100 днів без просування

100 днів без просування

Минуло більше 100 днів від початку розслідування, а в міліції та прокуратурі й досі не змогли навіть з’ясувати, що ж сталося насправді зі зниклим харківським журналістом Василем Климентьєвим. Недавня резолюція Європарламенту, в якій українську владу закликали ретельно розслідувати цю резонансну справу, змусила силовиків прозвітувати про результати своєї роботи. Проте, як виявилося, похвалитися їм нічим — слідство завмерло, а оперативники сподіваються лише... на удачу.

Іменинник той, що в рясі

Іменинник той, що в рясі

Московський патріархат із розмахом відзначив 75–річний ювілей блаженнійшого митрополита Володимира (Сабодана). Після вручення державних нагород (у тому числі російських) та офіційних привітань, владиці і його гостям влаштували розкішне застілля в модному серед нардепів ресторані готелю «Київ». На свято до митрополита, як і передбачалося, завітали представники помісних церков 14 країн і московський патріарх Кирил, який прибув до України напередодні, — загалом до ста гостей. А спокій церковної еліти охороняли сотні правоохоронців.

Майдан–2 — в день річниці Майдану–1

Майдан–2 — в день річниці Майдану–1

В Україні знову лунають гасла Майдану. Масові протести підприємців проти ухваленого парламентом Податкового кодексу набирають обертів. Учора в центрі Києва зібралося, за різними оцінками, від 50 до 100 тисяч незгодних із політикою Януковича—Азарова. Мітингувальники висунули до Президента свої вимоги: заветувати прийнятий парламентом ПК (який, до речі, станом на вчора Голова ВР Володимир Литвин ще не підписав) та звільнити з керівних посад в уряді ініціаторів запровадження нових податкових правил. У разі відмови протестувальники пригрозили акціями за відставку парламенту та імпічментом Януковича. Часу дали — до шостої вечора. У центрі Києва знову стоять намети — як у цей самий день шість років тому, коли почалася Помаранчева революція. І, що головне, саме ця акція — не проплачена, як і в 2004–му, люди вийшли на вулиці за ідею. Вони знову стоять за самих себе. Народне невдоволення знову досягає тієї точки, коли народ виходить із «хати скраю» на Майдан.

Організатори кажуть, що їх уже попередили про «можливі кримінальні справи». Можливо, вчорашній мітинг не розігнали лише через те, що глава держави перебував у Брюсселі на саміті «Україна—ЄС». Мовляв, європейці не зрозуміли б антидемократичного прояву. Але вчора брюссельський саміт закінчився. А маніфестації в Києві мають тривати і після «ночі демократії».

Прощавай, «Новая»

Газета «Новая», що входить до холдингу «Главред–медіа», остаточно припинила своє існування — 11 листопада вийшов останній випуск, увечері того ж дня стала недоступна й електронна версія в мережі iнтернет. Співробітникам газети повідомили про закриття видання 10 листопада, «великодушно» пообіцявши в подальшому запропонувати роботу в інших виданнях холдингу, або ж виплатити всі визначені законодавством кошти. Наразі колективу дозволили виходити на роботу (!) аж до 11 січня наступного року. У «Главред–медіа» пояснюють своє рішення припинити вихід «Нової» її нерентабельністю та необхідністю розвивати «перспективніші і стабільніші проекти».

Ваш приклад — заразний

Ваш приклад — заразний

Учора під стіни російської амбасади в Києві прийшли пікетники. Учасники акції — журналісти і громадські діячі — звернулися через російських дипломатів до керівництва Кремля з вимогою об’єктивно і всебічно розслідувати жорстокий напад на журналіста російського видання «Коммєрсант» Олега Кашина. Українські журналісти побоюються, що таке може повторитися і в Україні. Крім того, на думку пікетників, «регіональна» влада, яка на тлі значного потепління українсько–російських стосунків дедалі частіше переймає методи керівництва сусідньої держави в «роботі» з незалежними журналістами і демократичними інститутами, після п’ятирічної перерви повернулася до практики застосування репресій.

Щоб упізнавали

Щоб упізнавали

Усміхнений соняшник став українським символом до Євро–2012. Логотип разом із промо–роликом України, який популяризуватиме країну за кордоном, позавчора представив у прес–центрі «Україна–2012» віце–прем’єр Борис Колесников. На виробництво 90–секундного кліпу та українського «знаку» з державного бюджету передбачалося виділити 8 мільйонів гривень, проте, хвалиться чиновник, авторам вдалося зекономити: виробничі витрати становлять усього 3,5—4 мільйони.

Відповість «тимчасовий»

Генеральна прокуратура України закінчила розслідування кримінальної справи щодо тимчасово виконуючого обов’язки міністра оборони Валерія Іващенка, який був призначений на цю посаду у червнi 2009 року, та арбітражного керуючого держпідприємством Міністерства оборони «Феодосійський судно–механічний завод» (ФСЗ) Сергія Міхєєва, повідомляє прес–служба ГПУ. Посадовцям інкримінують службове зловживання та посібництво у незаконному відчуженні майна підприємства під час його санації (спрямованих на запобігання банкрутству заходів). Стосовно обох обрано запобіжний захід — взяття під варту

І високий статус не зарадив?

Надовго запам’ятає свій перший візит в Україну генеральний директор Всесвітньої газетної організації (WAN–IFRA) Крістоф Рісс, який прибув до Києва задля участі у Другому Всеукраїнському газетному конгресi на запрошення Віктора Януковича. Вже наступного дня після особистої зустрічі з Президентом Рісс, подорожуючи вулицями української столиці разом зі своїм колегою, представником Міжнародної медіа–маркетингової асоціації (INMA) Яном Вагнером, ледь не став ще й «гостем» вітчизняних правоохоронців — міліціонери затримали іноземців з метою... встановлення особи, не визнавши їхні ідентифікаційні картки (ID–картки, які офіційно діють у країнах Євросоюзу) за посвідчення особи.

Запросив на смерть

У селі Зарічному Високопільського району Херсонщини вчора вночi 22–річний сержант міліції застрелив хлопця. Місцем злочину знову стала виборча дільниця. Свідки події і сам винуватець злочину стверджують, що вбивство сталося через необережне поводження зі зброєю.

Світло — для панотців?

Мешканці села Вороньків, що в Бориспільському районі, апелюють до громадськості: над їхніми будинками з порушеннями всіх можливих норм і правил техніки безпеки хочуть провести високовольтну лінію електропередач (ЛЕП). Пікантності ситуації додає ще й те, що ця ЛЕП призначена для обслуговування розкішних котеджів священно­служителів Києво–Печерської лаври (УПЦ МП).