Замість військового параду — дитячі малюнки

Заступник голови оргкомітету з підготовки до відзначення 14-ї річниці незалежності віце-прем'єр Микола Томенко вважає, що цей день стане святом єдності всіх громадян України. «Нам треба вийти за межі попереднього відзначення Дня незалежності у формі урочистих заходів насамперед для влади і чиновників. Цей день має стати святом для людей. Саме тому святкова програма орієнтована на людей різного віку. 24 серпня виступатимуть відомі акордеоністи, духові оркестри, переможці молодіжних конкурсів тощо», — йдеться у прес-релізі Томенка. За словами заступника глави уряду, військового параду в цьому році не заплановано. Натомість із самого ранку на центральній вулиці Києва пройде вернісаж дитячого та юнацького малярства, виступатимуть різноманітні художні колективи, оркестри.

Гігант пішов на перепродаж

Гігант пішов на перепродаж

На позавчорашньому засіданні уряду було розглянуто понад 50 питань, а основне, безумовно, стосується долі металургійного гіганта «Криворіжсталь». Уряд затвердив умови нового конкурсу з приватизації комбінату, відібраного, за рішенням суду, в зятя екс-Президента Кучми Віктора Пінчука та Ріната Ахметова. Початкова ціна 93-відсоткового пакета акцій — 10 мільярдів гривень, що у 2,5 раза більше від суми, за яку продавала цей об'єкт минула влада. Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко переконана, що реальна ціна, за якою вдруге приватизують «Криворіжсталь», буде значно більшою за стартову. Прогноз від глави уряду, висловлений на вчорашній прес-конференції, — 15 мільярдів гривень, але й це далеко «не стеля» при продажу меткомбінату. Нагадаємо, що минулого року фірма Пінчука й Ахметова «урвала» криворізький комбінат лише за 4,26 млрд. гривень. Відчуйте, як кажуть, різницю.

Це хто тут бандит?!

Це хто тут бандит?!

Зала, де відбувалася прес-конференція потерпілого у справі голови Донецької облради Бориса Колесникова, не змогла вмістити всіх охочих його послухати журналістів — багатьом довелося дослухатися до слів сина засновника торгового центру «Білий лебідь» Бориса Пенчука з коридору. Така велика увага до цієї події була зумовлена не лише резонансом самої «справи Колесникова», а й тим, що представник потерпілої сторони вперше «вийшов на люди» і публічно виклав свою позицію.

Із «курсом» МВС не згоден

Начальник міської міліції Львова Михайло Курочка збирається подавати до суду на заступника міністра внутрішніх справ Геннадія Москаля за образу своєї честі й гідності. Про це пан Курочка заявив на прес-конференції, яку скликав після візиту Москаля до Львова. На думку міліцейського керівника, пан Москаль необгрунтовано звинувачував працівників міського управління МВС у різних «гріхах», зокрема, у «кришуванні» кримінальних структур, при цьому не називаючи конкретних реальних даних.

«Регіонали» задовольняться й самостійно

Може — не може, буде — не буде... Як мінімум до осені небайдужим до політики людям отак доведеться гадати, чи спроможеться українська опозиція згуртуватися попри амбіції і чи буде в бюлетенях під час парламентських виборів-2006 єдиний блок бодай із двох найвідоміших опозиційних сил — Партії регіонів та СДПУ(о). Адже поки лідери цих партій відпочивають за кордоном, їхні підопічні, роздаючи направо й наліво коментарі з цього приводу, все більше заплутують ситуацію. Оскільки самі не можуть конкретно відповісти на запитання щодо своїх об'єднавчих перспектив.

Чи будуть брати Ріната

Чи будуть брати Ріната

Найзаможніший український олігарх — «господар» Донбасу Рінат Ахметов, який зник з поля зору Генпрокуратури після запрошення його на допит у справі про розстріл Боцмана, — нарешті дав про себе знати. Президент футбольного клубу «Шахтар» та глава компанії «Систем кепітел менеджмент» «зробив ноги» ще минулого місяця, й після того лише висували здогади щодо його місця перебування. А вчора російське інтернет-видання «Газета.ру» з посиланням на «Рейтер» та «Уолл Стріт джорнел» повідомило, що Ахметов — у Монте-Карло. Там, до речі, зараз відпочиває й Ігор Суркіс — президент конкуруючого клубу, київського «Динамо».

Держава в небезпеці?

Держава в небезпеці?

Після відходу від влади старого режиму місце Віктора Медведчука в українському політикумі виявилося порожнім. Але порожнина ця зяяла недовго: роль, раніше відведену «сірим кардиналам» і «кризовим менеджерам», перебрав на себе секретар Ради національної безпеки й оборони Петро Порошенко. Звісно, масштаби «сірості» й «кардинальності» дещо не ті, але ж і влада нова, а отже, у її «кризових менеджерів» у новій команді української влади повинні бути нові завдання. І Петро Олексійович старається як може. Звісно, не всі скандали й таємничі оборудки, які пов'язують з його ім'ям, насправді є справою рук секретаря РНБОУ, але, ніде правди діти, у деяких випадках без нього не обійшлося.

100 днів на півострові

Підсумковий звіт лідера УРП «Собор» і прем'єр-міністра Криму перед представниками четвертої влади став своєрідною «відповіддю Чемберлену» — озвученою реакцією на критичні публікації у місцевій пресі й заяви деяких опозиційних лідерів. Ті в один голос стверджують, нібито за мінусами «помаранчевого» прем'єра зовсім «не видно плюсів». Проте вони є, причому не так уже й мало, запевнив на прес-конференції Анатолій Матвієнко: «Нам вдалось сформувати ефективну команду, яка довела свою спроможність не лише утримати стабільність у такому значущому регіоні, як Крим, але й покращити її».