Доки півень не чхне

Минулого тижня вірус пташиного грипу вчені виявили на території ще кількох європейських країн. Для нас це доволі тривожний сигнал, оскільки через Україну пролягають «транзитні» пташині шляхи, якими пернаті вже через кілька тижнів повертатимуться з місць зимівлі додому. Частина з них летітимуть з теплих країн до нас. Решта покине українське прибережжя Азовського моря для того, аби дістатися північних районів сусідньої федерації. Але й ті, й інші традиційно влаштовуватимуть собі привал на водоймищах та полях, що траплятимуться по дорозі. І оскільки штам небезпечної хвороби продовжує косити дике птаство, додаткові методи перестороги українським регіонам не зашкодять.

«Українка» готує по-новому

«Українка» готує по-новому

Науковий співробітник Харківського національного аерокосмічного університету Олексій Сабакар зацікавився проблемою довголіття ще тридцять років тому. Тоді у журналі «Здоров'я» він прочитав серію публікацій, автори яких наполегливо радили читачам наповнити свій денний раціон їжею, багатою вітамінами. Які саме корисні речовини містять знайомі усім гарбузи, картопля чи, наприклад, редька, авіаконструктор на той час уже знав. А ось спосіб їхнього приготування без втрати природного багатства залишався таємницею. «Посуд, що існує, не дозволив мені провести точні розрахунки, — розповідає винахідник. — Скажімо, після тушкування капуста втрачає весь вміст вітаміну С, а його людині потрібно щонайменше 100 міліграмів на добу».

Сонце сяє для того, щоб вижити

Сонце сяє для того, щоб вижити

Одинадцять книг російського психолога Сергія Лазарєва під назвою «Діагностика карми» сьогодні можна знайти на будь-якому книжковому ринку України. Ще є відеокасети з його виступами і доступний персональний сайт в інтернеті. Але, незважаючи на широкий вибір інформаційної продукції, приїзд ученого до Харкова викликав справжній ажіотаж серед його давніх прихильників. Квитки до просторого кінопалацу «Україна» розкупили швидко, включаючи і досить дорогі — по 70 гривень за вхід. Ще більше приголомшив вік та соціальний статус шанувальників пітерського гостя. На зустріч із ним прийшли в основному небідні студентського та середнього віку люди з яскраво вираженим інтелектом у погляді й підкресленою інтелігентністю в манерах поведінки. Бажання приєднатися до елітного гурту, посилене природною цікавістю до езотеричних таємниць, автоматично змусили повернути у бік каси. І, як з'ясувалося, недаремно.

Тимко обіцяє весну. Правда, через шість тижнів

Тимко обіцяє весну. Правда, через шість тижнів

Головний синоптик країни, харківський бабак Тимко, у перший день лютого побачив власну тінь. Це означає, що весна цього року трохи запізниться і нам, попри всі сподівання на тепло, доведеться пережити ще один холод. Прогнози традиційної синоптичної служби тут ні до чого. Офіційний хранитель Тимка, кандидат біологічних наук, доцент Національного університету імені Каразіна Віктор Токарський говорить, що його телевізор кілька днів тому вийшов із ладу, тому супутникову інформацію про погоду найближчих днів він не чув. Усе переказане адресує винятково своєму підопічному. На це є серйозна причина. У бабачому містечку університетської біостанції вже добрий тиждень триває незвичне пожвавлення. Бабаки дружно розплющують очі і переможно свистять. Тимко ж як спав, так і спить, авторитетно демонструючи всім цікавим свою кошлату спину.

Ефір — незалежне джерело багатства, або Помилка Ейнштейна

Ефір — незалежне джерело багатства, або Помилка Ейнштейна

Було б дивно, якби людина розумна на одному з етапів свого розвитку, пробуривши газову свердловину, не замислилася над тим, що їй робити далі. І це зрозуміло — на світі все колись минає. Запаси природних ресурсів теж не виняток. Ще більшою помилкою було б вважати цей згубний для планети спосіб енергозабезпечення таким, що не має альтернативи. Вона є. Причому у вигляді готових розрахунків і навіть уже створених зразків унікальних установок.

«Золота рибка» пливе у політику

«Золота рибка» пливе у політику

Після того як у столиці нарешті збудували басейн, подібний до харківської «Акварени», колишні земляки чотириразової олімпійської чемпіонки Яни Клочкової остаточно втратили надію бачити її у місті часто. І даремно. Як стало днями відомо, «Золота рибка» України не тільки регулярно відвідуватиме рідний край, а й братиме активну участь у його громадському житті.

Зона великого холоду

Зона великого холоду

Молодші школярі вже знову на канікулах, двері тролейбусів відкривають за допомогою смолоскипів, у квартирах поки що жити можна. Саме такими проблемами увесь цей тиждень опікується Харків, який один із перших потрапив до зони великих холодів. Прогноз на майбутнє невтішний. Спочатку два дні в місті господарюватимуть завірюха та сильний вітер при температурі — 15—20. А потім їх замінить ще сильніший мороз, що найбільше розлютується наступної середи.

Космос — живий! По-своєму...

Космос — живий! По-своєму...

Космос швидше живий, ніж мертвий. Але для того щоб переконатися в цьому остаточно, людство мусить відповісти спочатку на доволі складне запитання: «А що насправді слід вважати живим?» Теперішні уявлення про матерію, що нас оточує, викликають в астрофізиків усе більший сумнів. Результати досліджень космічного простору протягом року, який минув, — лише ще один цьому доказ.

Штам можна приборкати?

Вчені харківського НДІ експериментальної і клінічної ветеринарії готові зробити серйозний виклик грізному штаму вірусу Н5№1, який нині лютує у Криму і Туреччині. Вони вже привезли з півострова зразки збудника небезпечної хвороби і приступили до його знешкодження, селекції і клонування з тим, аби вже найближчим часом створити на основі цього матеріалу актуальну нині вакцину.

Претензії до ялинки

Різдвяне свято, організоване головою Харківської обласної держадміністрації Арсеном Аваковим у міському парку імені Горького, викликало шквал негативних емоцій у місцевих представників Партії регіонів та КПУ. Причому невдоволення опозиціонерів було настільки сильним, що вони ініціювали розгляд святкової проблеми в сесійній залі облради.