Отруєння компроматом

Команда Віктора Януковича могла бути причетною до смерті Зиновія Кулика, редактора журналу «ПіК» («Політика і культура») та радника Прем’єр–міністра Віктора Януковича, в 2004 році. Цю інформаційну бомбу за кілька днів до виборів запустив народний депутат від луценківської «Народної самооборони» Володимир Ар’єв. За його словами, Кулик міг бути неугодним Януковичу, бо мав інформацію про його судимості й перебував у конфлікті з людьми, які вважали, що темне минуле Януковича слід приховувати.

На виході буде краще

У другому турі виборів консорціум «Національний екзит–пол–2010» знову планує провести опитування на виході з дільниць. Результати екзит–полу, який вивчав волевиявлення під час першого туру, відрізнялися від підсумків ЦВК. Утім, до 7 лютого фахівці вдосконалять методику проведення опитування, щоб остаточні результати адекватніше відображали думку виборців.

УНРада думає інакше

Заява Дмитра Павличка, Івана Драча, Юрія Щербака та деяких інших громадських діячів про те, що вони в другому турі підтримають кандидатуру Юлії Тимошенко, не відображає позицію Української народної ради і є їхньою приватною думкою. «Це їхня власна думка, продиктована власним баченням. Вона не відображає позиції жодного з керівних органів Ради», — зазначив у коментарі «УМ» голова громадської організації Микола Поровський. Нагадаємо, позавчора було оприлюднене звернення 13 відомих громадських діячів на підтримку Тимошенко, і в заяві вони згадуються саме як члени УНР.

Комбінатами й судами

Комбінатами й судами

Якщо на початку цього тижня команди Віктора Януковича та Юлії Тимошенко розгорнули боротьбу за державний поліграфічний комбінат «Україна», то вчора заряд виборчої напруженості перенісся в Київський апеляційний адміністративний суд. Народні депутати від Партії регіонів Юрій Мірошниченко та Валерій Бондик проникли в кабінет голови суду, намагаючись відстояти позицію свого лідера.

Нова орієнтація Луценка?

Сергій Тігіпко, який у першому турі президентських виборів здобув третій показник, планує сформувати свою групу вже в цій Верховній Раді. «Думаю, що через певний час я оголошу такий вільний набір до групи депутатів, які захочуть підтримати партію «Сильна Україна» навіть у нинішньому складі парламенту… Буду відвертим, вони мені сьогодні потрібні, тому що я хочу впливати на процеси в країні. Для цього мені потрібна принаймні якась депутатська група», — сказав Тігіпко в ефірі каналу ТВi.

Усі вільні! На тиждень

Парламент пішов на канікули, вчора Голова Верховної Ради Володимир Литвин оголосив про завершення сесії. Нова, VI, сесія почнеться 2 лютого. Але лише формально, бо перший тиждень депутати працюватимуть у комітетах і фракціях, а на пленарне засідання зберуться вже після другого туру президентських виборів.

На дні

На дні

В історії досліджень найглибшої западини нашої планети — Маріанського жолоба — найдивніше те, що на його дні лише одного разу побували люди. Це трапилося рівно 50 років тому, коли технічні можливості людства і близько не рівнялися до нинішніх. Не зважаючи на науковий прогрес, людина більше не наважувалася побувати на «дні планети» (за останніми дослідженнями, найглибша точка Маріанського жолоба — 10 971 метр).

23 січня 1960 року найглибше дно відкрилося двом відчайдухам — швейцарському дослідникові Жаку Пікару та лейтенантові Військово–морських сил США Дону Уолшу. «Не зважаючи на те, що на металеву поверхню батискафа тиснуло 200 тисяч тонн, «Трієст» невимушено тримав рівновагу, — згадував момент «посадки» Пікар. — Тим самим претензійно звертаючись — в ім’я науки та людства — до найбільшої глибини всіх наших океанів».

Очікувана єдність

Після того як Віктор Ющенко заявив про намір продовжити політичну діяльність після президентських виборів, постало питання, в якій іпостасі він продовжить свій політичний шлях. Зрозуміло, що на чолі «Нашої Укараїни». Попри це, Ющенко вже почав потроху переглядати можливу команду. Позавчора по обіді він провів зустріч із головами облдержадміністрацій — В. Ю. закликав соратників не посипати голову попелом і єднатися. Пропозиція глави держави — зустрітися після другого туру «для відповіді на те, якою може бути українська політика завтрашнього дня».

Шкіра невибраного ведмедя

Шкіра невибраного ведмедя

Основні зусилля Віктора Януковича та Юлії Тимошенко зараз спрямовані на те, аби в другому турі заручитися підтримкою виборців, які в першому раунді віддали голоси за інших кандидатів. Насамперед ідеться про Сергія Тігіпка. Ті 13% голосів, які набрав голова партії «Сильна Україна», — це перевага, яка вже сама по собі дозволяє покрити відрив Тимошенко від Януковича за підсумками «півфіналу». Але ясно, що геть усі ці голоси в будь–якому разі не відійдуть якомусь одному «фіналістові». Електоральні настрої суспільства — значно складніша річ, над цим нині й міркують соціологи.

Горе переможеним

Горе переможеним

Що можна чекати від Верховної Ради на першому засіданні після виборів? Звичайно, поствиборчих «розборок», дискусій — хто кращий і хто займався фальсифікаціями. Вчора у парламенті про це говорили, але без скандалів і хрипу. Незважаючи на те, що деякі кандидати не вдоволені підсумками першого туру, кандидатський клопіт не перенісся у стіни Верховної Ради. Та й чого обурюватися? Вибори пройшли вільно й демократично.