Море і пісок — вже без «паличок»

Знову відкрита для купання пляжна зона в акваторії Великої Ялти, у тому числі в Массандрі, Гурзуфі й поблизу Міжнародного дитячого центру «Артек», де, як уже повідомлялось, через аварійне вимкнення електроенергії нещодавно стався несанкціонований викид каналізаційних нечистот. Триденні лабораторні дослідження морської води фахівцями місцевої санепідемстанції підтвердили її повну відповідність санітарно-гігієнічним нормам. Тобто небезпечної патогенної флори на перевірених пляжах Південного берега Криму не виявлено. Це впевнено констатувала головний державний санітарний лікар Криму Марія Кровякова. Щоправда, на деяких пляжах пані Кровякова купатись не рекомендує. Наприклад, в Партеніті, бо сміття з пляжу не вивозять, а єдиний громадський туалет не працює.

100 днів на півострові

Підсумковий звіт лідера УРП «Собор» і прем'єр-міністра Криму перед представниками четвертої влади став своєрідною «відповіддю Чемберлену» — озвученою реакцією на критичні публікації у місцевій пресі й заяви деяких опозиційних лідерів. Ті в один голос стверджують, нібито за мінусами «помаранчевого» прем'єра зовсім «не видно плюсів». Проте вони є, причому не так уже й мало, запевнив на прес-конференції Анатолій Матвієнко: «Нам вдалось сформувати ефективну команду, яка довела свою спроможність не лише утримати стабільність у такому значущому регіоні, як Крим, але й покращити її».

Ялтинські пляжі на «замку»

Наслідки аварії на підстанції Сімферопольських магістральних мереж у Бахчисараї через обрив шлейфу на опорі 220 кВт могли бути значно сумнішими. Річ у тім, що після аварійного спрацювання автоматики о 16.05 4 серпня відразу ж без світла опинились усі населені пункти Південного берега — від Судака до Ялти включно. Проте буквально через півгодини всі споживачі перейшли на аварійне живлення через обвідну гілку з Севастополя.

Гривасті цілителі

Стайня Євпаторійського центрального дитячого клінічного військового санаторію — це всього 8 коней. Одначе саме вони є улюбленцями місцевих дітлахiв. Завдяки їм діти мають змогу здійснювати екскурсії у санаторійному парку, а 2-3 найбільш підготовлених гриванів регулярно задіяні в заняттях з іпотерапії, тобто лікувальній верховій їзді. Вправи на гнідих і вороних проводять під загальним керівництвом начальника хірургічного відділення санаторію для психоневрологічних хворих Андрія Дерябіна.

Як на кримські на обжинки...

Як на кримські на обжинки...

Кримські хлібороби, як відомо, першими в країні отримали привітання від Президента Віктора Ющенка за професіоналізм і працьовитість. Сповна використовуючи кожну погожу днину, вони наразі «добивають» останні гектари хлібної ниви, для чого, крім своїх, залучили 691 комбайн «зі сторони».

Наших планів громаддя

Наших планів громаддя

Дві важливі для автономії держпрограми Кабмін України під головуванням Юлії Тимошенко концептуально розглянув і схвалив на своєму першому регіональному виїзному засіданні 30 липня у Сімферополі. Вони взаємопов'язані і, за задумом урядовців, мають стартонути у наступному році; розраховані, відповідно, на 10 і 14 найближчих років. Найдешевша з них, «питна», «коштує» всього 1 млрд. гривень, тоді як реалізація «Морського берега» обійдеться аж у 15—20 млрд. доларів (10% цієї суми мають скласти бюджетні витрати, решта — інвестиції). Щодо останньої, то йдеться про розвиток і вирішення проблем інфраструктури берегової смуги півострова довжиною 1500 і шириною 10 кілометрів, а також розвиток тутешнього рекреаційного комплексу. Сюди входить визначення земель оздоровчого, природоохоронного, рекреаційного значення , проведення її інвентаризації, розробка генеральних планів забудови прибережних населених пунктів і схем планування території АРК, інженерний захист узбережжя, будівництво і реконструкція об'єктів водозабезпечення, очисних споруд, визначення пріоритетів промислового розвитку регіонів залежно від їхньої спеціалізації тощо.

Платний монастир

Платний монастир

Колишня президентська ДУСя, як нині стало відомо, земельні справи у Криму вершила «по понятіях»: заповідні гектари фактично за безцінь наліво-направо роздавала «максам бешеним» та іншим особливо наближеним «авторитетам» і водночас не гребувала запускати руку в кишені православних прочан. Але годі вже всі гріхи списувати лише на колишнє відомство всюдисущого Бакая. За нинішньої влади «чистоган» триває, щоправда, з однією лише відмінністю: народне надбання безсоромно вже не кроять, його просто з розмахом хоча й потайки облаштовують. Йдеться про Кримський природний заповідник (КПЗ), що з 2000 року юридично закріплений за Державним управлінням справами Президента, і розташований на його території чоловічий монастир святих мучеників Косьми і Даміана Кримської єпархії УПЦ (МП). Так ось вхід до святих місць згідно з прейскурантом: 10 гривень з особи, 30 гривень за авто і 50 — за мікроавтобус (від автотраси Сімферополь-Алушта сюди добрих півгодини їзди).

«Ювілейний» з менінгітом

Парадоксальним уже є той факт, що з-поміж ста оздоровниць курортного міста гострий серозний менінгіт (це лише попередній клінічний діагноз) зафіксовано саме у підпорядкованому Мінохорони здоров'я України «Ювілейному». Маленькі відпочивальники у віці 3—14 років із дитячих будинків Москви, а також із різних українських сімей відпочивають у санаторії з першого дня літа. Першого ж хворого з підвищеною температурою і нежитю, що характерно для типового ГРЗ, доправили до інфекційного стаціонару міськвідділення дитячого медоб'єднання 17 липня. Черга решти — 11 москвичів і одного киянина — «надійшла» упродовж наступних 10 днів.

Нічний обвал на вулиці Революції

Сталось це позаминулої ночі. Завсідники сусіднього бару «Акорд» моментально вискочили на вулицю, коли почули начебто приглушений вибух, а потім і незрозумілий гуркіт. На місці незавершеної двоповерхової споруди вони побачили купу будівельного сміття і негайно повідомили міліцію. Правоохоронці й рятувальники на чолі з начальником райвідділу МінНС Валерієм Борщовим поночі обслідували буквально кожну щілину, проте постраждалих і підозрілих предметів, які вказували б на зловмисну причину обвалу, так і не виявили.

Не тиха бухта Тиха

Уже вкотре нова кримська влада під орудою Анатолія Матвієнка пробує порозумітись із непоступливим меджлісом кримськотатарського народу стосовно одного і того ж — землі. І не лише конкретно 535 гектарів прибережної території Тихої бухти поблизу Коктебеля, а й взагалі порядку і принципів її надання колишнім репатріантам і всім бажаючим. Вкотре кримський прем'єр вдався до жвавої дискусії у режимі закритого «круглого столу», запросивши із сусіднього Херсона Генпрокурора Святослава Піскуна (той якраз там перебував у відрядженні).