Чекаємо на наших завалах!
Двадцять команд із п’ятнадцяти країн світу наприкінці вересня приїдуть до Ромен, аби взяти участь у XVIII Чемпіонаті світу рятувальних кінологічних розрахунків.
Двадцять команд із п’ятнадцяти країн світу наприкінці вересня приїдуть до Ромен, аби взяти участь у XVIII Чемпіонаті світу рятувальних кінологічних розрахунків.
Анні Товстусі, координатору руху «Чесно» в Сумах, її фотографія на провокаційній листівці навіть сподобалася. От тільки правди в цій стильній листівці — ні на грам. Широко розповсюджена в Сумах на території 158–го виборчого округу агітка буцімто від сумської ради руху «Чесно» містить звернення до виборців. У передмові від імені Анни Товстухи пояснюється, що до редакції газети «Конотопський край» надійшов лист від кандидата в народні депутати по цьому округу Олександра Григоровича Волкова. Й оскільки газета надрукувати цього листа не може, то його доносить до людей рух «Чесно».
На Сумщині скандал у міліцейському відомстві: 30 співробітників місцевого спецпідрозділу «Беркут» написали заяву, в якій ідеться, що їхній командир нiбито постійно вимагав у них гроші. Побори тривали не один місяць. Із заробітної плати кожен мав «відстебнути» 150 гривень. Кажуть, що хто цього не робив, повністю платні не отримував. Причому сума недоотримання була більшою, ніж 150 гривень, тобто могла сягати й тисячі.
Працівники МНС врятували 74–річну мешканку Конотопа, витягнувши її з несподіваної пастки. Нею став колодязь глибиною сім метрів, куди бабуся потрапила з необережності. Цілу годину старенькій довелося просидіти в холодній воді, поки нарешті її не знайшли рідні.
На фестивалі «Кришталеві джерела», що скінчився у Вінниці, не раз довелося чути: як добре, що діти і молодь творять; це — майбутні зірки чи просто професіонали кіно, телебачення, радіо, фотомистецтва... Й це справді так. Та не менш важливий аспект юної творчості й фестивальних зустрічей ще й у іншому.
Трирічному хлопчику, якого привезли ввечері до Роменської лікарні, поставили несподіваний діагноз: алкогольне отруєння. Медики зробили всі необхідні процедури, здоров’ю дитини вже ніщо не загрожує. Проте чи не надто раннім стало долучення малого до випивки?
Ця біла мастка речовина ні на краплю не підтанула протягом годинної розмови в обласному прес–клубі. «А ще врахуйте, що ми в оцю спеку їхали з Києва до Сум», — зауважує наш співрозмовник, директор київського Інституту споживчих експертиз Юрій Чорнобривець. Отже, масло, що не тане? Так, це та сама горезвісна пальмова олія, про яку всі ми чули, але мало хто бачив. А не тане вона з цілком зрозумілих причин: температура її плавлення 54 градуси. Оскільки тіло людини ніколи при будь–яких захворюваннях аж так не нагрівається, висновок очевидний: пальмова олія в людському організмі не розчиняється. Осідає масненько на судинах і накопичується. До якого часу? Згодом відчує кожен, хто її полюбляє — процес нешвидкий, але неминучий.
Вона вийшла на сцену в чудовому національному подільському вбранні, маленька й голосиста, аби собою символізувати відкриття фестивалю. Так повелося, що на «Кришталевих джерелах» щороку була своя Кришталинка. Колись — дівчинка в блискучій пишній сукні, сьогодні — маленька подоляночка. Адже фестиваль, який досі відбувався переважно в Сумах, хоча нерідко й мандрував країною, цьогоріч завітав до Вінниці. Й тут знову дружно запрацювали в дитячих руках відеокамери, диктофони, фотоапарати. Бо ж коли ще можна побачити й поспілкуватися із народним артистом України Володимиром Талашком і разом із ним переглянути кадри фільму «В бій ідуть самі старики», де він співав у хорі Леоніда Бикова. Почути побажання — девіз героя «Двох капітанів» Сані Григор’єва «Боротися й шукати, знайти і не здаватися» з уст самого виконавця цієї ролі у відомому радянському кіно, режисера Бориса Токарєва. Побачити фільм чарівної дружини Бориса, заслуженої артистки Росії, режисера Людмили Гладунко, до речі, народженої на Вінниччині. Сприйняти мудрі поради від ведучих майстер–класів, оператора Володимира Таргонського та сценариста, режисера Романа Ширмана; від поважних членів журі... Нарешті, дізнатися, що відомий російський та американський кінорежисер Родіон Нахапетов, який прилетів на «Кришталеві джерела» з Лос–Анджелеса, співає «Дивлюсь я на небо» зовсім без акценту. Втім, і не дивно з його українським корінням...
П’ять місяців фактично не працювала Тростянецька міська рада. Врешті, начебто досягнувши консенсусу, депутати зібралися у сесійній залі, але засідання, розпочате в червні, триває й досі. Політичні міжусобиці виявилися для депутатів важливішими за інтереси громади.
Вибух біля ставка села Грузьке Тростянецького району пролунав як грім серед ясного неба. Як з’ясувалося, двоє чоловіків біля вагончика охоронців ставка вирішили розібрати гранату часів Другої світової. Підривник зброї спрацював без попереджень. Від численних ран, завданих осколками гранати, один із саперів–любителів загинув на місці. Його 38–річний напарник отримав проникаюче поранення правого ока, контузію важкого ступеня, множинні осколкові поранення тулуба, голови, верхніх та нижніх кінцівок, розповідає керівник центру зв’язків із громадськістю обласної міліції Ельвіра Біганова. У вкрай важкому стані його доправили до реанімаційного відділення.