Хвороби престолів

Хвороби престолів

Королеву Великої Британії Єлизавету II позавчора доставили до лондонського шпиталю Едварда VII, який відразу по тому взяла під охорону поліція. Як повідомляє прес–служба Букінгемського палацу, діагноз Її Величності — гастроентерит, запалення шлунка та кишечнику. Водночас у монаршій резиденції наголошують: госпіталізацію здійснено винятково з метою профілактики, і «королева перебуває в доброму гуморі». Через хворобу Єлизавета ІІ скасувала поїздку до Уельсу, де в суботу в місті Суосі мала приймати військовий парад з нагоди дня покровителя країни, святого Давида. Перенесено й заплановану на завтра подорож Її Величності до Риму. Планується, що медичне обстеження королева проходитиме кілька днів.

Вкрав? Сиди!

Колишній мер другого за розмірами міста Греції, її «північної столиці» — Салонік — сяде за ґрати до кінця життя. Таке рішення позавчора надвечір ухвалив грецький суд, визнавши Васіліса Папагеоргопулоса винним у розкраданні громадських коштів.

Жертва з примусу

Жертва з примусу

Один із найвищих достойників Болгарської православної церкви, митрополит Пловдивський Ніколай, подарував свій наручний годинник марки «Ролекс» церкві святої великомучениці Марини у Пловдиві. Храм не мав коштів, щоб сплатити заборгованість за електроенергію за січень. Якби до 26 лютого борг на суму 2940 левів (1500 євро) не було погашено, енергопостачальна компанія опечатала б церкву.

Берсані плюс Берлусконі, а комік збоку?

Берсані плюс Берлусконі, а комік збоку?

Результати парламентських виборів в Італії, які відбулися 24–25 лютого, підтвердили побоювання, що в країні не вдасться створити стійкої, сильної депутатської більшості та уряду. Три зовсім різні сили розділили між собою виборчий пиріг на три майже рівні частини. Це заводить політичну ситуацію у глухий кут і загрожує загостренням політично–економічної кризи. Вчора біржі світу відреагували на результати італійських виборів падінням біржових індексів. Від того, наскільки професійний уряд стане на чолі Італії, залежить майбутнє всієї зони євро.

З поваги до пророка Мухаммеда

З поваги до пророка Мухаммеда

Вищий адміністративний суд Єгипту дозволив поліцейським носити традиційну ісламську бороду. Суд відхилив клопотання міністерства внутрішніх справ про надання його керівництву повноважень звільняти співробітників поліції на підставі наявності волосся на підборідді, повідомляє міжнародний телеканал «Єврейські новини–1».

Вірменія вимагає справедливості

У Єревані від понеділка, коли було оголошено результати президентських виборів, тривають масові акції протесту. Нагадаємо, згідно з підрахунками виборчкому, перемогу знову здобув чинний глава держави Серж Саргсян. Проте його противники вважають, що такий результат було забезпечено винятково за допомогою фальсифікацій.

Відставка й самоспалення

Відставка й самоспалення

Учора прем’єр–міністр Болгарії Бойко повідомив про свою відставку, що, відповідно, потягнула за собою відставку всього уряду. «Я не бажаю бачити кров на вулицях. Не бажаю бачити, щоб поліція Болгарії била будь–кого. Я не можу дивитися на закривавлений «Орлов мост». Кожна краплина цієї крові — це пляма на нас. Я не можу дивитися на парламент, який обнесли огорожею. Не такою була наша мета. Владу мені надав народ, сьогодні я її йому повертаю», — заявив Борисов — екс–мер Софії, який є главою правоцентристської партії ГЕРБ («Громадяни за європейський розвиток Болгарії»). Він керував урядом після переконливої перемоги на виборах у липні 2009 року. Учора Бойко Борисов закликав до саморозпуску також і парламент та до проведення дострокових виборів.

Столики на колії

Польська державна залізниця (PKP) прагне позбутися своїх вокзалів, пояснюючи це браком коштів на їх утримання. Як повідомляє портал новин Польського телебачення, залізничники розглядають дві можливості — безкоштовно передати вокзали органам місцевого самоврядування або продати їх на комерційних засадах. Сьогодні PKP має майже 2,5 тисячі вокзалів, з яких нормально працюють лише 600 об’єктів. Тож, за словами директора з управління нерухомістю Польської держзалізниці Ярослава Батора, компанія хоче залишити у своєму розпорядженні тільки 220 вокзалів. «Вокзали, в яких зацікавлені органи самоврядування і які не мають комерційного потенціалу, ми спробуємо у якійсь формі передати місцевим органам. А ті, які не є привабливими ні для залізниці, ні для місцевої влади, і взагалі не надто гарні — зруйнуємо», — заявив Ярослав Батор.

Чи закриється кіпрська «пральня»?

Прихильники кіпрської опозиції вчора вітали свого кандидата Нікоса Анастасіадіса з виходом у другий тур президентських виборів. Хоча опитування та екзит–поли свідчили, що 66–річний правоцентрист, засновник опозиційної партії «Демократичний збір», може перемогти вже в першому турі з результатом приблизно 51,5%. Але він здобув тільки трохи більше 46% і найближчої неділі змагатиметься за посаду президента з комуністом, екс–міністром охорони здоров’я Ставроа Маласом. Після першого туру він значно відстав від лідера, здобувши 26,9% голосів.

Бенедикт XVI Чудовий

Бенедикт XVI Чудовий

Декан Кардинальської колегії Анжело Содано зізнався, що заява Папи про зречення від Святого престолу була несподіваною, наче грім серед ясного неба. Справді, ввечері понеділка — того дня, коли Бенедикт XVI зачитав свою заяву про зречення, — у Римі здійнялася буря, й небо над собором Святого Петра протнули десятки блискавок.

Хто стане наступником Бенедикта XVI? І як понтифік наважився на такий неординарний вчинок, який викликав захоплення усього світу і обіцяє йому місце в підручниках історії?