Президент на Дунаї

Президент на Дунаї

Прибувши в пообідню пору в супроводі глави облдержадміністрації Івана Плачкова до райцентру Болград, глава держави взяв участь в урочистій церемонії відкриття Другого фестивалю національних культур «Наша Бессарабія». Він відзначив, що «високо цінує цю ініціативу, бо вона є сигналом для культур багатьох націй, що проживають у регіоні. Фестиваль демонструє: кожна нація, що проживає в Україні, гідно представлена своєю історією, мистецтвом, правом голосу». Віктор Ющенко зазначив, що на Одещині традиційно живуть у мирі й злагоді представники різних національностей, зокрема болгарська, молдавська, грецька, албанська громади. «Сьогодні ми є учасниками свята, яке дає відповідь на те, як зберегти свою національну культуру, як її передати через покоління», — сказав Президент.

Шліфування «морської» перлини

Шліфування «морської» перлини

День Одеси відзначився не лише трояндовими дощами, квітковими виставками та концертами популярних співаків. Він став ще чудовим приводом запитати у найвищих державних мужів, що з’їхалися на святкування, про перспективи й напрями розвитку українського портового центру.

Дюк із запахом троянд

Дюк із запахом  троянд

Незважаючи на складні погодні умови — артилеристів попросили розігнати снарядами дощові хмари, святкування Дня міста вдалося. На Потьомкінських сходах відбувся гала-концерт, у Театрі музичної комедії — ток-шоу, присвячене Дню народження Одеси, виставка робіт художників, присвячена 175-річчю з дня народження одного з мерів міста Григорія Маразлі. Біля колонади Воронцовського палацу на Приморському бульварі «Шаховий бал», схожий на який відбувся лише раз — 200 років тому при Дюку де Рішельє. А над пам'ятником Дюку, над Потьомкінськими сходами та історичною частиною Одеси, з двох спортивних літаків над головами глядачів розкидали тисячі пелюсток яскраво-червоних троянд. У рамках повітряного шоу над містом пронесено два величезні прапори — по 18 квадратних метрів кожен. На Приморському бульварі відбулася виставка квітів «Бульвар Приморський весь в цвіту», народні гуляння за участі фольклорних колективів, модельне шоу...

Чорне море ще чорніше

Експерти-екологи оприлюднили остаточні результати дослідження про значну шкоду, заподіяну Чорному морю та узбережжю Одеси внаслідок розливу понад 73 тонн нафтопродуктів з борту контейнеровоза Cma CGM Aegean під ліберійським прапором, що 18 серпня кинув якір біля одного з причалів Одеського морпорту. Представникові власника судна, що здійснило невдале швартування, офіційно пред'явлено претензію в обсязі 24 млн. 495 тис. 238,68 доларів. Крім того, накладено штраф у розмірі 1190 гривень на самого судноводія. Про це заявив начальник Державної екологічної інспекції охорони Чорного моря Павло Буланович.

Перебрав метрів

Свідками рідкісного рішення стали днями журналісти, якi були присутні на засіданні Одеського міськвиконкому. Після обговорення звіту спеціальної слідчої комісії, утвореної міським головою Едуардом Гурвіцем, виконком ухвалив передати незаконно отриману 4-кімнатну квартиру колишнього прокурора Одеси Сергія Даніліна (зараз — в.о. заступника прокурора міста) дитячому будинку сімейного типу, очолюваному Галиною Мартиновою.

«Кауровцi» захопили університетську бібліотеку

Група радикально налаштованих активістів «Єдіного Отєчєства» на чолі з відомим українофобом і «федералістом» Валерієм Кауровим, що діють здебільшого за вказівкою та благословенням одеського ієрарха Руської православної церкви Агафангела, зухвало й самоуправно захопила одну з найбільших університетських бібліотек — книгозбірню Одеського аграрного університету. Керівництво навчального закладу забило на сполох — зателефонувало до міліції, прокуратури, надіслало звернення про силове захоплення будівлі Президентові Віктору Ющенку, міністрові внутрішніх справ Юрію Луценку, мерові Едуарду Гурвіцу. «Ми законослухнянi громадяни, — йдеться у документі. — Силове ж захоплення бібліотеки проблеми не вирішує. Скоро почнеться навчальний рік, а багатюща бібліотека повністю блокована. По суті, робота вузу, в якому навчаються близько 7 тисяч студентів, паралізована...»

Коли всі прагнуть домовлятися...

Коли всі прагнуть домовлятися...

«Мені дуже комфортно на Одещині. Тут, у Болградському районі, я народився, почав трудову діяльність, згодом здобув освіту на факультеті атомної енергетики Одеського політеху. Тут живуть мої родичі. Тому теперішнє призначення — це ніби повернення додому, на малу батьківщину». Так прокоментував на першій прес-конференції призначення його главою Одеської облдержадміністрації екс-міністр палива й енергетики Іван Плачков.

Українських та румунських бізнесменів визнано «пільговиками»

Із-поміж чотирьох блоків питань, обговорюваних 4 липня на зустрічі в Одесі, спільну позицію глави політичних відомств України і Румунії Борис Тарасюк і Міхай Унгуряну виробили лише по одному — потрібно невідкладно полегшити умови перетину спільного держкордону бізнесменам і жителям прикордонних районів двох країн. Міжурядовий протокол про зміни і доповнення до міжурядової угоди про умови взаємних поїздок громадян від 19 грудня 2003 р. було підписано в присутності журналістів, запрошених до Будинку прийомів облдержадміністрації. Документом передбачено пільгове оформлення віз для жителів прикордонних районів і бізнесменів обох країн, а також право тривалого перебування громадян — до 90 діб — на території сусідньої країни. Сторони також домовилися сприяти проведенню українсько-румунського бізнес-форуму в Одесі.

Реальність українців і «великоруські мрії»

Попри триваюче протиборство за ключові посади в Одеській облраді й кампанію за остаточне витіснення із держустанов української мови, не пройшли повз увагу громадськості «морської столиці» дві знакові події наприкінці травня. Хресний хід близько двохсот ченців і парафіян УПЦ МП на увічнення пам'яті царя-мученика Ніколая II і презентація у видавництві «Чорномор'я» книги «Нариси української культури», щойно виданої відомим філософом Євгеном Акимовичем. Інтерес журналістів, істориків, письменників, студентської молоді до праці одного з провідних одеських учених підживила поява у місцевих книгарнях «книги-дослідження» москвича Александра Абрашкіна «Тайны Троянской войны и Средиземноморская Русь». Оскільки російський автор не просто силкується переконати читача у марноті зусиль «помаранчевої» влади вивести «малоросів» до рівня цивілізованих народів, передусім, певна річ, «великодушних великоросів», а й довести на «історичних фактах», що так ведеться із сивої давнини і буде завжди...

«Передайте шефу: ми їх «построїли!»

Обмін лайками, погрозами, штовханина, силове витіснення членів територіальної виборчої комісії з-за столу президії Одеської облради — такими були найяскравіші моменти першого пленарного засідання нового представницького органу Одещини. Позавчора місцеві активісти Партії регіонів захопили тут трибуну й блокували підходи до президії. Щоб висловити протест проти силових дій «регіоналів», у тому числі — незаконного відкриття і ведення сесії представником ПР в облвиборчкомі Миколою Лобановим (за відсутності голови тервиборчкому), решта членів ОТВК на чолі з секретарем Оксаною Тимченко чверть години скандували з-за столу президії: «Це — незаконно!». Навіть екс-керівник області Сергій Гриневецький після споглядання «законності по-донецьки» не втримався від гучної репліки: «Догралися!..»