Вагiтнi, кроком руш!

Цiєї суботи в херсонському Покровському сквері пройдуть акція «Арт–терапія для вагітних» та унікальний парад вагітних жінок «Пузики–карапузики». «Разом iз клубом «Жіноча ініціатива» ми вирішили провести захід, щоб підтримати майбутнiх мам.

Самозакохані красені

Самозакохані красені

Упродовж року тисячі туристів з усіх куточків держави чекали, допоки одне з семи чудес України — Долина нарцисів поблизу міста Хуст — нарешті розквiтне. Через спеку це сталося на чотири дні раніше, ніж зазвичай.

Грозовий перевал

Грозовий перевал

Весна прощатиметься з нами помірними дощами, мінливою хмарнiстю та непередбачуваними грозами. Робочий тиждень розпочався для багатьох українців із парасольок. Утім температурний фон залишиться майже незмінним. «Грози та невеликі опади пройдуть у переважній частині областей. Оминуть вони тільки східні регіони. До того ж грозові дощі йтимуть доволі нерівномірно: визначити, з якої області вони почнуться і де закінчаться — важко, — розповіла «УМ» начальник відділу метеорологічних прогнозів «Укргідрометцентру» Людмила Савченко. — Водночас зберігатиметься літня приємна погода: температурний режим становитиме у більшості регiонiв 21–26 градусів, на заході стовпчики термометрів покажуть 15–20 градусів. Нічна температура становитиме близько 13–14 градусів. Такий погодний фон зберігатиметься 15–16 травня».

Як медом помазано

Наростає напруга навколо проведення ХХХХІІІ Міжнародного бджільницького конгресу «Апімондія», що стартує в Україні наприкінці вересня. Не встигли легітимні громадські організації, які вибороли офіційне право на проведення міжнародного конгресу, підписати Меморандум про співпрацю та створити оргкомітет фестивалю, як псевдооргкомітет під керівництвом Тетяни Васильківської та її родини провів черговий несанкціонований з’їзд, на якому навів власні порядки.

На Печерському фронті без змін

На Печерському фронті без змін

Побиті вікна, понівечені меблі, залишки зварювальної техніки, металеві пластини, ванна і газова плита на подвір’ї — так виглядає нині домівка вчительки української мови та літератури Київського військового ліцею імені Івана Богуна Ніни Москаленко. Терор і нелюдські знущання над Ніною Іванівною, її мамою та неповнолітнім сином тривають більше року.

Причиною всього — земельна ділянка на Печерських пагорбах, на яких стоять нині вже залишки колись ошатної вчительської хати. «Коли мені казали «з вами буде таке, що ви собі і не уявляєте», я й подумати не могла, що дійде до звірства», — зі сльозами на очах пригадує Ніна Москаленко. «Я пережила війну, голод, але знущання цієї влади, мабуть, не витримаю», — приреченим голосом додає мама пані Ніни, 81–річна Ганна Михайлівна. Як людей викидають на вулицю з власного помешкання, а міліція і суди працюють на боці рейдерів, «УМ» побачила на власні очі.

Риба в депресії

Риба в депресії

Це не золото, не газ, не нафта і навіть не вугілля — це всього–на–всього гравій і пісок. Здавалося б, такі розповсюджені й невичерпні корисні копалини. Біда в тому, що саме без них уже за якийсь десяток років не виживе жодна річка, а українці не матимуть своєї риби. Екологи застерігають: це як «ефект метелика» — сьогодні вимили з русла гравій і пісок, а вже завт­ра проблема докотиться до Чорного моря.

Вогнем і смс–ками

Автомобіль активіста громадської органiзацiї «Дорожнiй контроль» Андрія Ахматова згорів уранці 23 квітня. Власник вбачає в цьому пiдступи Державтоінспекції. Як розповів «УМ» Андрій, напередодні ввечері він, як і зазвичай, припаркував автомобіль на стоянці, а о 6–й ранку наступного дня йому зателефонував охоронець стоянки i повідомив, що хтось пiдпалив автівку. Висновки пожежників: «Мало місце занесення вогнища загоряння».

Бджоли — окремо, трутнi — окремо

Бджоли — окремо, трутнi — окремо

Розкольницька хвиля продовжує впливати на процес підготовки до проведення ХХХХІІІ Міжнародного бджільницького конгресу «Апімондія». Днями «УМ» писала про спроби нелегітимного оргкомітету фестивалю приховати правду від журналістів і вітчизняних бджолярів. Тепер легітимні громадські організації, які вибороли право на проведення міжнародного конгресу, на чолі з головою оргкомітету Віктором Ющенком вирішили взяти справу до своїх рук і розпочати кардинальнi дії, адже до початку заходу часу залишилось обмаль — вiн стартує наприкінці вересня.

На одній нозі від смерті

На Рівненщині кондиціонер врятував літню жінку, яка, нахилившись зачинити кватирку, не втрималася і випала з вікна. Пересічні громадяни, які о 9–й ранку поспішали на роботу через проспект Миру, помітили стареньку, яка, зачепившись ногою за кріплення кондиціонера і звисаючи з вікна між четвертим і п’ятим поверхами, благала про допомогу. «Йду на роботу, раптом чую, хтось кличе на допомогу. Дивлюся — а то пані Марія застрягла на кондиціонері», — розповів пан Анатолiй, сусід бабусі.

Мед з кулаками

Мед з кулаками

За світовим значенням і визнанням громадськості цей міжнародний конгрес конкурує з пісенним конкурсом «Євробачення» та футбольним чемпіонатом «Євро–2012». А за масштабами підготовки і спричиненим учора резонансом його сміливо можна прирівняти і до подій значно більших масштабів. «Апімондія–2013» — ХХХХІІІ Міжнародний бджільницький конгрес «Апімондії», на який протягом вересня–жовтня 2013 року до Києва з’їдуться близько 12 тисяч гостей iз понад ста країн. Конгрес обіцяє стати найбільшим міжнародним галузевим заходом в історії України.