Російський броньовичок на наш маячок

Будь-що повернути Ялтинський маяк i не допустити захоплення інших маяків — таке завдання поставило командування Чорноморського флоту РФ перед підлеглими ще тиждень тому. Щоправда, до учорашнього дня все обмежувалося «війною заяв i нот» дипломатів, нетривкими перемовинами між Україною та Росією тощо. Хоча посилювати охорону незаконно загарбаних українських маяків ЧФ почав одразу. Морська піхота з'явилася навіть на радіонавігаційній станції «Марс-75», що у Генічеську на Херсонщині.

«Маячня» триває. Але війни не буде

«Маячня» триває. Але війни не буде

«Давайте не будемо лякати громадян по обидва боки кордону. Якщо в Криму почнуть стріляти військові, це стане вироком і Україні, і Росії, і Європі в цілому. Я категорично відкидаю і виключаю такий варіант розвитку подій по команді з Києва або з Москви. У відносинах між нашими країнами існує безліч проблем, але жодна з них не виводить ці відносини на рівень збройного зіткнення.

Кримська «маячня»

Кримська «маячня»

Цей скандал назрівав давно. Та минула влада в обмін на політичну підтримку закривала очі на недотримання північним сусідом угод щодо базування Чорноморського флоту РФ у Криму та оренди військової бази у Севастополі. Питання почалися з перших місяців після зміни влади. Вже навесні минулого року росіяни ігнорували перевірки окремих гідрографічних об'єктів українськими контролюючими органами. Контролерів не пускали навіть попри відповідні рішення місцевих судів. Але ж скільки мотузці не витися...

Друг мій, ворог мій...

30-річний підприємець безвісти зник ще в останні дні грудня. Рідні й близькі намагалися хоч щось з'ясувати про долю чоловіка, а міліція оголосила його в розшук. Але лише через тиждень, уже в новому році, його труп знайшли на березі Десни. Висновок судмедекспертів був беззаперечним: смерть бізнесмена настала від двох вогнепальних поранень — у живіт та потилицю.

«Нічиї» набої з Іраку

Позавчора пізно ввечері в Миколаївському морському порту «Жовтневий» пришвартувалося транспортне судно «Каледонiя». Це було друге i останнє транспортне судно, яке доставило в Україну з Кувейту техніку та майно національного миротворчого контингенту, виведеного з території Республіки Ірак наприкінці минулого року. Бойовий вантаж ( а це 26 одиниць військової техніки) та 52 контейнери з майном 81-ї тактичної групи ЗСУ супроводжувало четверо бійців, повідомили «УМ» в Управлінні прес-служби Міноборони.

Казарм не буде!

Про те, що військове відомство відмовляється від практики перебудови казарм під гуртожитки і бере курс на зведення якісно нового житла для військовослужбовців, учора заявив міністр оборони Анатолій Гриценко. Цікаво, що цю новину міністр повідомив під час робочої поїздки до Старокостянтинівського авіаційного гарнізону, що на Хмельниччині, де взяв участь в урочистому введенні в експлуатацію переобладнаної казарми для військових контрактників. Символічно, чи не так? Казарми відміняємо, але мешкайте у нових казармах?

Сирітський вояж

Позавчора ввечері у міжнародному аеропорту Бориспіль прикордонники зупинили групу вихованців Дніпропетровського будинку для сиріт № 1, які мали вилетіти рейсом «Київ — Барселона». Як повідомили у прес-службі Державної прикордонної служби, семеро дітей віком від 6 до 14 років було затримано в аеропорту через те, що у керівника групи були лише квитки, а от цілий перелік інших необхідних документів, включаючи дозвіл на їх виїзд за кордон від Міністерства у справах сім'ї та молоді, виявився відсутнім.

Рятуйся, рибалко, великий i маленький

Кожного року не встигне мороз скувати кригою поверхню водойм, як незрозуміла сила жене цих людей на лід. Жагу до екстриму зимової риболовлі не зупиняють повідомлення про жертви, слабкий лід чи ймовірну перспективу «влетіти» на кругленьку суму за виклик рятувального гелікоптера. Рибалки у переважній більшості не враховують минулорічних помилок i, як наслідок, дуже часто опиняються у крижаному полоні.

«Блудні сини» ще в екзилі

Українське Національне бюро Інтерполу підбиває підсумки діяльності за рік. Хоч би якими були загальні показники, керівник бюро Кирило Куликов змушений констатувати головне: жодного з «кучмістів», які втекли за кордон після перемоги Помаранчевої революції, так i не вдалося екстрадиювати в Україну й притягнути до кримінальної відповідальності за попередні злочини.

Сезон полювання на чиновників

Сезон полювання на чиновників

Головного транспортника Львова намагалися спалити.
Скоєно напад на першого заступника начальника Одеського облуправління земельних ресурсів.
У Дніпропетровську невідомі побили депутата обласної ради.