«Липова» терапія

Дослідження показують, що антидепресанти діють найсильніше, якщо вони червоні або жовті, проносні таблетки — коричневі чи темно–зелені, а заспокійливі — білі або ясно–зелені. «Є такі великі блакитні таблетки, які знижують температуру. Краще взяти дві. Це нас переконує, що ми ковтаємо «конячу дозу» препарату, хоч вміст активної речовини в них такий самий, як у препаратах, які виглядають не так солідно, — зазначає доктор медичних наук, педіатр та імунолог Войцех Фелєшко в інтерв’ю польській «Газеті виборчій». — Фармацевтичні фірми проводять свої дослідження, і добре знають, хто у що вірить».

Розбірки на граніті

Ближче до виборів починається боротьба за головну трибуну країни — Майдан. В ніч із вівторка на середу це призвело до сутички на головній площі країни представників Партії регіонів та «Нашої України–Народної самооборони». Як повідомляє «Українська правда», йшлося про встановлення помаранчевої сцени: «регіонали» дізналися про це наперед, і на одинадцяту вечора вже «застовбили» місце своїми агітаційними наметами.

У затінку діда

У затінку діда

Галині Джугашвілі було 70 років. Вона вже давно і важко хворіла, й її утримували в московському Головному військовому госпіталі імені академіка Бурденка, де вона й померла минулого понеділка о 17:30 за місцевим часом. Про це повідомила пресі родичка і близька подруга покійної Тіна Егнаташвілі. «Чудові лікарі цього госпіталю зробили все можливе, аби полегшити її (Галини Джугашвілі. — Авт.) страждання, зокрема провели низку операцій, та хвороба взяла своє», — розповіла пані Егнаташвілі. Прощання з Галиною Джугашвілі має відбутися у четвер, ведуться переговори аби поховати внучку Сталіна на Троєкурівському цвинтарі.

Янукович відповість за Шухевича

На Прем'єра Віктора Януковича, «вождя» комуністів Петра Симоненка та «найгуманітарнішого в світі» віце-прем'єра Дмитра Табачника подає позов до Європейського суду президент Всесвітнього конгресу українців (ВКУ) Аскольд Лозинський. Останній заявив про це на зібранні директорів ВКУ, яке відбулося у 20-21 серпня в Донецьку. Підстава для позову — наклеп на Головного командира УПА Романа Шухевича, що дозволили собі у публічних виступах згадані можновладці.

Тисячолітній «Титанік» із Царгорода

Тисячолітній «Титанік» із Царгорода

У другій декаді цього місяця українські підводні археологи спільно з американськими колегами досліджують стародавній корабель, що, навантажений амфорами, тисячу років тому ймовірно вийшов із Херсонеса до Царгорода, але за дев'ятнадцять миль від берега чомусь пішов на дно. Тепер він лежить на глибині 139 метрів, і його досліджують за допомогою підводних роботів, якими керують з українського дослідницького корабля «Фламінго» та німецького «Алліанс». Те, що відбувається на дні, науковці бачать на екранах.

Ненавидіти Україну — не злочин?

Ненавидіти Україну — не злочин?

Якщо вандалізм вчинено над пам'ятним знаком воякам ОУН-УПА, то в Харкові до цього ставляться поблажливо. Минулого четверга там відбулося засідання суду, на якому розглядалася справа Сергія Позднякова, якого підозрюють у тому, що саме він із ватагою однодумців наприкінці минулого року закопав у землю пам'ятний камінь воякам УПА, що стояв у харківському Молодіжному парку. Студент Поздняков є одним із співзасновників харківського відділення Євразійського союзу молоді (ЄСМ) — екстремістської російської шовіністичної організації, очолюваної московським політологом Олександром Дугіним.

Дешева й сердита підземка

За чотири з половиною роки Київський метрополітен виросте вдвічі. Про це вчора розповів його начальник Петро Мірошников. За цей період планується збудувати 20 нових станцій, 20 кілометрів колії та два нових депо. Дванадцять із цих станцій складуть нову, четверту, гілку від вулиці Глибочицька через новий міст метро і до густонаселеного житлового масиву Троєщина. «Синя лінія» за цей час приросте новими чотирма станціями від «Либідської» в напрямку Національного експоцентру. І нарешті планують відкрити станцію-«привид» «Львівська брама», яка вже майже готова, але стоїть темною пусткою між «Лук'янівською» та «Золотими Воротами». Компанія «Метробуд» не впорається з такими темпами й обсягами планiв сама, тож зараз ведуться переговори з найбільшими світовими будівниками підземок, які візьмуть участь у тендері на розбудову київського метро.

Почім «лексуси» для начальства?

Почім «лексуси» для начальства?

Незалежно від погоди за вікном службового авто, чиновник мусить почуватися в ньому сухо і комфортно, чи не так? Якщо салон — то шкіра, якщо панель приладів — то евкаліпт, не кажучи вже про кондиціонер та інші «маленькі радощі». Зарплата чиновницька явно не дотягає до того всього. Але держава сама простягає «слугам народу» гроші й каже: «Бери, купи авто, гідне твого авторитету». Як відомо, «колгоспне» — значить нічиє, тож у своїх автоамбіціях державні мужі ні в чому собі не відмовляють. Як повідомив голова правління Тендерної палати України Володимир Лаба, його відомство дослідило 170 окремих випадків закупівлі автомобілів державними установами і виявило зловживань державними грішми на 110 мільйонів гривень.

Чудеса добігають до фінішу

Чудеса добігають до фінішу

Якщо ви ще не взяли участі в інтернет-опитуванні й не проголосували за те, щоби ваша улюблена українська пам'ятка увійшла до Семи чудес України, поспішайте — ще маєте час до 21 серпня. Саме цього дня, о 17-й годині, голосування закінчиться й марафон із визначення семи найпривабливіших історико-туристичних пам'яток нашої з вами Батьківщини фінішує. Крiм цього, підіб'ють підсумки голосування ста експертів, і вже за годину країна дістане свої чудеса, а чудеса — свої відзнаки.

Уламки катастрофи

У Радянському Союзі мало афішувалося, як починалася переможна для нього Велика Вітчизняна, коли закуті в броню німецькі армії, які кинулися на прорив радянських кордонів, зустріли там лише нечисленні загони прикордонників, озброєних гвинтівкою СВТ та кількома гранатами. Ці застави, розраховані на тридцять хвилин бою, часом трималися по декілька діб.