Випадковий гість на зміїному «весіллі»

Випадковий гість на зміїному «весіллі»

Добробут родин Іванових дідів-прадідів і власне його батька Дмитра багато в чому залежав від «овечого чинника». У передгір'ї Бескидів кам'яниста земля не плодила в достатку зерно і городину. Та й придатних для обробітку грунтів тут завше було обмаль. Виручала домашня живність, зокрема невибагливі в утриманні вівці: молоко і м'ясо рятували від голоду, перероблена на одяг шерсть зігрівала в люті морози. Вівчарство формувало й особливий спосіб полонинського життя. З кінця весни, коли вільні від лісових насаджень поляни вкривалися соковитим різнотрав'ям, і аж до Покрови безлюдні в іншу пору року схили оживали голосами чабанів, овечим меканням і застережливим гарчанням собак, котрі оберігали отари від нападу хижаків.

Подвійний статус мухомора

Подвійний статус мухомора

Так прокоментував, прочитавши цю розповідь, науковець Національного аграрного університету, відомий фітобіолог Володимир Біленко.
— Нині тішить те, що надворі листопад, отож ніхто не кинеться стрімголов до лісу за мухоморами... А ці гриби означено, по-перше, в ботаніці як смертельно отруйні, по-друге, в лікарській ботаніці як лікарські рослини.

Мух морять, а людей лікують

Мух морять, а людей лікують

...Якось дядько Іван, роздушивши з колегами на роботі плящину (а може, й не одну), приплентався увечері додому голодний як вовк. Бо на випивку, як правило, гроші завжди знаходяться, а на закуску — як доведеться. У темряві, щоб не будити дружину, позаглядав по каструлях і, не знайшовши нічого їстівного, натрапив на вікні на миску з грибами. Вмолотив їх і влігся спати. Вранці дружина побачила порожню миску й обімліла — вона наварила мухоморів, щоб потруїти мухи. До чоловіка — лежить без свідомості. Наробила лементу, медичку сільську викликала, почали тормосити Івана, а він мертвий. Пішли у хід усі засоби першої медичної допомоги, поки дядько, врешті-решт, сердито не послав набридливих, як мухи, бабів кудись подалі.

Нострадамусу і не снилося

Нострадамусу і не снилося

Сприймати всерйоз далекоглядні прогнози філософів, зроблені в рамках харківського фестивалю фантастики «Зоряний міст», мабуть, все одно, що перейматися перспективою розвитку першоквітневих проектів. Але оскільки конструюванням моделі майбутнього зайнялися в стінах державного університету ну просто дуже серйозні люди, до сказаного варто бодай прислухатися. А вже вірити чи ні — кожен хай вирішує сам.

Мисливці за привидами

Мисливці за привидами

Hа перший погляд, усе, про що розповідають ці люди, схоже на фантастику. Однак самі вони зовсім не схожі ні на фантазерів, ні на шарлатанів. І реклама в газетах їм теж не потрібна, недарма в місцевій пресі вони навіть своїх імен називати не хочуть. Зате у відповідному списку обласного Центру здоров'я їхні імена як відомих біоенергоінформтерапевтів записано. Моє перше, заочне, знайомство з Лілею Гільовою та Василем Вітвіцьким почалося, знову ж таки, з майже фантастичної історії...