«Шумахер» на рейках
77 людей загинули, 140 отримали поранення внаслідок залізничної катастрофи, що сталася позавчора о 20.40 в Іспанії, неподалік від столиці Галісії — міста Сантьяго де Кампостела. 218 пасажирів, машиніст i троє його помічників не доїхали до кінцевого пункту призначення — міста Ферроля — всього чотири кілометри. А трагедія сталася, швидше за все, саме тому, що машиніст поспішав. Цю залізничну катастрофу називають найбільшою в Іспанії за останні 40 років. Уперше така масштабна аварія сталася на високошвидкісних залізничних трасах.
«Лейбл» для Шевченка
Міністерство культури оголосило конкурс на найкращий логотип до 200–річчя Тараса Шевченка. Логотип, який переможе, буде розміщено на всіх брошурах, буклетах, рекламній продукції, що використовуватиметься до Шевченкового ювілею. Винагородою для учасників конкурсу стануть три премії: за перше місце — 30 тисяч гривень, 20 тисяч за друге і 15 тисяч — за третє. Наразі, як повідомила «УМ» координатор конкурсу в Мінкультури Наталя Кіреєва, жодного проекту не надійшло, проте вона вірить, що ближче до завершення конкурсу, тобто до 22 травня, буде достатньо робіт для обрання найкращого логотипу. Відомо, що виставка конкурсних робіт проходитиме з 22 по 31 травня у Національному музеї Шевченка, а переможця буде визначено в останній день травня. До речі, за умовами конкурсу переможець, отримавши винагороду, відмовляється від своїх авторських прав.
Що то за «ангел над народом в’ється»?
Пенсіонерка Зоя Цикунова зуміла зробити таке, що дружина Президента Людмила Янукович уперше за останній майже рік постала перед телекамерами і навіть дала короткий брифінг у Донецьку, в кулуарах обласної бібліотеки. Саме там минулої п’ятниці проходила презентація збірки віршів Зої Цикунової «Ріка життя». Один авторка присвятила жінці, під патронатом якої і побачила світ ця брошурка. А замовником збірки виступила обласна громадська організація «Культурно–просвітницьке товариство білорусів «Неман».
«Прапороносці»
Дружби народів надійний біфштекс
Недарма міністр закордонних справ Леонід Кожара є користувачем «Фейсбуку», де вже два дні поспіль мережева громада голосно обурюється кровожерливим жартом відомого російського шоумена Івана Урганта: під час кулінарної програми «Смак» той пожартував, що «порубав зелень, як червоний комісар жителів українського села». Ще один учасник «смачного» шоу, актор, кінодраматург Олександр Адабаш’ян жваво підіграв ведучому, мовляв, ось так ефектно він «струшує рештки жителів iз ножа». Тож учора МЗС України нарешті відреагувало на висловлювання веселих кухарів, заявивши, що вони «різко дисонують iз високим рівнем стратегічного партнерства між Україною та Російською Федерацією та атмосферою дружби і взаєморозуміння між нашими народами».
Не втонула Україна
Микола Азаров у супроводі журналістів учора поїхав на Київську ГЕС проінспектувати, як спадають повеневі води. Прем’єр залишився задоволений ситуацією, адже не справдилися страхи, які викликало споглядання тієї колосальної маси снігу, що випав у березні. «Ми розуміли, що ситуація може виникнути аномальна й тому сконцентрували всі сили й засоби на загрозливих ділянках. Зараз можна з усією відповідальністю сказати, що все, що могло бути гірше, — вже позаду», — констатував Микола Янович. Але тут же додав, що пік паводку, «пов’язаний iз проходженням вод iз північних територій», ще очікується. За прогнозами, 24–25 квітня.
«Депортовані» каштани
Позавчора працівники «Київзеленбуду» посадили перші 70 деревець iз майже трьох сотень запланованих. Але для того, щоб висадити новi рожевi каштани, перед цим довелося провести, як це називають у «Київзеленбудi», капiтальний ремонт зелених насаджень. Тобто 36 старих, так званих аварiйних, каштанiв довелося викорчувати, а крiм того вирiшено було «депортувати» ще 65 цiлком здорових каштанiв та лип (їх пересадили у менш престижний район Києва). Багато киян iз цим не згодні. У соціальних мережах люди обурюються, що з примхи столичної адміністрації Хрещатик позбавили дорослих каштанів і замінили їх саджанцями, головне — очевидно, що критичної потреби у цьому не було. Чому «капітальний ремонт зелених насаджень» провели не делікатно, точечно і поступово, а масово, — киянам так ніхто і не пояснив.
Вальс пана Попова
У пік снігопадів Попов шукав спонсорів, щоб привезти Віденський філармонічний оркестр до Києва. Але трохи не допрацював, тож столичним платникам податків усе одно доведеться потрусити гаманцем. Є такий корисний сайт — «Вісник державних закупівель», завдяки якому днями громадськість довідалася, що комунальне підприємство КМДА «Агентство з обслуговування театральної і концертної діяльності» витратить ще 714 тисяч гривень на оренду Палацу «Україна», де 12 квітня відбудеться концерт, оформлення сцени, звуко– та світлоустаткування, замовлення рекламних роликів, які транслюватимуть на муніципальних майданчиках — у метрополітені та на нерейтинговому телеканалі «Київ».
Все одно Професіонал
Жан–Поль Бельмондо, легенда французького кіно, відзначив учора своє 80–ліття. Попри поважний вік актор і досі відповідає тому образу чарівливого і маскулінного правдоборця, який склався завдяки багатьом його кіноролям і насамперед — ролі зрадженого державою месника–спецагента у «Професіоналі». Це і досі чи не найвідоміша і найбільш улюблена, зокрема на наших теренах, французька кінострічка «з Бельмондо». «Я люблю цю стрічку. Такого потужного кіно нині, на жаль, не знімають», — сказав нещодавно сам актор.