Кропивою СНІД не лікують

Якщо в далекому минулому рослинні настоянки, сушені корінці та інші дари природи фактично були єдиними офіційними засобами боротьби з різними хворобами, то сьогодні треба використовувати досягнення сучасної медицини. Таку думку висловили члени Міжнародного співтовариства, яке об’єд­нує молодих лікарів і вчених. Як повідомляють «Медновини», лікарі закликають Всесвітню організацію охорони здоров’я привселюдно засудити використання гомеопатичних засобів для лікування важких захворювань. Зокрема, у своєму листі до ВООЗ молоді дослідники пропонують боротися проти реклами гомеопатичних методів лікування таких захворювань, як СНІД, туберкульоз, малярія, грип і діарея немовлят.

Грипу дали тиждень

На вчорашньому брифінгу у ВООЗ журналістам розповіли, що «підозрюваний» у свинячому грипі 24–річний українець працював в овочевому магазині в Детройті. Вирішив поїхати додому, в один з обласних центрів України. Сів на автобус Детройт — Нью–Йорк, почуваючись цілком нормально. В самому автобусі, як потім чоловік розповів своєму лікареві, ніхто не чхав, не кашляв. А от у нью–йоркському аеропорту, де українець чекав на свій рейс до Києва, товклася велика кількість людей із явними ознаками грипу та застуди.

Світ «людей дощу»

Світ «людей дощу»

...Уявіть, маленький хлопчик залазить у коробку з–під телевізора й цілими днями вовтузиться там із коліщатками від дитячого авто. І йому для щастя більше нічого не треба. Аби тільки його не чіпали. Це його маленький світ, у якому йому комфортно, там він почувається захищеним.

Прилетіли...

Прилетіли...

Цілком можливо, що збудник захворювання, якого побоюються міжнародні експерти, вже опинився на українській землі. За інформацією прес–служби МОЗ України, 29 травня до столичної лікарні потрапив громадянин України, який упродовж останніх двох років жив та працював у США.

Біда «дітей асфальту»

Біда «дітей асфальту»

Дітей вважають найуразливішою групою для багатьох захворювань. Туберкульоз — не виняток. Як розповіла «УМ» головний науковий співробітник Національного інституту фтизіатрії та пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності дитяча фтизіатрія, доктор медичних наук, професор Ольга Білогорцева, із 9 мільйонів мешканців планети, хворих на цю недугу, 11% становлять саме діти.

Скоро декрет!

Скоро декрет!

Вибір пологового будинку для майбутньої мами — процес відповідальний. Тож питання «де краще народжувати?» жваво обговорюються на інтернет–форумах, в офісі й на кухні, в тролейбусі, навіть (сама чула!) у книжковому магазині. Але недарма кажуть: скільки людей, стільки й думок. Часто один і той самий лікар отримує відгуки — від «чудово» до «жахливо».

Метастази геть!

Метастази геть!

Днями журналісту й фотокору «України молодої» випадала можливість походити по лабораторіях, де розробляють нові препарати від раку, позаглядати до кліток, де тримають експериментальних мишей, побачити, як через зонд «годують» писклявих білих щурів та з перших вуст почути про унікальні розробки вітчизняних учених.

Копійчана терапія

Копійчана терапія

Як ви вважаєте, чи можна вилікувати звичайною водою жахливу мігрень, яку «не беруть» жодні знеболювальні? А подолати грипозну інфекцію, капаючи в ніс розведений перекис водню? А замінити традиційний наркоз «веселящим газом», причому так, щоб пацієнт був задоволений не лише під час оперативного втручання, а й після нього?

Діагностика по іклах

Діагностика по іклах

Дантисти кажуть, що здорова усмішка пацієнта — це, в першу чергу, відсутність «побитих» карієсом зубів, рівний зубний ряд, міцна емаль, а також ясна, слизова рота, тканини губ, не вражені патологічними процесами. До стоматологічного стандарту якості входить і відсутність темних плям, цяток і смужок на емалі. А з основним кольором зубів не все так просто. З одного боку, природна емаль не може бути білішою за сніг, а з іншого — деякі зміни кольору з’являються внаслідок серйозних захворювань.

Бути дужим — це модно

У Всесвітній день здоров’я, який відзначався 7 квітня, у дитячому відділенні Національного інституту раку побували відомі «олімпійці» на чолі з головою Національного олімпійського комітету (НОК) України Сергієм Бубкою. Спортсмени подарували дітям, хворим на рак, іграшки та книги, роздали автографи та розповіли, що перемога над будь–яким важким захворюванням можлива, якщо в це вірити й боротися за своє життя.