Наче блекоти об’ївся

Наче блекоти об’ївся

У народі прижився міф, що фіточаї та ліки, виготовлені з рослин, — безпечні, неотруйні та, на відміну від хімічних препаратів, не здатні зашкодити здоров’ю. Лікарі ж застерігають, що до всіх рецептів «зеленої аптеки» треба підходити з великою відповідальністю. Бо, наприклад, звіробій дуже негативно впливає на репродуктивну функцію, застосування алое загрожує передчасними пологами для вагітних, перебір валер’янки замість заспокоєння спричиняє надмірне збудження, а кора крушини при неправильній обробці може спричинити сильне отруєння. Як розповів «УМ» фітотерапевт у сьомому поколінні, завідувач відділу фітотерапії медичного лікувально–оздоровчого центру «Енергія життя» Борис Скачко, будь–яка трава може зашкодити здоров’ю — усе залежить від способу її заварювання, дозування, тривалості прийому, індивідуальних особливостей організму, поєднання з їжею, навіть пори року і часу доби.

«Футбольний м’яч» у животі

«Футбольний м’яч» у животі

Недавно лікарі гінекологічного відділення Черкаського пологового будинку №1 прооперували жінку, в якої фіброміома матки була розміром, як 24–тижнева вагітність. Пацієнтка по суті носила у своєму животі цілий «футбольний м’яч». Із такою патологією черкаські медики зіштовхнулися вперше. 40–річну жінку вмовляли лягти на операцію весь рік. А вона, мати трьох дітей, не погоджувалася, вперто ходила від лікаря до лікаря, спочатку не вірячи у свій діагноз, а потім сподіваючись, що все розсмокчеться. На щастя, хвора прислухалася до порад лікарів і погодилася на операцію, котра пройшла успішно. Жінці в цьому випадку довелося видалили орган, бо іншого виходу у лікарів просто не було. Але головне — людині врятували життя.

Замучили бляшанку

Недовго тішилися мешканці та гості Донецька кованою копією Кубка УЄФА, яку подарував місту старший тренер ФК «Шахтар» Мірча Луческу. Адже та несподівано зникла з парку кованих фігур. Спочатку мисливці за трофеями «брали на згадку», а точніше відривали прапори країн–володарів популярного європейського кубка, які розташовувалися на основі кубка. А потім фани–дерибани взялися й за саму основу.

Степом, степом падають солдати...

Доки не перепоховано останнього загиблого солдата, Велика Вітчизняна війна для нас не закінчилася. Цією тезою до тепер керуються пошуковці Запоріжжя. Нещодавно у Бердянську, повідомив кореспонденту «УМ» голова координаційної ради Асоціації пошукових загонів Запорізької області Володимир Смердов, відбулося чергове перепоховання: з околиці міста на Старий цвинтар перенесено останки двох загиблих бійців (із знайденою біля них гвинтівкою). Прізвища їхні встановлені, уточнено й те, що Бобирьов і Жидков були не підпільниками, як спершу вважалося, а воїнами дійової армії.

«Нема Гонті ні хреста, ні могили»

«Нема Гонті ні хреста, ні могили»

Кожного, хто тепер прибуватиме до міста Христинівка, що на Черкащині, зустрічатиме на в’їзді Іван Гонта. Пам’ятник ватажку гайдамацького руху, одному з керівників Коліївщини, відкрили минулої суботи. На відкриття пам’ятника зійшлися майже всі мешканці цього затишного та охайного містечка, приїхали гості з сусідніх районів та областей, із Черкас та Києва...

Оле-оле! Але, але…

Оле-оле! Але, але…

30 листопада комісія УЄФА зробить черговий висновок стосовно підготовки нашої країни до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Звісно ж, не залишиться без уваги «суддів» і медична сфера: європейці хвилюються, аби у разі звернення до української лікарні кожен пацієнт отримав якісне обслуговування. Готуючись до такого «іспиту», наші медики проводять спеціальні засідання, аби виявити слабкі та сильні місця галузі. «УМ» з’ясувала, на що саме треба буде «налягти» лікарям, щоб не шокувати іноземних пацієнтів.

Підшлункове горе

Підшлункове горе

Причиною різкого, дуже сильного болю в животі може бути не лише апендицит, а й гостре запалення підшлункової залози — панкреатит. Медикам відомо понад 200 факторів, які можуть спричинити це важке захворювання, але головним винуватцем страждань пацієнтів залишаються порушення обміну речовин, проблеми з жовчним міхуром, зловживання алкоголем та «неправильна» їжа (через що гострий панкреатит нерідко називають хворобою «ситого життя»). Небезпека недуги полягає в тому, що несвоєчасне звернення до лікаря може коштувати хворому життя.

Трава зі сальмонелою

Трава зі сальмонелою

Масові харчові отруєння серед українців найчастіше провокують салати, молочні продукти (кефір, сир тощо) і кондитерські вироби. В Америці — інша картина. Дослідники з Наукового центру громадських інтересів склали своєрідний рейтинг найбільш небезпечної для здоров’я їжі, повідомляє «Медпортал». До списку, укладеного на замовлення організації, що контролює якість продуктів харчування та ліків у США (FDA), потрапили продукти, які за останні 20 років спровокували понад тисячу масових спалахів різних хвороб. І якщо присутність одних позицій є цілком логічною, то включення до списку інших харчів для більшості з нас може виявитися абсолютно несподіваним.

Якщо відмовило серце

Якщо відмовило серце

Що ви будете робити, коли за два кроки від вас, просто на вулиці, впаде непритомною людина? Ще мить тому літній чоловік крокував кудись у своїх справах, нічим не виділяючись із натовпу й не привертаючи вашу увагу. А тепер він безпорадно лежить на тротуарі (добре, коли не посеред «зебри»), явно потребуючи допомоги. Але якої? На жаль, більшість українців не знає правильної відповіді на це запитання. Тому й смертність від раптової зупинки кровообігу (РЗК) у нас вища, ніж у країнах, які навчають своє населення діяти в таких екстремальних умовах. Але це — не єдина проблема української медицини, яку успішно подолали наші сусіди–європейці.

Очна ставка

Очна ставка

У давньогрецькій мові назва цієї недуги звучала як «зелена вода». А все тому, що на останніх стадіях захворювання око змінює свій колір. Дистрофічні зміни рогівки, райдужної оболонки і помутніння кришталика призводять до того, що орган зору набуває зеленуватого відтінку. Сучасні лікарі називають цю патологію глаукомою і додають, що це — найпідступніше з–поміж усіх офтальмологічних захворювань. Непомітно та, як правило, безболісно, вона призводить до повної, незворотної втрати зору мільйонів людей по всьому світі.