У центрі уваги — сонячна ягода

У центрі уваги — сонячна ягода

Чи може часта зміна правил сприяти успішній грі? Мабуть, що ні. Більш того, у такому разі може виникнути низка суперечок, які іноді перетворюються на озброєні конфлікти.
Цього разу битва розгорнулась на спірних 27 гектарах виноградників, де цьогоріч визрів непоганий врожай білих технічних сортів аліготе, совіньон. Місцеве ЗАТ «Агрофірма» Крим», яке, власне, плекало виноградну лозу, врожай сонячних ягод розраховувало використати за призначенням, тобто завантажити власні ж підприємства первинної і вторинної переробки. Проте товариство випередили півсотні пайовиків, які вважають, що земля і виноград на ній — це їхня власність, певніше, персональні земельні і майнові паї. У буквальному сенсі відтіснивши охорону «Криму», вони, за сприяння місцевих козаків, активістів регіонального меджлісу, відразу приступили до збору «своєї» сонячної ягоди.

У Криму знову «помаранчевий» прем'єр

У Криму знову «помаранчевий» прем'єр

Він, як і Президент Віктор Ющенко, до нинішнього обрання все свідоме життя незмінно пропрацював у банківській сфері. Починав одразу після флотської служби заступником управляючого районного відділення Держбанку в селищі Чорноморське в Криму, а нині — начальник Головного управління Національного банку України в Криму.

Подвійна відставка на тлі психологічного терору

Подвійна відставка на тлі психологічного терору

Анатолій Матвієнко — тепер уже колишній голова Ради міністрів Криму. Він удруге в новітній історії добровільно і вмотивовано полишає лави політичної партії з етичних міркувань (у першому випадку, наприкінці 90-х, це був вихід із ним же створеної проурядової НДП). І вдруге, знову ж таки через те саме, — з посади керівника виконавчої регіональної влади. У 1997 році, нагадаємо, Матвієнко заявив Президентові Леоніду Кучмі, що «Лазаренко — злодій і має піти у відставку».

Президент Кримської асоціації фермерів і приватних землевласників Сергій Тур: У фермера мізки ніколи не відпочивають

Президент Кримської асоціації фермерів і приватних землевласників Сергій Тур: У фермера мізки ніколи не відпочивають

За різними даними, у Криму близько 2400 фермерів. Цифра нібито солідна, проте погоди в аграрному секторі автономії вона поки що реально не робить. Це визнає співрозмовник «УМ», фермер майже з 12-річним стажем, президент тутешньої Асоціації фермерів і приватних землевласників Сергій Тур. Адже його колеги спромоглися лише на 5 відсотків загальнокримського виробництва зерна. Щоправда, на ринку овочів і фруктів їхня питома вага дещо вища, та все ж не настільки, щоб констатувати прогрес чи загалом разючі переміни у фермерському русі.

Крим на порозі «корупційного перевороту»

Крим на порозі «корупційного перевороту»

Утім «переворот» у розуміннія прем'єра для самих місцевих журналістів і політиків не є секретом Полішинеля — розмови про його відставку на сесії Верховної Ради Криму 21 вересня точаться давно. Учора ж на надзвичайній конференції лідер «Собору» назвав усі ці залаштункові приготування «спробою корупційного перевороту в Автономній Республіці Крим».

Кримський прем'єр за крісло не тримається

Тільки лінивий серед кримського політичного активу не пророкував останнім часом відставки нинішньої осені голови Ради Міністрів АРК Анатолія Матвієнка. Особливо завзято «носиться» з подібною ідеєю екс-міністр фінансів (він перший із колишньої урядової команди публічно виказав свою незгоду з рішенням Президента про призначення Матвієнка), а нині лідер місцевої організації Республіканської партії України Олександр Гресс.

Хімічний каземат на схилах Кая Баші

45 тонн дегазувальних речовин хлорувальної дії, які зберігаються у старих артилерійських казематах на території військової частини 56072 російського флоту в Балаклаві, до речі, неподалік морського узбережжя, нібито загрози для довкілля не становлять. Мовляв, вони не є токсичними, перебувають у парафінованому вигляді.

Шість «калашів», не рахуючи набоїв

Закинута територія одного із сімферопольських підприємств уже давно слугувала місцем збору тутешніх поціновувачів анаші, «колес» та іншого подібного дурману. Проте не через цю обставину вона потрапила в оперативну розробку місцевих оперуповноважених та їхніх колег із Департаменту кримінального розшуку МВС України.

Пропіарились на школі

Цьогоріч кримська столиця відзначилась: із 17 нових середніх шкіл 2 припадає саме на неї. Новосіллю обох довгобудів (фундаменти закладались ще 10—15 років тому) передували велика демагогія й традиційне недбальство. Наприклад, школу в Каменці для «галочки» відкрили ще торік, але майже відразу й закрили через неготовність котельні та їдальні. Нині вони вже функціонують. З мовою навчання діти та їхні батьки теж визначались начебто без проблем — шкільні предмети тут викладатимуть російською, українською і кримськотатарською.

Сонячні грона завжди в ціні

Сонячні грона завжди в ціні

Уже майже місяць приїжджий люд, та й самі кримчани смакують виноград нового врожаю. Його асортимент, щоправда, доволі бідний — два-три сорти, не беручи до уваги приблизно стільки ж завезених, турецьких чи італійських. Роздрібна ціна на сонячні грона на сімферопольських ринках станом на кінець серпня зафіксована на рівні 3-10 гривень за кілограм. Для порівняння: на Лук'янівському ринку в Києві вона коливається в межах 6-7 гривень, тоді як на вінницькому «Урожаї» і «Зеленому» в Ужгороді наближається до абсолютного максимуму — 18 гривень.