«Справжніх буйних» дуже мало...

Подейкують: із початком виборчої гонки з'явився ще один анекдот про одного з її учасників. Буцімто Центрвиборчком заборонив найпрогресивнішій соціалістці вживати термін «Америка». І що ж? На мітингах вона відтепер, зціпивши зуби, стійко мовчить і тільки тицяє дулі в бік отієї заокеанської напасті.

«Наша провина в тому, що торік ми не зажадали розпуску парламенту...»

Поки в політичних «верхах» триває дискусія щодо того, наскільки конституційною й чинною є «відставка» Кабінету Міністрів (судячи з розповсюдженого вчора висновку Міністерства юстиції, таки не конституційною й не чинною), політики продовжують обговорювати «гарячу тему». Вже, здається, і про газ забули — аби про Єханурова поговорить...

«Синій» накат

Веселенький, схоже, нас чекає парламент. І хто в цьому винен, як співається у відомій пісні, «думайте самі, вирішуйте самі». А наразі — голі цифри, презентовані вчора фондом «Демократичні ініціативи» та фірмою «Юкрейніан соціолоджі сервіс», які з 17-го по 29 грудня 2005 року спільно проводили опитування (участь у ньому взяли 2009 респондентів, статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%).

Король ВР виявився голим

Король ВР виявився голим

Наступного тижня Верховна Рада продовжить «війну через вулицю Грушевського» з урядом. Для цього нардепи навіть продовжили восьму сесію, яка мала завершитися вчора. «Я думаю, що нам потрібно наступного тижня працювати в пленарному режимі, прийняти вичерпні рішення. Якщо буде потрібно, підправити уряд, а деяких окремих членів Кабінету Міністрів, які ведуть розгнуздану кампанію, дають оцінки всім і вся, — поставити на місце. Я переконаний, що це буде зроблено», — заявив учора на сесії спікер Володимир Литвин.

Казахстан: демократія в «Орді»

Казахстан:  демократія в «Орді»

Майже сорокаградусний мороз зустрічав в Астані гостей, які приїхали на церемонію інавгурації переобраного на початку грудня на чергові сім років президента Нурсултана Назарбаєва. Але, як переконували самі казахи, в їхніх «серцях у цей день було дуже тепло». Усі дванадцять загальнонаціональних телеканалів транслювали церемонію приведення Назарбаєва до присяги, яка відбувалася найпомпезніше за всю 14-річну історію незалежного Казахстану.

Віктор без Віктора

Віктор без Віктора

Коли 22 вересня минулого року переможець президентських виборів-2004 уклав меморандум із переможеним, у більшості «помаранчевих революціонерів» це викликало шок. І як потім не намагалися прихильники Віктора Ющенка переконати себе в тому, що такий крок був необхідним, що Президент повинен бути Президентом не лише для своїх «помаранчевих» виборців, а для всіх — у тому числі й Віктора Януковича, що для блага країни необхідний повноважний Кабмін, а без «януковицьких» голосів парламент іще не відомо, чи й затвердив би Юрія Єханурова на посаді Прем'єра, гіркий присмак залишався.

Нам своє робить. І приватизувать

Позавчорашнє голосування у Верховній Раді показало, що гарантом стабільності в державі є Президент, а інструментом забезпечення стабільності — уряд. Такою заявою розпочав учора засідання Кабміну Юрій Єхануров. «За цих умов ми працюватимемо з подвоєною відповідальністю. Ми маємо чітке і непросте завдання — забезпечити керованість країною. І запевняю всіх — і союзників, і опонентів, — що це завдання буде виконано», — наголосив Прем'єр.

«В. о.» вам!

«В. о.» вам!

«Кабінет Міністрів України, (...) відставку якого прийнято Верховною Радою України, продовжує виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабінету Міністрів України». Це — уривок зі статті 115 Конституції, уже відредагованої політреформою. Ключове слово — «повноваження». Якби було записано — «обов'язки», Юрію Єханурову та його підлеглим, нібито відставленим у вівторок, належало б називатися «в. о. Прем'єра», «в. о. міністра» тощо. А так — увесь уряд залишається з тавром недовіри, яке на нього наклали в передвиборчому шалі депутати, але цілком повноважним і здоровим.

Їх буде 43?

Різдвяні вихідні були зовсім несвятковими для Центральної виборчої комісії. Відомство на площі Лесі Українки в ці дні реєструвало й дореєстровувало учасників парламентських виборів. У підсумку, на сьогодні ймовірний бюлетень для голосування включає вже 43 партії та блоки.
П'ятого січня до виборчого потяга вскочили партії «Третя сила» (на чолі з Михайлом Поплавським), Партія патріотичних сил України Олександра Зінченка, «Українська національна асамблея», а також Партія екологічного порятунку «ЕКО+25%». Крім того, ЦВК зареєструвала списки блоку «Патріоти України» та Блоку Юрія Кармазіна.