Бурштинові війни

Бурштинові війни

Останнім часом бурштинове питання вийшло з підпілля і стало предметом публічних дискусій. Одні це пов’язують з інформаційною хвилею, піднятою відомими київськими журналістами і блогерами Денисом Казанським та Богданом Буткевичем, які видали кілька гучних репортажів про масштаби нелегального промислу і корупційні схеми, які існують на усіх рівнях.

Без права на викуп

Після несподіваного внесення п’ятимільйонної застави за одного з підозрюваних у вбивстві Олеся Бузини, Дениса Поліщука, суди різко змінили тактику і почали приймати рішення, які надалі унеможливлювали б такий крок. Причому це в першу чергу торкнулося активістів, які проходять обвинуваченими в резонансних справах.

Невгодні

Невгодні

Два роки тому однією з вимог Майдану було звільнення «політичних в’язнів», у справедливості вироку яким у суспільства були величезні сумніви. Імена батька й сина Павліченків, звинувачених у вбивстві судді, досі можна зустріти на багатьох парканах.

Так починалася війна

Так починалася війна

У радянській історіографії початком Великої Вітчизняної війни значилося 22 червня 1941 року, коли «ворог віроломно порушив кордони СРСР». Довгий час цей період вивчали винятково за міфами. І все менше лишається людей, які на власні очі бачили ТУ війну. Такою, яка вона була.

Між словом і вічністю

27 червня у Неаполі відбудеться нагородження лауреатів Міжнародного поетичного конкурсу «Між словом і вічністю». До п’ятірки найкращих (а в конкурсі взяли участь 452 поети з різних країн) потрапила й українська поетеса з Нововолинська Світлана Костюк. «Інформацію про конкурс мені на «Фейсбук» скинули самі італійці, вони ж і попросили надіслати вірші.

Поліщукам підклали свиню. Дику

Поліщукам підклали свиню. Дику

Днями в селах Залужжя та Колки Дубровицького району ледь не стався стихійний бунт. Десятки селян прийшли до сільради з вимогою знайти хоч якісь важелі впливу на керівництво мисливського господарства «Залужжя». Інакше погрожували перекрити дорогу, щоб привернути увагу і влади, і людей до своєї біди.

«Равлики» на волі

«Равлики» на волі

Великий суспільний резонанс, який викликала справа партизанів із донецької групи «Равлик», таки вплинув на Феміду — рішенням суду Богдана Чабана, Богдана Овчарова та Олександра Крюкова звільнили з Маріупольського СІЗО. Хлопцiв узяли на поруки десять народних депутатів, які підписали відповідну заяву.

Васильків гуртується

Масштабна пожежа на нафтобазі «БРСМ-нафта» — зачепила насамперед її працівників, вогнеборців та мешканців із навколишніх сіл. «Уже за кілька годин люди почали гуртуватися і передавати рятувальникам та постраждалим усе, що потрібно: респіратори, ліки, гарячу їжу, молоко.

Блиск і камуфляж «Коронації слова»

Блиск і камуфляж «Коронації слова»

«Ми хотіли провести п’ятнадцяту, ювілейну, церемонію саме в Національній опері. Хоча нам довелося витримати через це ледь не війну з Міністерством культури. Ми ж цей рік присвятили добі Розстріляного Відродження і хочемо вшанувати наших героїв АТО. Ми навіть пригрозили, що нагороджуватимемо переможців перед оперою і вже домовлялися про велике біле шатро для організації церемонії.

Коли поет стає на варту

Коли поет стає на варту

Переповнена зала Українського дому. Сцена прикрашена дитячими малюнками, від яких сльози накочуються на вії. Як і від пісень та поетичних рядків, які лунали зі сцени. Тремтів голос і в Анжеліки Рудницької, яка читала вірш про хлопчика, що малює таткові на передову малюнок і розповідає, як «мама молиться за татка Богу на стіні, щоб вернув його до хати братику й мені».