Він живе в чаруючій музиці й у серцях i спогадах багатьох, тому говорити у минулому часі про Мирослава Скорика якось неправильно. Хоча дійсність невблаганна: 1 червня один із найталановитіших і найвідоміших українських композиторів пішов у засвіти. Бо й ангели хочуть чути Божественну музику...
«Усе забрала в нас Москва — і Батьківщину, і права. Живем, як бідні родичі, від хат зберігши лиш ключі», — таке маніфестування є чільним у новій антології сатири і гумору української діаспори.
На околицях села Подільське на Черкащині височать скіфські кургани та козацькі могили. Його рівнинна місцевість красується від райцентру Золотоноша менш ніж за десять кілометрів. Благодатна земля, мов писанка, село…
Ви чули про унікальні гірські ландшафти посеред українського степу «Станіславські кручі»? Це у Білозерському районі на Херсонщині, поблизу Станіслава. Звичайно, не Говерла.
Олександр Пірієв — віолончеліст, закінчив Національну музичну академію України імені Чайковського, магістр музичного мистецтва. Два роки тому очолив головну музичну редакцію Радіо «Культура».
Знаковою подією для культурного життя Києва був останній приїзд до України 29 вересня 2018-го Кшиштофа Пендерецького, який за диригентським пультом представив свій монументальний твір Credo (1997-1998) за участі польських солістів і українських хорів та оркестру.
Українське кіно не фінансується державою з нового року. Ще на Львівському книжковому форумі у кінці вересня 2019-го, тепер уже ексміністр культури Володимир Бородянський переконував видавців, що треба вибороти право отримувати з держбюджету гроші на закупівлю книжок для бібліотек.
«Народ, який має кращі школи, — це перший народ; коли він не перший сьогодні, буде першим завтра», — ці слова належать освітянину Тимофію Лубенцю, чиє 165-ліття згадуємо цьогоріч.
Сучасна столична Предславинська гімназія №56 бере початок від 11 листопада 1880 року, коли було створено навчальний заклад, що згодом отримав права «Правительственного училища», яким керував на той час уже відомий педагог Тимофій Лубенець.