Міни замість хліба
Невтішну статистику повідомив минулої п’ятниці заступник директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Шупик на нараді з сільгоспвиробниками регіону в Краматорську.
Невтішну статистику повідомив минулої п’ятниці заступник директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Шупик на нараді з сільгоспвиробниками регіону в Краматорську.
Експерти проаналізували стан зернової галузі на початку посівної кампанії. За попередніми оцінками фахівців УКАБ, вартість посіву ярих зернових цього року може скласти близько 34,9—36,4 млрд. гривень залежно від курсу, за яким закуповували виробничі ресурси. Водночас посівні площі під ярими зерновими можуть зменшитися на 9%, а урожай скласти 50,5 млн. тонн.
Наприкінці лютого Вінницька обласна державна адміністрація, Жмеринська районна рада та громадські організації «Подільська агенція регіонального розвитку», «Зв’язок сільських гмін Підляшського воєводства» (Польща) та «Інститут громадянського суспільства» підписали Меморандум про початок процесу добровільного об’єднання громад на базі Северинівської сільської ради Жмеринського району.
Не секрет, що останніми роками вітчизняна цукрова галузь поступово втрачала експортний потенціал. Посівні площі та обсяги валового виробництва цукрових буряків, порівняно хоча б iз тими ж радянськими часами, скоротилися сьогодні більш ніж утричі. Але ж, на відміну від Латвії, де повністю відмовилися від виробництва цукру через низьку рентабельність, Україна володіє значним конкурентоспроможним потенціалом для розвитку галузі.
Новий рік із новим парламентом поставив перед українським агропромисловим комплексом майже класичне шекспірівське питання: як далі бути?
Держава вирішила компенсувати дефіцит бюджету за рахунок тих, хто може заробляти, — вважає економіст, лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик: «Бюджет на наступний рік приймали вночі 29 грудня. При тому його ніхто не бачив.
Роками землею в Україні розпоряджалися органи, обрані місцевими мешканцями, — сільські, селищні та міські ради. Ситуація докорінно змінилася після ухвалення нового Земельного кодексу. З 2002 року переважну частину державних земель (більше 80 відсотків) було віддано в розпорядження центральних органів держави, яким підпорядкували голів держадміністрацій.