Тривожний дзвінок без урахування села
Розпуск Верховної Ради та проведення нових парламентських виборів, що для частини українського політикуму є чи не найбільшим сподіванням на повернення до владного олімпу, не підтримує народ. Принаймні такий висновок можна зробити, якщо опиратися на телефонне опитування, проведене Центром економічних та політичних досліджень ім. Разумкова серед мешканців шести обласних центрів та міста Сімферополь. З цього дослідження випливає, що розпуск парламенту підтримує менше третини опитаних — 32,7%. Шістдесят зі ста респондентів відгукуються про такий варіант негативно.
Свято наближається
Після минулорічного масового сходження на Говерлу з нагоди чергової річниці проголошення Декларації про суверенітет України, яка відзначається 16 липня, подальша доля традиції щорічного підйому на найвищу українську гору стала доволі невизначеною. Адже тоді через непідготовленість багатьох учасників акції та негоду травмувалося понад сотню осіб та двоє загинуло. Окрім цього, місцеві екологи вкотре почали бити на сполох, що від одночасного сходження такої великої кількості людей (минулоріч їх було близько десяти тисяч) пошкоджується сама гора. Традицiя могла також зруйнуватися через неучасть у цьогорiчному сходженнi Президента.
НОВИНИ ПЛЮС
Майданів клич
Істинність твердження, нібито літня пора — не благодатна для проведення якихось акцій чи мітингів, цими сонячними днями суттєво похитнулася. У Києві вирує активне політичне життя. Причому на вулиці — не згірш, ніж у коридорах влади й парламенту. Свою акцію на підтримку «антикризової» коаліції вже другий день проводять «регіонали», відучора на вулицях Києва активізувався Блок Тимошенко, а в ніч на середу дещо призабута «Пора» витягла зі своїх сховищ старі революційні намети і встановила їх на майдані Незалежності.
«Донецька мафія» була в руках Мороза
Укладач відомої книги «Донецька мафія» Борис Пенчук (відомий тим, що виступав свідком у справі Колесникова) піймав Олександра Мороза на лукавстві. У понеділок на першій своїй прес-конференції як новий спікер Олександр Олександрович, відбиваючись від питань журналістів, сказав, що має «нормальні стосунки» з багатьма депутатами від «Регіонів України», наприклад, з Андрієм Клюєвим, а з Миколою Азаровим так і взагалі «взаємоповажні стосунки». Скидалося на те, що Мороз і під час Помаранчевої революції був не проти «донецьких»: мовляв, якби домовився з Януковичем — той став би Президентом після першого туру.
«Революція не закінчується»
«Революція не закінчується» — таким був лейтмотив учорашньої прес-конференції лідерів партії «Пора» — тієї самої, яка була одним із рушіїв Помаранчевої революції, а за рік після того програла парламентські вибори. Тепер ці хлопці оголошують «про початок організованого опору проти комуністів, зрадників та сепаратистів у Верховній Раді України у вигляді акцій громадської непокори, які здійснюватимуться у спосіб ненасильного та безперервного пікетування парламенту аж до відновлення народовладдя в Україні».
Рятуймо Україну, хто як може
Поведінці Мороза дехто просто дивується, дехто обурюється, а в декого негативні емоції наскільки зашкалюють, та так, що ці свідомі громадяни вдаються до рішучих дій, навіть незаконних, аби висловити своє «фе».
Мороз більше не товариш
«Ми спостерігали за тим, як «помаранчева» коаліція майже загинула в минулу п'ятницю і зараз здійснюються кроки з формування нової коаліції за участі партії пана Януковича, — сказав заступник голови Партії європейських соціалістів, депутат Європарламенту Як Марінус Вірсма в інтерв'ю українським журналістам у Брюсселі. — Я дуже шкодую за тим, що «помаранчеву» коаліцію не вдалося відновити».
За три хвилини до розстрілу
Українські демократи об'єднуються за три хвилини до розстрілу — це загальновідомо. Тісне об'єднання зусиль фракцій «Наша Україна» та БЮТ у Верховній Раді почалося від понеділка. Сценарій, який розігрують два блоки з розваленої «помаранчевої» коаліції задля недопущення до влади Януковича, — розпуск парламенту та дострокові вибори.