Іраку, прощавай!

Іраку, прощавай!

Україна ставить крапку на дворічній військовій присутності в Іраку. Як i передбачалося, з 20 по 30 грудня з Межиріччя повернуться усі 950 наших вояків, які лишалися у гарячій точці зайві два тижні на прохання іракського уряду допомогти провести вибори 15 грудня. Отже, Новий рік українські миротворці зустрічатимуть на Батьківщині, у колі рідних i близьких.

ПоЗОЛОЧЕне будівництво

Уже нікого не здивуєш котеджними містечками для крутеликів на узбережжі Дніпра неподалік столиці. Про те, як будівельники намивають пісок, штучно звужуючи гирло річки, взагалі ходять легенди. Вже говорено-переговорено, що зведення палаців на вчорашній воді неабияк шкодить довкіллю. Але ж землі у престижному місці на всіх не вистачає, тож природа продовжує лишатися заручницею «грошових мішків». Навести лад з будівельним свавіллям та безконтрольним намивом піску обіцяв одразу після призначення «губернатором» Київщини Євген Жовтяк. Утім останнім часом про будь-яку активність пана Жовтяка у цьому питанні, як i про конкретні результати, нічого не чути. Натомість під Києвом розгорівся черговий забудовний скандал.

Тому що не «Ядині»

Тому що не «Ядині»

Навколо «апозиціонера» Віктора Януковича черговий скандал, цього разу криворізький. Ідеться не про «Криворіжсталь», а НП місцевого, тобто «регіонального» масштабу. Адже, виявляється, керівництво у місцевих осередках ПР формується не зовсім прозоро i не згідно з волевиявленням простих членів партії.

Братва — за Карпачову

Ще тиждень тому, коли стало відомо, що Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова збирається потрапити до парламенту за партійними списками Партії регіонів, 18 недержавних правозахисних організацій почали вимагати відставки омбудсмана з посади. Логіка правозахисників зрозуміла: друге місце Карпачової у списку регіоналів, одразу після Віктора Януковича, та й взагалі перебування в лавах будь-якої партії, ставить під загрозу основні принципи діяльності омбудсмана — незалежність та нeупередженість. А те, що у списку ПР поряд iз пані Карпачовою вистачає одіозних фігур з кримінальним минулим, є плямою на високому авторитеті посади, яку вона займає. Тим більше, що омбудсманом вона стала завдяки демократичним силам.

З офіцерів — у держслужбовці

Кадровий голод завжди був притаманний силовим відомствам. Річ у тім, що найдосвідченіші фахівці i серед військових, i серед правоохоронців зазвичай ідуть на пенсію у розквіті сил — у віці 40—45 років. А ті, в кого «гарячий стаж» (коли через ризик один рік рахується за півтора), стають пенсіонерами ще раніше. Затримуються у системі далеко не всі, багато колишніх бійців чи «оперів» карного розшуку опиняються на вулиці, i добре якщо знаходять собі нову роботу. Але ж досвід, набутий фахівцями такого рівня, втрачається.

Диван скрипів під серцем у майора

Диван скрипів під серцем у майора

Учора журналісти ще раз почули диктофон Мельниченка. Щоправда, записи звучали вже у виконанні не лідера Соцпартії Олександра Мороза (як п'ять років тому), а іншого «діджея» — екс-майора Управління держохорони Миколи Мельниченка, який наполягає, що авторство цих «політичних шлягерів» належить саме йому. Щоправда, тепер журналісти не почули розмов із найвищого кабінету на Банковій, а лише якісь незрозумілі звуки, які сам майор називає скрипом пружин дивану Кучми.

В Іраку нам лишився тільки місяць

Іракська місія для України завершується. Згідно з рішенням Президента Віктора Ющенка, наш миротворчий контингент буде виведено з цієї неспокійної країни вже до кінця року. Лишився один місяць — грудень. Але процес розпочався навіть на день раніше — позавчора у другій половині дня в Україну повернулася перша група миротворців.

На полі танки гуркотiли...

На полі танки гуркотiли...

Жахлива трагедія сталася у вівторок на території відомого 169-го навчального центру Сухопутних військ Збройних сил України «Десна». В нічних умовах на полігоні проводилися звичайні навчальні стрільби з танків, але наслідки бойової «практики» приголомшили навіть досвідчених військових.

Додому — з корсарського полону

Додому — з корсарського полону

Більше місяця провели в полоні в африканських піратів 22 члени українського екіпажу судна «Панагія». Нагадаємо, що завантажений вугіллям теплохід під прапором Ліберії виконував комерційний рейс із Південної Африки в Туреччину, але 18 жовтня був захоплений піратами поблизу узбережжя Сомалі. Піратів не цікавило 3,5 тисячі тонн вугілля, натомість вони вимагали чималий викуп — 700 тисяч доларів США.

На атомну станцію — з сокирою!

Позавчора, близько шостої години ранку, півсотні молодиків у масках, озброєних сокирами і молотками, вибили вікна на першому поверсі адмінбудівлі ВАТ «Управління будівництва Хмельницької АЕС», що у місті Нетішин, i захопили її. Принаймні так стверджує інформаційна служба самого ВАТ. В Управлінні прямо звинувачують в організації нападу рівненського бізнесмена Андрія Остапчука, який нібито i найняв молодиків. Отже, «бійці» спочатку побили, а потім поклали всіх чергових на підлогу і з криками «Не піднімати голови!» почали ламати двері в кабінетах. Далі все по вже традиційній для України схемі — нападники забарикадувалися в адмінбудівлі Управління будівництва і не пустили о восьмій на роботу працівників.