Завернули. А чи задовольнять?

Неймовірно, але — факт! Апеляційний суд Києва повернув справу про заперечення Президентом України Віктором Януковичем Голодомору як геноциду українського народу на розгляд Печерського районного суду столиці, тобто на розгляд суду першої інстанції. Підставою для цього стали порушення процедурних норм, зазначено в рішенні суду. А от наскільки «безстороннім» є дане рішення української Феміди, і чи, взагалі, могло б воно бути за інших обставин, ну, скажімо, хоча б не напередодні виборів, спробувала з’ясувати «УМ».

У «швидкій» на той світ

Щойно державне керівництво заявило про перевірки перевізників та посилені заходи безпеки на залізничних переїздах, як сталася чергова трагедія за сценарієм нещодавніх подій у Марганці. На залізничному переїзді в селі Тарасівка під Києвом увечері 13 жовтня пасажирський поїзд №49 «Київ — Трускавець» протаранив карету швидкої допомоги (автомобіль УАЗ), яка, попри заборонні сигнали світлофора й опущений шлагбаум, виїхала на колії. Як запевняють в «Укрзалізниці», цей переїзд оснащено справною звуковою та світловою сигналізацією і чотирма шлагбаумами.

Без терміну давності

Сьогодні минає рівно три роки з дня масштабної аварії у Дніпропетровську, коли внаслідок вибуху у житловому будинку по вулиці Мандриківській, 127 загинули 23 людини. Однак винних і досі не покарано. Троє колишніх керівників компанії «Дніпрогаз», яких слідство назвало головними винуватцями трагедії, потрапили під амністію, а суд Жовтневого району Дніпропетровська у січні 2009 року, незважаючи на різке обурення і протести постраждалих, закрив судове провадження. Підтвердив дане рішення і Дніпропетровський обласний апеляційний суд. Певні сподівання на об’єктивний розгляд справи з’явилися лише після того, як днями Верховний Суд України, розглянувши касаційну скаргу, повернув справу на повторний розгляд.

«Могильовщина» не вітається

«Українській міліції дали автомат і практично необмежену владу, але не подбали про встановлення ефективного громадського контролю за її діяльністю, по суті, дозволивши правоохоронцям чинити те свавілля, свідками якого ми всі нині є. А тепер міліцію, наділивши її додатковими повноваженнями, хочуть остаточно перетворити на каральний орган? — висловив «УМ» своє обурення голова громадської організації «Центр захисту прав людини «Свобода» Богдан Хмельницький. — Гадаю, Багіров виступає не від імені громадськості, а від імені своїх покровителів у керівництві МВС».

Будьте здорові і не кашляйте

Будьте здорові і не кашляйте

Лабораторні дослідження, які щотижня проводять по всій території України обласнi санітарно–епідеміологічнi станції (СЕС), свідчать про певний сплеск застудних захворювань (ГРЗ). Однак медики не виявили у хворих жодного з трьох штамів грипу (В, А(H1N1) і Н3N2), що циркулюють в Україні, зокрема й цієї осені, а епідемічний поріг наразі не подолано. Про це під час учорашньої прес–конференції в Києві повідомила громадськості головний лікар Центральної СЕС Міністерства охорони здоров’я України Любов Некрасова. Водночас в українців нині спостерігається доволі високий рівень імунологічної напруженості, тобто більшість хворих перенесе грип у легкій формі, каже пані Некрасова.

Хто у вольєрі господар?

Хто у вольєрі господар?

Суботня вистава у Львівському державному цирку мало не закінчилася трагедією. Все сталося після того, як після антракту навколо арени цирку встановили захисні сітки і вивели дресированих африканських левів, номер з якими анонсувався як «родзинка» розважальної програми мандрівного цирку «Браво». Вже на виході, стверджують свідки інциденту, тварини поводилися нервово і доволі агресивно. Однак дресирувальник харків’янин Олексій Пінко все ж ризикнув почати виступ і ледь не поплатився за це життям. Під час виконання другого трюку леви накинулися на чоловіка і почали шматувати. Свідками кривавого видовища стало близько 600 глядачів, з яких більшість — діти.

А що у вас є на мене?

«Під час своєї громадської діяльності я регулярно висловлюю критику на адресу вищих посадових осіб, ділюся своїми думками з друзями, з іноземцями, спілкуюся про це в інтернеті й на вулиці. Хочу поцікавитися, чи підпадаю я під сферу інтересів Служби безпеки України як людина, яка становить загрозу національній безпеці та обороні України?» Із заявами приблизно такого змісту журналісти і відомі громадські діячі вчора прийшли до громадської приймальні СБУ в Києві, реагуючи на численні випадки «зацікавленості» представників спецслужби діяльністю громадських організацій та ЗМІ.

Один для всіх

Один для всіх

Проблему з видачею громадянам внутрішніх паспортів, яка виникла в липні цього року, досі не вирішено. Через дефіцит бланків тисячі українців не можуть отримати документ на руки і таким чином реалізувати свої права. Зокрема на Тернопільщині, як повідомляють місцеві правоохоронці, на отримання паспортів чекають майже 5 тисяч громадян. «Насамперед порушуються соціальні права українців. Громадянин без паспорта не може розраховувати на медичне обслуговування, отримати соціальну допомогу чи пенсію без посвідчення громадянина у такій ситуації також практично неможливо. Крім того, обмежується свобода пересування, адже міліція має право, наприклад, з метою встановлення особи затримувати будь–кого, хто не має при собі посвідчення особи», — зауважив «УМ» експерт Української Гельсінської спілки з прав людини В’ячеслав Якубенко.

Невдячна праця по–кримськи

Чільні позиції у переліку боржників, оприлюдненому міськдержадміністрацією Севастополя, займають комунальники і російські підприємства, що обслуговують Чорноморський флот. Так, згідно з офіційною статистикою, 13–й судноремонтний завод Міністерства оборони РФ (ФГУМОРФ 13СРЗ), про борги якого «УМ» писала раніше, із загальною заборгованістю iз заробітної платні майже 3 мільйони 250 тисяч гривень, посів друге місце. Через відсутність замовлень підприємство, де працює близько тисячі людей, наразі переживає нелегкі часи: нещодавно керівництво заводу намагалося перейти на 3–денний робочий графік. Колектив звернувся до прем’єрів України і Росії, аби вони допомогли забезпечити підприємство роботою.

Не по честі, то по закону

Лише впродовж минулого року українські Збройні сили, фактично не беручи активної участі у бойових діях, втратили 79 військовослужбовців. 17 iз них скоїли самогубство. Крім того, майже на третину зросла кількість жертв «дідівщини», і це лише ті факти «нестатутних відносин», що набули широкого розголосу. Про все це на брифінгу в Києві розповів журналістам начальник військової прокуратури Центрального регіону України Микола Голомша, оцінюючи результати роботи свого відомства за попередній період.