Я не дзеркало!

Я не дзеркало!

Дитині–ліворучці складніше вчитися в школі, ніж правші. А все тому, що шкільна програма, як і все наше життя, «підігнана» під потреби більшості землян — людей, які живуть логікою, а не творчістю та інтуїцією. Маленький лівша часто не чує зверненого до нього запитання, не завжди може пояснити значення слова, інколи робить неправильні висновки з прочитаної розповіді або нестандартно трактує банальну життєву ситуацію. Водночас таке дитя має багату уяву, неабиякий хист до складання віршів, казок, малювання абсолютно несподіваних, часом парадоксальних картин. Тому психологи, лікарі та педагоги в один голос твердять: якщо розуміти нейрофізіологічні особливості лівшів, поважати їх та не перевчати насильно на правшів, можна розкрити потенціал майбутніх геніїв.

Сонце «в ударі»

Сонце «в ударі»

Днями в нашій редакції стався характерний для такої погоди випадок: журналістка вийшла на вулицю купити води й ледь дійшла назад. Надворі жінці стало млосно, запаморочилася голова, було таке враження, що ще трохи — і впаде непритомна. Колега скаржилася на загальну слабкість, несподівану «тупість», коли геть не розумієш, що говорять тобі люди, хоч і чуєш звуки мовлення. Свідомість «пливла», в очах темніло... У кабінеті під кондиціонером легше не стало. Журналістка випила багато води, таблетку цитрамону, але нездужання все одно не відпустило. Виникло запитання: що ж робити далі? Прямувати до найближчої поліклініки, ризикуючи впасти посеред вулиці? Але чи приймуть там людину без столичної прописки? Чи, може, треба викликати «швидку»? Але незрозуміло, чи приїдуть медики на такий випадок: це не серцевий напад, не апендицит, людина не лежить без тями...

Під впливом «коків»

Під впливом «коків»

Вибір контрацептивів — справа дуже інтимна. Мабуть, саме тому українські жінки соромляться звертатися з цим питанням до фахівця: краще послухати думки подруг, аніж червоніти перед компетентною, але чужою людиною. Такий підхід люди в білих халатах засуджують, адже обираючи власноруч контрацептиви, жінки неабияк ризикують своїм здоров’ям.

Офісне сонце–гриль

Офісне сонце–гриль

Пекло, яке насунулося на нашу країну, саме по собі не смертельне. У тропіках чи пустельних районах буває ще гірше, а люди все одно витримують. Проблема в тому, що наші люди просто не звикли до таких температурних режимів. До того ж для Києва 40 градусів — явище рідкісне, стресова ситуація для організму.

Щоб кров не загусла

Лікарі застерігають, що на спеці на людей із ослабленою серцево–судинною системою може чатувати велика небезпека. Може статися упадок серцевої діяльності через те, що кров стала дуже густою.

У кам’яному мішку

Що треба зробити, щоб збити температуру в бетонній «духовці»? Як перетворити спекотну квартиру на більш–менш пристосоване для життя приміщення? Відповіді на ці запитання цікавили журналістку «УМ» ще два роки тому, коли вона жила в орендованій «хрущовці» з вікнами на сонячний бік.

То не вітри з полонини...

То не вітри з полонини...

Ви тільки не смійтеся, але влітку багатьом моїм знайомим зовсім не хочеться виходити з офісу надвір. Не через трудоголізм, Боже збав! Людей тримає в кабінеті вірний друг кондиціонер, який не дає помаді розтіктися, мізкам — розплавитися, а решткам гарного настрою — відлетіти у кращі світи.

Життя з половиною серця

Життя з половиною серця

Про початок цієї історії важко згадувати без сліз. На 16–му тижні вагітності молода вінничанка почула від лікарів страшну новину: її майбутня дитина, швидше за все, має фатальну ваду серця. Дівчинка приречена померти максимум через два тижні після народження, а може, й раніше.

Лелека вже не прилетить

Лелека вже не прилетить

У нашій державі щороку проводиться більш як двісті тисяч абортів. Ці приголомшливі цифри — офіційні, надані Міністерством охорони здоров’я України. Насправді ж ненароджених дітей може бути вп’ятеро, а то й удесятеро більше. Принаймні на стільки радять помножити статистичні дані лікарі–гінекологи. Вони пояснюють: чиновники не можуть «докопатися» до справжніх цифр, адже дуже багато абортів роблять у приватних клініках, які неохоче діляться своїми «здобутками» з представниками Міністерства. Тож у лікарів є всі підстави для паніки: аборти спричиняють безліч «жіночих» недуг і дуже часто призводять до безпліддя.

«Шнурок», що бігає по тілу

«Шнурок», що бігає по тілу

На білому світі існує більше 150 видів гельмінтів, здатних без дозволу «прописатися» в людському організмі й стати непроханими «квартирантами» на довгі роки. Тридцять видів цих живих істот, які паразитують у людських органах, можна зустріти на території нашої держави. Лікарі кажуть, що за поширеністю кишкові гельмінтози посідають друге місце після туберкульозу. А статистика ВООЗ свідчить: щорічно у світі паразитарні та інфекційні захворювання спричиняють понад 16 мільйонів смертей.