ЄС проти Тимошенко

Премія миру — одна з найбільш цікавих для широкого загалу і водночас найбільш суперечливих серед відзнак, які вручає Нобелівський комітет. Інколи його вибір виглядає цілком передбачуваним, інколи дещо дивує, а інколи — викликає просто шквал обурених коментарів. Саме так сталося й цього року: минулої п’ятниці було оголошено, що Нобелівську премію миру 2012 року здобув... Європейський Союз. Рішення безпрецедентне, адже якщо організації, в тому числі й ООН, мирного «Нобеля» вже здобували, то міждержавне об’єднання — здається, ніколи.

Догралися до «Нобеля»

Оголошення нобелівських лауреатів 2012 року завершено. Традиційно останніми було названо володарів премії шведського «Ріксбанку» в галузі економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля, яку ще називають Нобелівською премією з економіки, хоча у заповіті засновника вручення нагород у цій галузі передбачено не було — її засновано лише 1969 року.

Звуку, доганяй!

Звуку, доганяй!

Уперше в історії людина подолала швидкість звуку «самостійно», не перебуваючи в літальному апараті. Це унікальне поки що досягнення належить відомому австрійському скайдайверу («небесному пірнальнику») Феліксу Баумгартнеру. Позавчора він, як і обіцяв, стрибнув зі стратосфери, побивши одразу кілька рекордів. Завдяки сучасним технологіям спостерігати за польотом відчайдуха з понад 39–кілометрової висоти у прямому ефірі міг кожен користувач інтернету, зайшовши на сервіс YouTube. Охочих виявилося більше 8 мільйонів, і в деяких регіонах світу сайт просто «ліг», не витримавши одночасного напливу відвідувачів.

Життя на лінії вогню

Життя на лінії вогню

Він воював у Афганістані, Чечні, Абхазії, Придністров’ї, колишній Югославії, Грузії та Ізраїлі. З часу проголошення незалежності — активний член УНА–УНСО. Практично все його життя минало на війні. На руці — спецназівське татуювання у вигляді кажана. Але найважче далася адаптація до мирного життя. Майор Макс не називає журналістам своє справжнє ім’я та місто, де він народився, але в компанії побратимів про своє життя говорить відверто.

«Дракон» із ванільним морозивом

«Дракон» із ванільним морозивом

Перший безпілотний транспортний космічний корабель «Дракон» (Dragon), який належить американській приватній фірмі Space Х, позавчора ввечері дістався Міжнародної космічної станції. Як зазначають експерти, таким чином еру співпраці Національної космічної агенції США з приватними компаніями можна вважати офіційно відкритою.

У пошуках репутації

У пошуках репутації

Капітан круїзного лайнера «Коста конкордія», який з його вини в січні затонув у Середземному морі, оскаржив у суді своє звільнення з роботи. Франческо Скеттіно вимагає поновити його на посаді і виплатити всю зарплату, якої він не отримав за час вимушеного «простою».

Лауреат? Мовчи

Лауреат? Мовчи

Якщо оголошення імен лауреатів Нобелівської премії з медицини чи хімії очікують переважно колеги й фахівці у цих галузях, то повідомлення про переможця в літературній «номінації» цікавить не лише письменників, а й мільйони читачів в усьому світі. Відучора ті з них, хто ще не знайомий із творчістю 55–річного китайського прозаїка Мо Яня, жадібно полюватимуть за творами цього автора: саме йому Нобелівський комітет цього року присудив найпрестижнішу літературну нагороду. Для знавців це рішення несподіваним не назвеш: букмекери вважали Мо Яня, якого літературознавці називають «китайським Кафкою», одним із п’яти найімовірніших претендентів на перемогу.

І Брут там був...

Майже через 2 тисячі років після загибелі Юлія Цезаря нарешті з’ясоване точне місце його вбивства. Як повідомляє ІТАР–ТАКС, під час розкопок першого кам’яного театру Помпея на Марсовому полі в Римі іспанські археологи знайшли цементну плиту, яка явно не належить до внутрішніх споруд будівлі і є своєрідним пам’ятником давньоримському диктатору. На думку фахівців, триметровий завширшки і двометровий заввишки постамент було встановлено на місці вбивства Цезаря за часів правління його внучатого племінника і спадкоємця — імператора Августа.