Чужi борги своїми грошима

Чужi борги своїми грошима

НАК «Нафтогаз України» просить Господарський суд Полтавської області стягнути з комунального підприємства «Полтаватеплоенерго» майже 35 мільйонів гривень заборгованості за спожитий природний газ.

Гармати заговорили — музи замовкли

Луцький міський голова Микола Романюк скасував усі розважальні заходи, приурочені до Дня Незалежності та Дня міста. За час війни на сході віддали свої молоді життя вiсiм лучан, десятки поранені, тому в місті проводитимуть винятково патріотичні акції, йдеться в розпорядженні мера. 24 серпня лучани у вишиванках вийдуть на центральний майдан міста і в день народження держави продемонструють єдність громади.

Генерал, який «любить Путіна»?

Не щастить Дніпропетровську з очільниками обласної міліції хоч ти лусни. Ще не встигли вщухнути пристрасті навколо нашумілого на всю Україну скандального призначення на цю посаду міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим Георгія Гогуадзе.

Мистецтво бути владою

Мистецтво бути владою

На Дніпропетровщині відбулася доволі неординарна подія. Принаймні дотепер тут чогось подібного не бачили. Назвали її літньою школою місцевого самоврядування, організаторами якої стали неурядова організація «Центр громадянських ініціатив» та представництво фонду Фрідріха Науманна.

Той, що пройшов крізь «пазурі вампіра»

Черкаський музей «Кобзаря» порадував містян та гостей, відкривши виставку до 95-річчя репресованого письменника Андрія Хименка, який творив під псевдонімом Андрій Химко. За своє життя цей талановитий автор, який народився у селі Адамівка Чигиринського району, зміг видати тільки одну книгу, а всі інші вийшли вже після його смерті.

Джип із кулеметом

Відтепер у батальйоні територіальної оборони «Черкаси», який пильнує кордони України на Одещині, окрім недавно переданого волонтерами області відреставрованого музейного БТР «Гайдамака», про що «УМ» розповідала, «служитимуть» ще шість позашляховиків Nissan NP 300.

Сто років тому російські вояки теж поводилися, як скоти

Сьогодні, коли Тернопільщина гірко оплакує своїх кращих синів, що гинуть у війні на сході України, тут усе-таки знайшли можливості «пом’янути» і зовсім іншу війну — Першу світову, рівно сто років з початку якої виповнилося 1 серпня. Цій даті приурочено унікальну виставку в обласному державному архіві, автором якої став головний спеціаліст відділу інформації та використання документів установи Андрій Цаль.

«Гайдамака» пішов на фронт

«Гайдамака» пішов на фронт

Про всеукраїнський військово-патріотичний центр — музей «Шампань», який створили брати Бойки у невеличкому населеному пункті з однойменною назвою неподалік села Моринці на Черкащині, знають майже всі. Бо там можна не лише подивитися на військову техніку, а й покататися на ній.

«Я напишу слово «війна» і перекреслю його»

«Я напишу слово «війна» і перекреслю його»

Зворушливі дитячі подарунки отримають незабаром вінницькі військовослужбовці, що перебувають у зоні АТО. Малюнки на патріотичну тему і дрібнички, зроблені своїми руками, діти готують на флеш-мобах у рамках акції «Моя єдина рідна Україна!», які регулярно відбуваються в місті.

Уроки єдності

Доки визволені від терористів міста Донбасу звикають жити без вибухів і постійного страху, небайдужі з усієї України простягають їм руку допомоги. Свій внесок у відбудову інфраструктури визволеного від терористів Слов’янська вирішили зробити і черкащани, відправивши будівельну бригаду з 30 фахівців на відбудову місцевої школи №15, яка постраждала від вибухів.