Доласувалися...

На Чернігівщині цього літа нарешті створено цікавий правовий прецедент. Адже не секрет, що для того, щоб вашій дитинi поставили по закінченню школи гарну оцінку (знання не в рахунок), треба не забувати носити пакети вчителям або навіть до райвідділу освіти. Саботаж «пакетної корупції» на кшталт: «Моя дитина розумна, вчилася лише на відмінно, тож й іспити складе самотужки», нічого не дасть, а в більшості випадків лише зашкодить атестату. Але слід сподіватися, що все це минає. Принаймні у райцентрі Носівка, де й стався прецедент.

Дишло закону

Приватизація на селі набуває таких форм, що й рішення Верховного Суду України не є указом для деяких сільських громад. Мешканці кількох будинків на вулиці Комсомольській у селі Красилівка Козелецького району на Чернігівщині доведені розпорядником житла, яке належить колишньому колгоспу, до відчаю. Керівник господарства забороняє їм приватизувати роками обжиті садиби.

Хутір Пальчики знатимуть у світі

Хутір Пальчики знатимуть у світі

Експонат Чернігівського історичного музею ім. В. Тарновського — вулик, створений 190 років тому батьком наукового бджолярства Петром Прокоповичем, буде виставлений на Всесвітній виставці «ЕКСПО-2005» у японському місті Аїчі. Можливо, що його буде представляти сам Президент України Віктор Ющенко, почесний голова асоціації бджолярів України, котрий планує незабаром відвідати Країну Східного Сонця. Пасіка Президента розташована під Батурином на Чернігівщині, поблизу місця, де колись була пасіка Прокоповича. Тож главі держави є що розповісти японцям про славетного співвітчизника і значення його винаходу.

«Якби я знав, що так буде, — ні за які гроші б не поїхав»

«Якби я знав, що так буде, — ні за які гроші б не поїхав»

Олександр Сахно, на своє нещастя, став першим українським вояком, пораненим в Іраку. Тепер звідти повертається вже третя зміна української бригади... Були й інші жертви. Але в цього молодого хлопця найдовший досвід життя «після того, як». Про це життя-буття ми й вирішили його розпитати. Правда, нагода зустрітися випала не відразу. Хлопцю було зле, він лежав у лікарні. Довелося чекати, поки медики черговий раз упораються з його іракськими наслідками.

Ніжинські хижаки

Ніжинські хижаки

«Мене збили з велосипеда, перетягли на інший бік вулиці і почали бити по голові кийками. Я втратив свідомість. З мене зняли куртку, забрали годинник і велосипед», — так описує 22-річний ніжинець Олександр Марченко свою зустріч із грабіжниками, котрі підстерегли його ввечері на темній вулиці неподалік від місцевого ринку.
Справжню хижацьку зграю, що заробляла собі на «красиве життя» розбійними нападами на запізнілих перехожих у темних провулках, викрили й затримали ніжинські оперативники. Від звичайних вуличних грабіжників ця зграя відрізнялася тим, що майно у своїх жертв негідники відбирали, попередньо відлупцювавши нещасних саморобними битками.

«Ви тут більше не живете»

«Ви тут більше не живете»

Реприватизація, про яку так багато говорили останнім часом, у Чернігові, нарешті, повертається обличчям до простої людини. П'ятдесяти восьми родинам чернігівців Верховний Суд повернув квартири, які незаконно приватизувало приватне підприємство, а потім ще й хотіло викинути людей на вулицю. Також вперше в історії українського судочинства у рішенні суду записано, що право не обмежується лише законодавством. Справедливість зараз — одна з основних засад права. Вона і є вирішальною.

Як Майдан ведмежат рятував

Відвідувачі Менського звіринця вже можуть помилуватися двома ведмежатами, долею яких переймалися «помаранчевий» Майдан і вся Україна. Але треба поспішати: ведмежа Шон, як і його сестричка, готується стати циркачем.

«Вусатий нянь»

«Вусатий нянь»

Узагалі-то він безвусий. Але казати про себе «вусатий нянь» може все одно, тому що справа тут не в наявності вусів, а в суті. І в робочий, і навіть у вільний від роботи час 20-річний Сергій Сердюк «нянькається» з дітьми чернігівського притулку «Надія». Тому що прикладом йому слугує власна історія... Їй-богу, не історія, а просто втілення сценарію відомого радянського фільму «Вусатий нянь» у життя. Колись у цей самий дитячий притулок він потрапив випадково і не з власної волі. Потім навіть і до армії два роки тому забирали саме звідси. Проводи були — теж як у кіно: усім притулком, діти й вихователі зі сльозами на очах. І вони ж писали йому листи до військової частини.

З колорадського ранчо до українського палацу

З колорадського ранчо до українського палацу

Пані Єлизавета — донька графині Ганни Миколаївни Ламсдорф-Галаган, батько якої в 1920 році емігрував з охопленої громадянською війною Росії на Захід. Ламсдорф-Галагани — досить відомий в Росії та Україні дворянський рід. До революції 1917 року він володів декількома маєтками, зокрема, їм належав відомий палац у Сокиринцях на Чернігівщині, що зберігся до нашого часу.

Раз пішли на діло...

Жертвами класичного розбою на великiй дорозі стали днями двоє експедиторів Ніжинського м'ясокомбінату. Близько 9-ї години ранку на автодорозі між селами Волинка та Полісся Сосницького району дорогу їхньому ЗІЛу перетнув завал з колод. Коли машина зупинилася, з кущів на узбiччi вискочили троє в масках, які, погрожуючи пістолетами та обрізом, витягли експедиторів з машини та зв'язали їх скотчем.