Андрій Шевченко: Мені хотілося б, щоб «сюрпризом» на чемпіонаті світу стала збірна України

Андрій Шевченко: Мені хотілося б, щоб «сюрпризом» на чемпіонаті світу стала збірна України

Поки збірна України тренується на курортах у Туреччині, її лідер Андрій Шевченко після отриманої травми відпочиває й мандрує по Європі. Позавчора він прибув до Києва, де знайшов час і для зустрічі з журналістами.
Звісно, питання номер один, яке цікавило пресу, — стан Шеви після ушкодження та його готовність виступити під синьо-жовтим прапором на першості світу. Напередодні, зустрічаючись із представниками мас-медіа в Москві, Андрій розповідав, як не спав цілу ніч після розтягнення зв'язки колінного суглоба в матчі з «Пармою» і як радів, коли лікар після томографії сказав, що операцію робити не потрібно. Тепер Шева впевнений, що чемпіонат світу, участі в якому він чекав упродовж усієї футбольної кар'єри, нікуди від нього не дінеться. «Стан мого здоров'я поліпшується з кожним днем. Але тренуватися, як мені хотілося б, поки не можна. Потрібен ще деякий час для відновлення. Я пропустив лише два тижні, а це не так багато».
Форвард повідомив, що 25 травня (тобто сьогодні) має пройти контрольне обстеження у лікаря в Мілані, після якого стане відомо, коли він зможе відновити підготовку й узгодити з Олегом Блохіним час свого приєднання до збірної України.

Традиція непримиренних — перемагає господар

Традиція непримиренних — перемагає господар

В очних протистояннях цього сезону, регулярному чемпіонаті та Кубку України, непримиренні суперники — «Азовмаш» і «Київ» — стабільно вигравали домашні матчі. Збереглася ця традиція і в першому поєдинку фінальної серії до трьох перемог. Щоправда, цього разу результат важко було передбачити до останніх хвилин.

Шанс для Михайличенка та його команди

Шанс для Михайличенка та його команди

Сьогодні португальське місто Агуеде стане синьо-жовто-помаранчевим, при цьому з великою часткою ймовірності можна казати, що на трибунах місцевого 8-тисячного стадіону домінуватимуть перші два кольори. Вже за чотири дні до стартового матчу молодіжної збірної України на Євро-2006 (U-21) співвітчизники-заробітчани в цій країні питали зайвий квиток у керівників нашої делегації. Голландці теж планували масово виїхати на підтримку своєї молоді. Один із тренерів «синьо-жовтих» Олександр Іщенко, який переглядав контрольний поєдинок «помаранчевих» із німцями (2:2), розповів, що на стадіоні в Дутінгемі диктор активно закликав уболівальників здійснити піренейське «футбольне турне».

Під крилом Нугзара

Під крилом Нугзара

Свого часу киянина Нугзара Месаблішвілі не задовольнили перемоги у чемпіонатах і Кубках України, титул чемпіона СРСР із самбо і дзюдо в системі МВС та титул чемпіона світу в складі клубу. Нугзар Ревазович мріяв стати найкращим у світі дзюдоїстом без усіляких «командних заліків». Послідовно йшов до своєї мети і таки переміг на першості світу в Токіо серед ветеранів у 2003-му. За останні роки Месаблішвілі ще чотири рази ставав другим на світових форумах поважних майстрів татамі, а минулого року виграв і чемпіонат Європи у Санкт-Петербурзі. Цього року Нугзар знову планує поїхати на ветеранський чемпіонат світу. Чи варто дивуватися, що з таким бажанням «довигравати» все те, що не вдалося у молоді роки, свій перший самостійний клуб дзюдо він назвав «Реванш»?

Iз претензіями на прийняття Олімпіади

Iз претензіями на прийняття Олімпіади

Наприкінці минулого тижня глава Мінмолспорту Юрій Павленко ознайомив пресу з концепціями реконструкції НСК «Олімпійський» та будівництва олімпійської бази льодових видів спорту «Олімпійське селище». Проекти, що й казати, для України грандіозні. Однак чи буде кому довести започатковану справу до кінця? Борзов, Федоренко, Булатова, Волков, Цибух, Костенко, Павленко — ця «чудова сімка» встигла відчути себе у незалежній Україні в ролі «спортивних міністрів» із різними туристичними, молодіжними та сімейними «додатками», на кожного припадало в середньому не більше двох років керівництва. Саме відсутність кадрової та концептуальної стабільності у профільному відомстві стала однією з найбільших проблем спортивного розвитку України. Якщо у міністерстві почнуться чергові пертурбації, годі й мріяти про реалізацію претензійної концепції будівництва, розрахованої до 2010 року.

Глядачі схвалили, судді засудили

Художня гімнастика, як відомо, — спорт, значною мірою, суб'єктивний. І з огляду на результати кількох попередніх турнірів «художниць», неприємні для українських уболівальників новини зі столиці Білорусі, де завершився черговий етап серії «Гран-прі», несподіваними не стали. Хоча навряд чи у спорті, де програми упродовж сезону не змінюються за складністю, можна вважати нормою різкі злети і падіння представниць «першого ешелону». У призерах нерідко опинялися спортсменки з другої десятки рейтингу, і тенденція при цьому була стабільною: медалі їм діставалися за рахунок відсування від п'єдесталу українок.

Біжи, Лілю, біжи

Біжи, Лілю, біжи

Позавчора в Донецьку стартував благодійний марафон у рамках акції «Хай завжди буду Я», в якому на різних етапах у 16 містах України візьмуть участь спортсмени, артисти, діячі. Зокрема на центральній площі шахтарської столиці можна було побачити відомого силача Дмитра Халаджі, чемпіона Європи з бодібілдингу Валерія Гречухова, балеруна Вадима Писарєва, людей різного віку — від 7 до 82 років. І, звичайно, поруч з учасниками стартового етапу супермарафону була організатор і керівник міжнародного благодійного фонду «Здоров'я поколінь», абсолютна олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики, Посол ООН з ВІЛ/СНІД в Україні Лілія Подкопаєва та представник Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в нашій країні Джеремі Хартлі.

Тяганина з «Апостолами»

Перші спогади про демонстрацію сили перетягуванням каната сягають витоків цивілізації — археологи довели, що цей спорт був популярним і в Давній Греції, і в Римській імперії, і в азійських країнах. У спортивному перетягуванні каната змагання завершується тоді, коли перший у «вісімці» атлет заступає за лінію. Загальна вага команди, звичайно, має неабияке значення, проте репутації найсильнішого тут не здобудеш, якщо не поєднаєш силу з мудрістю стратега.

«Хай завжди буду Я» від Подкопаєвої

«Хай завжди буду Я» від Подкопаєвої

У листопаді 2005-го Президент Віктор Ющенко видав указ «Про проведення в Україні в 2006 році Року захисту прав дитини». Посол доброї волі ООН, олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики Лілія Подкопаєва сприйняла ініціативу як заклик, бо мета її є нагадування дорослим, що у найменших громадян країни теж є свої права, насамперед — право на життя. «Лейтмотив акції — надання вагомої фінансової допомоги дітям України, які живуть з ВІЛ/СНІД, хворіють на туберкульоз, онкологічні недуги, страждають розладами серцево-судинної системи, втратою зору і слуху, — розповідає знаменита спортсменка. — Тому першим кроком стала презентація мого Міжнародного благодійного фонду «Здоров'я поколінь», яка відбулася у Всесвітній день здоров'я, 7 квітня. З цього дня на підтримку ініціативи Президента ми разом із компаніями «Майнстрім» та «Спорт-Сервіс», за підтримки ООН розпочали реалізацію масштабного проекту «Хай завжди буду Я».

Помавпували — й годі

Перед четвертим матчем півфінальної серії Маріуполь — Черкаси обидва суперники, напевно, планували не надто затягувати протистояння. «Азовмашу» потрібно було готуватися до фінальних матчів, а «Мавпам» — до суперечки «бронзової». Андрій Подковиров як максималіст, можливо, й хотів би битися з іменитим суперником до кінця, але дивився на речі реально. Після гри він скаже: «На жаль, основних виконавців моєї команди вистачило лише на одну гру, а решта ще не в змозі протистояти такому маститому супернику. Натомість ми докладемо максимум зусиль, щоб у рік свого дебюту в суперлізі привезти в Черкаси «бронзу».