«Лікарів не боюся — тільки зубного...»

«Лікарів не боюся — тільки зубного...»

Від тієї трагедії, що сталася 15 березня 2005–го, минуло вже три з половиною роки. Історія маленької дівчинки Насті Овчар сколихнула всю Україну. Настина сім’я тоді мешкала у Воронцівці Куп’янського району, що на Харківщині. В селі, де залишилося всього вісім будинків, жодного телефону, а до райцентру — 44 км, кожен виживав, як міг. Час від часу батькам доводилося залишати дівчаток вдома самих. Того вечора п’ятирічна Настя взяла на себе обов’язки опікунки молодшої сестри Люди і підкидала дрова в грубку, підтримуючи тепло в будинку. Коли раптово спалахнула пожежа, дівчинка пробувала погасити полум’я, та дарма. Охоплена вогнем, Настя взяла дворічну сестричку на руки і вирвалася з вогняного полону.

Чотирилапі емігрують

У середу о 16:00 годині представники німецького товариства захисту тварин «Безіменно — допомога тваринам не знає кордонів» забрали з Львівського комунального підприємства «Лев» та притулку для тварин «Милосердя» 11 бездомних тварин до Німеччини. До слова, десять чотирилапих уже живуть за кордоном і мають люблячих господарів. Вони покинули Україну ще минулої суботи.

Бульдозером по історії

Бульдозером по історії

Уперше у пам’яткоохоронній історії Львова в живописному куточку на вулиці Ярославенка, 30 незаконно знесено віллу, в якій жив і творив відомий український композитор Ярослав Ярославенко. Йому, зокрема, належить авторство оркестрової транскрипції Гімну України. Львівська громадськість одразу забила на сполох. «Позавчора я там був разом із кореспондентами і сфотографував, як екскаватор завантажує на самоскиди рештки того, що ще вчора було будинком. Вони працювали тихо, вночі», — розповів «УМ» очевидець, львівський архітектор, журналіст Юрій Волощак. Це справа рук нового власника будинку — Мельника Ростислава. За інформацією пана Юрія, він — зять одного з львівських високопосадовців. Будинок, у якому колись мешкав Ярослав Ярославенко, разом із подвір’ям займав близько 12–ти соток дуже привабливої і недешевої території. «Одна сотка тут коштує від 70 до 100 тисяч доларів, — продовжує пан Юрій. — Цей ще не зруйнований будинок коштував близько 200 тисяч доларів. А ціна ще й подвоюється, враховуючи його місцезнаходження!». Все ж львів’янам не зрозуміло, навіщо було руйнувати пам’ятку.

Під прапором Мазепи

10 вересня з Кракова українській делегації було передано реліквію — вже відреставрований стяг Івана Мазепи. За історичними фактами, клейнод, виготовлений в 1686—1688 роках в Збройовій палаті Московського Кремля, призначався для українського гетьмана Івана Самойловича, однак після його усунення від влади прапор було передано гетьманові Іванові Мазепі. Таким чином стяг із 1688 до 1730 року уособлював найвищу державну владу в Гетьманщині за часів правління Івана Мазепи, Івана Скоропадського та Данила Апостола.

Де діяв кривавий спецоб’єкт

Меморіал жертвам політичних репресій і Голодомору за участі Президента України Віктора Ющенка було відкрито в неділю неподалік Дніпропетровська — на 9му кілометрі Запорізького шосе. Це місце почало фігурувати у громадській свідомості ще з 1989 року — саме тоді Управлінням Комітету державної безпеки у Дніпропетровській області були знайдені документи щодо спеціального об’єкту НКВС загальною площею 1,62 гектара.

Куди ти, літо?

Куди ти, літо?

На подвір’ї Бродівського управління з експлуатації газового господарства на Львівщині зацвіли дві яблуні. На деревах вдруге за рік з’явилися молоденькі листочки і поодинокий яблуневий цвіт. Працівники газового господарства пишаються такою аномалією і вважають вересневий яблуневий цвіт символічним подарунком до 150–річчя від часу початку використання природного газу на Львівщині. Така ж природна дивина сталася і на подвір’ї одного з бродівчан.

До нас приїхав Лувр!

У «Софії Київській», а точніше у відреставрованому Будинку митрополита, весь тиждень кипіла робота: тут готувалися до відкриття виставки скульптур Людовика XIV, які прибули з Лувру. Варто зазначити, що українська столиця стала першим у світі містом, яке приймає шедеври з особистої колекції французького Короля–Сонця, відомого ще фразою «Держава — це я!». Досі експонати ніколи не покидали Лувр. Але французи все ж зважились на мандрівку.

Викарбувано банком

Викарбувано банком

Національний банк України з учорашнього дня ввів в обіг чергову пам’ятну монету «Хрещення Київської Русі» номіналом 5 гривень. Як повідомляє прес–служба Нацбанку, металевий грошовий знак випустили з нагоди 1020–річчя Хрещення Русі.

Вакцинне питання

Вакцинне питання

Такого висновку дійшла парламентська Тимчасова слідча комісія з розслідування загибелі школяра Антона Тищенка із Краматорська Донецької області. Про це заявив журналістам голова цієї комісії, народний депутат Віктор Корж. «Ми ствер­джуємо, що, окрім вакцинації, що є, по суті, інфікуванням ослабленим живим вірусом кору, інших причин, які могли б призвести до смерті молодої людини, не встановлено, — сказав пан Корж. — Пригнічує також той факт, що Антон Тищенко вже двічі був щеплений вакциною від кору в плановому порядку, і яка–небудь необхідність проводити додаткову вакцинацію була відсутня. Більше того, хлопець був абсолютно здоровий». Усе ж остаточний вердикт комісії буде винесено згодом. Але вже зараз народні депутати стверджують, що вакцина, якою щепили краматорського школяра, не була сертифікована в Україні. Як встановили в комісії, напередодні всеукраїнської імунізації населення препарат проходив випробування в Африці. В Україну вакцину завезли за рекомендацією ВООЗ і вона не пройшла сертифікації.

Без контакту з турнікетом

Без контакту з турнікетом

Із 8 вересня водночас з діючими магнітними картками Київський метрополітен уведе в обіг нові безконтактні картки (пластикова картка, принцип дії якої — зчитування штрих–коду. — Авт.) головного інженера комунального підприємства «Київський метрополітен» Во­лодимира Зеля. Безконтактні картки видаватимуться на термін 30 календарних днів із дати першого проходу.