Під землею буде дорожче

Про такий намір КМДА повідомив член постійної комісії Київради з питань бюджету і соціально–економічного розвитку, депутат Київради Сергій Мельник. Такого висновку він дійшов, прочитавши «Концепцію приведення тарифів на послуги з перевезення пасажирів громадським пасажирським транспортом до економічно обґрунтованого рівня». Згідно з документом, тариф на проїзд у метрополітені має становити 2,52 гривні (замість нинішніх 1,7 гривні), а за проїзд у наземних видах громадського пасажирського транспорту доведеться заплатити 1,9 гривні (замість нинішніх 1,5 гривні). «І саме ці цифри чиновники КМДА чомусь називають «економічно обґрунтованими», — дивується Сергій Мельник.

Без зими запанують віруси?

Теплий початок грудня в Україні — явище короткочасне. Синоптики попереджають: з теплом попрощаємося вже до кінця тижня. А цими вихідними слід очікувати й перші зимові морози. «Нічна температура коливатиметься від –2 до +4. Вдень буде тепліше — від +1 до +7, — розповіла «УМ» начальник відділу метеорологічних прогнозів Українського Гідрометеоцентру Людмила Савченко. — Істотних опадів цього тижня не очікуємо, лише на півдні країни з 4 на 5 грудня може бути невеликий дощ». Уже в середині наступного тижня нічна температура на більшій частині території України опуститься до 4. Тоді потішимось і першим невеликим снігом. Незначне похолодання відчують і жителі Криму, втім, тут буде найтепліше — завтра нічна температура на півострові опуститься до +1 — +6, а вдень повітря прогріється до +8 — +13.

Очищення для душі

Початок Різдвяного посту, який у народі ще називають Пилипівським чи Пилипівкою (піст припадає на наступний день після свята апостола Пилипа. — Авт.), розпочинається сьогодні і завершиться рівно за 40 днів — 6 січня. Він вважається не таким суворим, як Великий піст перед Великоднем, утім не менш важливим.

Гості нон ґрата

Конференція «Покоління–XXI в Росії і Україні», яка вже встигла стати скандальною, відбулася вчора в агентстві «Українські новини». Експерти, серед яких, зокрема, — виконавчий директор російського агентства «Євразійський монітор», експерт російського Фонду українсько–російських гуманітарних зв’язків «Визнання» Сергій Борисов та експерт російського Фонду «Громадська думка» Лариса Паутова, виступали з доповідями на тему соціально–політичних настроїв молоді країн СНД. Модератором заходу мала виступити генеральний директор фонду «Визнання» Олена Миськова. Утім її так і не дочекались — 24 листопада українські прикордонники затримали пані Миськову та президента фонду «Визнання» Володимира Фролова в аеропорту «Бориспіль». У СБУ ситуацію пояснили забороною двом російським ученим в’їжджати в Україну на підставі статті 25 Закону «Про правовий статус іноземців і осіб без громадянства».

Сила знань про Голод

Сила знань про Голод

Учора в центрі Києва відкрито оновлену документально–художню виставку «Голодомор 1932—33 років — геноцид українського народу», базовану на розсекречених архівних документах СБУ. І презентовано кілька нових книг про Голодомор. Зокрема, видання 28 мовами світу праці Рафаеля Лемкіна «Радянський геноцид в Україні». Відомо, що Лемкін — автор терміна «геноцид» та ініціатор Конвенції про геноцид. Ще в 1953 році цей видатний правознавець переконливо довів, що Голодомор був саме геноцидом. Перше видання його праці, а також книгу «Великий терор» Роберта Конквеста в перекладі українською, профінансував Благодійний фонд «Україна 3000». Презентовано також інші видання — збірник досі невідомих документів про Голодомор 1932—1933 років з архівів спеціальних служб Польщі та СРСР та дослідження Володимира Василенка «Голодомор 1932—1933 років в Україні як злочин геноциду: правова оцінка».

Три життя, вихоплені з багаття

Три життя, вихоплені з багаття

Лихо спіткало сім’ю з села Буштино Тячівського району. Батьки пішли у справах, зачинивши вдома трьох діток: 10–річного Івана, 8–річного Юрія та їхню однорічну сестричку Діанку. Дітей не вперше залишали вдома самих, тому батьки були впевнені, що з ними нічого не трапиться. Втім невдовзі сусіди помітили густий дим у вікнах приватного будинку. Налякані люди одразу ж викликали рятувальників.

Сотня тигрів на Хрещатику

Сотня тигрів на Хрещатику

У столичній мерії розповіли, як готуватимуться до святкування Нового року. Вже до 10 грудня повинні прикрасити Майдан та Михайлівську площу, а до 17 грудня — оформити святкову ілюмінацію на Хрещатику та майдані Незалежності. Як і минулого року, вогні на головній ялинці країни урочисто запалять 19 грудня о 16.30. У цей час центром Києва пройде парад Дідів Морозів–волонтерів. «Монтаж ялинки на майдані Незалежності розпочнеться 4 грудня 2009 року, — розповів заступник голови київської міської державної адміністрації Віталій Журавський. — Цьогорічна ялинка буде «живою». Її висота сягатиме 35 метрів. Для оформлення 20–тонного металевого каркаса плануємо використати близько 450—500 ялинок».

Свято нон–стоп

Новий 2010 рік розпочнеться з десяти вихідних, які триватимуть із 1 по 10 січня. Так, перший день Нового року за щасливим збігом припаде на п’ятницю і плавно перейде у вихідні, а робочі дні наступного тижня — 4, 5, 6, 8 січня уряд уже оголосив вихідними. Про відповідне розпорядження Кабміну повідомила в середу міністр праці та соціальної політики Людмила Денисова. Керівникам підприємств, установ та організацій із п’ятиденним робочим тижнем рекомендують перенести робочі дні: з понеділка, 4 січня — на суботу, 16 січня, з вівторка, 5 січня — на суботу, 30 січня, з середи, 6 січня — на суботу, 13 лютого, а з п’ятниці, 8 січня — на суботу, 27 лютого.

«112» на всі випадки життя

Наразі єдиний у країні call–центр «112» відтепер діє на базі Львів­ського державного університету безпеки життєдіяльності Міністерства з питань надзвичайних ситуацій. Тут навчаються як курсанти, так і службовці МНС, які в майбутньому працюватимуть на подібному обладнанні у своїх управліннях. На сьогоднішній день сall–центр функціонує в тестовому режимі, втім тут завжди готові до виклику диспетчер, парамедик та психолог–консультант. «Наразі номер «112» діє паралельно з номером «101». Наприклад, людина набирає 112 і потрапляє до диспетчера головного управління МНС у Львівській області, який і скеровує інформацію в наш центр», — розповів «УМ» керівник прес–служби Львів­ського державного університету безпеки життєдіяльності Антон Крук.

Свято №1 — на старті

Столиця розпочала підготовку до зустрічі Нового, 2010го, року: вчора на сайті Київської міської державної адміністрації з’явилось розпорядження «Про проведення Новорічного святкування на майдані Незалежності та вул. Хрещатик 31 грудня 2009 — 1 січня 2010». Згідно з документом, у новорічну ніч будуть внесені відповідні зміни в роботу громадського транспорту, аби всі гості свята змогли комфортно роз’їхатись по домівках після завершення святкування.