Операція «Кооперація»

Операція «Кооперація»

На Вінниччині втілюють проект «Розвиток можливостей кооперативу для захисту правових і економічних інтересів особистих селянських господарств та розширення асортименту молочної продукції для соціальної сфери».

Девальвація агросектору: пошук ресурсів

Українські сільгоспвиробники пережили тяжкий 2014 рік, проте проблеми цього року не полишають аграрний сектор та тільки продовжують накопичуватися. Координаційна рада Всеукраїнського аграрного форуму закликає сконцентрувати увагу вищого керівництва країни на вирішенні нагальних проблемних питань сектору, щоб не допустити занепаду галузі, банкрутства аграріїв і зменшення показників сільгоспвиробництва.

Дерегуляція. Перші кроки

Дерегуляція. Перші кроки

Міністерство аграрної політики та продовольства анонсує запровадження нової регуляторної політики в сільському господарстві. Наскільки дієвими вони виявляться, чи посилять бізнесову самостійність, а відтак й ініціативність, чи сприятимуть подальшому розвитку сільських територій? Про це розмірковували учасники Національного прес-клубу з аграрних та земельних питань.

Всіх курей не «сепаруєте»!

Всіх курей не «сепаруєте»!

На Вінницькому комплексі МХП протягом 2014 року в експлуатацію ввели три останні майданчики першої черги птахофабрики. Завдяки зростанню виробництва обсяги виробництва курятини на підприємстві зросли, склавши за рік 546 500 тонн (минулоріч було 472 800 тонн).

Заробітчани легалізуються?

Наприкінці минулого літа ми спілкувалися з активісткою громадського руху внутрішніх мігрантів-заробітчан із українських сіл Степанією Сідляр («Нелегали у власній країні», «УМ» від 10.09 2015). На той час заробітчани Київщини планували свою першу велику публічну акцію у Вишгороді: духовно-просвітницький захід «З молитвою за Україну» з міжконфесійним молебнем за Україну, за здоров’я роботодавців і заробітчан та мистецькою програмою.

Польові дослідження українського агробізнесу

Польові дослідження українського агробізнесу

Як відроджувалося розвалене і розграбоване пострадянське сільське господарство, яке ще пару десятиліть тому вважалося безпросвітно-дотаційною галуззю економіки? З чого починали співпрацю з українськими аграріями іноземні компанії, зацікавлені в освоєнні нових ринків збуту? Чого і як училися в західних партнерів (конкурентів) наші сільгоспвиробники?

Прямі податки — замість ПДВ

Прямі податки — замість ПДВ

В аграрній царині знову воюють за скасування/нескасування компенсації експортерам сільгосппродукції податку на додану вартість. «УМ» поцікавилася у керівника одного з таких підприємств, багаторічного експортера, наголосимо, не сировини, а високоякісного насіння кукурудзи: як рішення про компенсацію ПДВ відіб’ється на економіці його господарства? «Ніяк, — відповів керівник ТОВ «Рост Агро» Михайло Бернацький.

Рак свиснув підбадьорливо

Рак свиснув підбадьорливо

За даними митної статистики, минулого року Україна реалізувала на зовнішні ринки 95 тонн раків і отримала дохід у розмірі 475 тисяч доларів. Варто зазначити, що в попередні роки експорт раків був доволі низьким, не бiльше 2 тонн, повідомили в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».