Відрядження Одинокого,

Виявляється, світ дуже мало змінився. Модний столичний режисер Юрій Одинокий змусив сановите начальство гоголівського «Ревізора» битися на японських шаблях і по-самурайському трощити лобом цеглу. Проте легка заміна декорацій відбулася без претензії на суттєвий перегляд традицій повітового містечка. Суддя й надалі тут бере хабарі цуценятами, не виглядаючи при цьому ретроградом. Пацієнти повітової лікарні з якогось дива й досі частіше вмирають, ніж видужують. Симпатичні голівки гімназисток усе ще переповнені казна-чим. А городничий і тепер не знає, як пояснити ревізору факт зникнення грошей, виділених на будівництво церкви, оскільки жодна із сучасних технологій не дозволяє йому створити храм із нічого. Зрештою, він пропонує сановитому панству (кругленьку суму розділили у тісному колі) в один голос списати все на пожежу, чим і накликав на свою та їхні голови справжнісінького чорта. Тобто з подачі Юрія Одинокого, Хлестаков на сцені Театру імені Шевченка несподівано, але цілком природно з'явився в образі лукавого дідька.

Запізнілий діагноз

Майже чотири години хірурги обласної клінічної лікарні боролися за життя маленького Данила, проте їхні зусилля виявилися марними. Вже через кілька годин після складної операції він помер, так і не прийшовши до тями. Фахівці говорять, що все могло б бути інакше, якби педіатри Ізюмської районної лікарні вчасно поставили йому правильний діагноз.

За кермом без «смокінга»

Водії харківського міського транспорту, які не уявляють свого життя без цигарки, тепер змушені виховувати в собі неабияку силу волі. Не так давно чиновники мерії спеціальним розпорядженням заборонили їм палити на робочому місці. Більше того, затяті фанати пагубної звички, відповідно до того ж циркуляру, не мають права влаштовувати собі короткий перекур посеред маршруту. Тобто за будь-яку ціну мусять триматися до кінцевої зупинки, де для них відведено спеціальні місця.

«Укренергомаш»: бути чи не бути?

«Укренергомаш»: бути чи не бути?

Складається враження, що у харківського державного підприємства «Електроважмаш» сьогодні два директори: призначений на цю посаду у жовтні минулого року Віталій Чередник і звільнений місяцем раніше Олег Калашников. Обидва вважають себе легітимними керівниками і при цьому жоден із них не почуває себе на сто відсотків впевнено. До того ж, завдяки медійній та судовій активності одного з них за «Електроважмашем» стійко закріпився імідж проблемного підприємства. Для солідної фірми, яка наполегливо прагне знайти власну нішу на міжнародному ринку важких енергомашин, подібна нестабільність погрожує втратою потенційних замовників. Словом, типова історія вітчизняного гіганта, який раптом посмів піднятися з колін, залишаючись у списку стратегічних підприємств держави. Тобто фактично випередив заплановану для нього руйнацію з подальшим викупом за безцінь.

Гламурна дама біля кофейні

Гламурна дама біля кофейні

День сміху у Харкові не минув без знакової події. Біля кав'ярні «Ріо» по вулиці Петровського було відкрито пам'ятник героїні популярного роману Ільфа та Петрова «Дванадцять стільців» Елочці-Людожерці. Вишукана дама у гламурній позі завмерла біля розкішного стiльця, який сама так необачно проміняла на маленьке ситечко для заварювання чаю. На манірну жіночку скульптор Катиб Мамедов не пошкодував 300 кілограмів бронзи.

Два кольори мої, два кольори

Досить цікава виборча колізія склалася у Харкові. Ще до того як тервиборчком почав рахувати голоси, віддані за мера та депутатів міськради, кандидат від Партії регіонів Михайло Добкін святкував перемогу. Більше того, чинний міський голова, «нашоукраїнець» Володимир Шумілкін з виправкою справжнього полковника одразу визнав свою поразку і навіть привітав суперника з перемогою. Стрімка ротація кадрів відбулася завдяки результатам опитування, проведеного з ініціативи Партії регіонів однією з іноземних фірм. Цей екзит-пол пророкує основним кандидатам, відповідно, 45 та 28% голосів.

Краще дві печатки, ніж жодного бюлетеня

Понад 64 відсотки виборців Харківщини знайшли в собі мужність вистояти довжелезні черги, які iз самісінького ранку почали шикуватися на виборчих дільницях. Результат певною мірою прогнозований: за попередніми даними, в області лідирує Партія регіонів. Їй віддали перевагу трохи більше 44 відсотків виборців. Однак це далеко не той приголомшливий показник, яким тішили себе напередодні 26 березня синьо-блакитні, і набагато скромніша цифра у порівнянні з минулими президентськими виборами. Здивував цього разу й Харків. Одразу три адміністративнi райони обласного центру, знову ж таки за попередніми даними, віддали перевагу «Народному союзу «Наша Україна», за який проголосувало майже 48 відсотків городян.

«Шпаргалка» від академіків

«Шпаргалка» від академіків

Дорожня карта розвитку української науки, схоже, матиме харківський вектор. Під час свого візиту в Харків глава держави, ознайомившись із регіональним планом конкретних дій, назвав його унікальним документом, який гідний того, аби скласти основу загальнонаціональної концепції порятунку занедбаної колишньою владою галузі. Словом, якщо ідеї харків'ян управлінцями найвищого рангу були й справді почуті, то вже через два-три дні в Україні запрацює робоча група, яка, підсумувавши сказане на першій нараді, підготує другу. Тоді вчені разом iз президентом зберуться знову і приймуть державний документ, що визначить пріоритети, мобілізує бюджетні і бізнесові кошти, згуртує науковців, освітян, чиновників та виробничників на реалізацію спільно визначених проектів.

Самовар — самоварище

Самовар — самоварище

Пасажири харківського залізничного вокзалу тепер чаюватимуть біля самовара, який має всі шанси ввійти до «Книги рекордів України». Гіганта висотою 1,8 метра, об'ємом 360 літрів і вагою 308 кілограмів помістили у величезну «шкатулку». Увесь цей комплекс, що зовні подібний до рідкісного подарункового екземпляра, на ділі виконуватиме роль унікальної чайної. Тут можна тепер не лише зігріти душу запашним напоєм, а й замовити у господинь невеликої кухні порцію смачнющих млинців.

Не роз'їхалися в тунелі

НП сталася в обідній час між станціями «Спортивна» та «Завод імені Малишева». Електровоз переповненої електрички на цьому прогоні врізався у хвіст порожнього поїзда, який рухався в депо. У результаті зіткнення всі пасажири «посипалися» на підлогу, набивши собі чимало гуль та синців. Особливо дісталося тим, хто їхав у першому вагоні.