви Юрія Лужкова про спірну приналежність Севастополя Україні носять приватний характер, то вже вчора ці думки розвіялися як дим.

«По кепці» — і додому

Цьогоріч увага до відзначення 225–ї річниці Чорноморського флоту в Се­васто­полі була прикута ще до початку урочистостей. Міністерство закордонних справ виступило проти проведення параду військами іноземної держави в українському місті, зазначивши, що святкування можливі лише на орендованих ЧФ РФ територіях і об’єктах.

Не смішіть нашу ракету!

Темні плями в історії про знайдену українськими прикордонниками ракету в Криму потрохи стають світлішими. Вже точно відомо, що знахідка таки була. Щоправда, суперечливим, з погляду на офіційні заяви, є факт, для чого вона призначалася. Якщо ще напередодні вітчизняні Військово–морські сили України з обережністю ставилися до будь–яких коментарів, а керівник прес–центру Микола Недогибченко в коментарі «УМ» запевняв, що морські піхотинці й у вічі не бачили ніякої ракети, то вже вчора, якщо вірити заявам російської сторони, стало відомо, що наші військові не лише знали про бойовий снаряд, а й безпосередньо брали участь у його ідентифікації.

ПроТАРАНені знання

ПроТАРАНені знання

Київ — місто доволі специфічне. Керівники столиці можуть протягом дня за безцінь роздати сотні гектарів землі, викинути на вулицю бібліотеку чи книгарню, «поселивши» натомість більш прибуткових клієнтів тощо. Однак якщо останнім часом суперечливими, з точки зору закону, справами займалися безпосередньо очільники Київської міськдержадміністрації, то тепер ітиметься про Дарницький район столиці, керівництво якого пішло ще далі, виселяючи на вулицю в пік здачі іспитів більше трьохсот студентів.

Загублена смерть

Загублена смерть

Небезпечну знахідку виявили 1 травня на узбережжі Чорного моря між Алуштою та Судаком. Як передає УНІАН, після її вивчення з’ясувалося, що це нова експериментальна ракета, призначена для використання корабельними системами для ураження підводних і повітряних цілей. Водночас, за словами джерела інформагенства, після того, як українські Військово–морські сили повідомили, що не проводили в цих районах навчань, її передали російським ВМС, які нібито визнали, що саме вони «загубили» ракету.

Помилка, несумісна з життям

Помилка, несумісна з життям

Остаточні висновки падіння 28 квітня гелікоптера з двадцятьма пасажирами на борту свідчать, що причиною НП стала помилка пілота. Це одна з чотирьох версій, які розглядала урядова комісія з розслідування причин аварії, однак саме на ній зупинилося слідство після розшифровок записів «чорних скриньок», зазначив учора віце–прем’єр–міністр Олександр Турчинов. «Вертоліт Мі–8 достатньо безпечний, якщо ним управляти відповідно до вимог, що стоять перед тими, хто очолює екіпаж», — зазначив представник Кабміну.

Під колесами «мажорів»

Під колесами «мажорів»

Трагедія сталася минулої п’ятниці у післяобідню пору. На очах багатолюдної вулиці Полтавський шлях у трамвайну зупинку «Червоноармійська» на великій швидкості буквально влетів автомобіль Mitsubishi L 200. Кривава драма розігралася на очах велелюдної вулиці: за якусь мить місце для очікування на громадський транспорт стало невпізнаване, а від шістьох людей залишилися лише переломані кістки, калюжі крові, розкидані речі.

Ганебний «ящик»

Позаплановий моніторинг Національною радою з питань телебачення і радіомовлення вітчизняних мовників виявив низку порушень. Проте якщо до одних Нацрада має лише зауваження, які, сподіваються її члени, будуть враховані найближчим часом, то ефірне мовлення інших тут взагалі називають ганебним. Приміром, до телеканалу «Інтер» претензії стосувалися порушення балансу мови. Протягом чотирьох днів показник державної мови в ефірі коливався в межах 42—60 відсотків, у той час, як закон «Про телебачення і радомовлення» вимагає не менше 75% української в ефірі.

«Відпрацьований» Шевченко

«Відпрацьований» Шевченко

Так званий хуліганський вчинок, коли у центрі Києва в парку Шевченка стався вибух саморобної бомби, внаслідок якого постраждали дві студентки Київського національного університету, схоже, не на жарт зачепив самолюбство правоохоронців. Не минуло й тижня, як очільники силових структур один за одним, зробивши напівсенсаційні заяви, запевнили громадськість, що злочин майже розкрито.